۱۳۹۷/۰۸/۲۷

مشاوره مالیاتی آنلاین

مشاوره مالیاتی آنلاین

 

مالیات مشاوره-آنلاین

 

برای اخذ مشاوره مالیاتی آنلاین فقط کافی است تا با شماره زیر از طریق  واتس اپ تماس حاصل فرمایید

۸۰  ۱۶۲  ۷۰  ۰۹۱۲

یک خبر خوب که به تازگی به خدمات آقای مالیات اضافه شده است و آن هم راه اندازی سیستم از من بپرس؟ می باشد که شما عزیزان می توانید از این طریق نیز سوالات خود را مطرح نمایید.

 می توانیدجهت دریافت پاسخ مستقیم به سایت وکیل مالیات نیز  مراجعه نمایید

21 ديدگاه

  1. 1

    امیرشریعتی

    خانمی دارای سه فرزند پسر و یک دختر که همسرشان نیز در قید حیات هستند در سال ۱۳۸۵ فوت نموده اند
    در خصوص اظهارنامه مالیات بر ارث و پرداخت مالیات بر ارث تا سال ۱۳۹۷ هیچ اقدامی انجام نگرفته است
    از ایشان یک آپارتمان به ارث مانده است که در سال ۱۳۸۵ ارزشی حدود ۹۰ میلیون تومان و اکنون ارزشی حدود ۲۵۰ میلیون تومان دارد.
    سوال اینکه
    مالیات بر ارث اکنون به چه نحوی محاسبه خواهد شد و مبنای ارزشگذاری ملک چه زمانی می باشد؟
    جریمه های ناشی از عدم اظهار و عدم پرداخت مالیات به چه میزان خواهد بود؟
    آیا امکان بخشودگی جرایم وجود دارد؟ به چه میزان؟
    در چه صورت امکان تقسیط مالیات میسر است

    با تشکر از جنابعالی

    ۳
    پاسخ
    1. 1.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب خدمت شما
      در ارتباط با پرونده تون، موارد زیر به عرض می رساند:
      ۱) بدلیل اینکه تاریخ فوت قبل از سال ۱۳۹۵ می باشد، این پرونده مشمول مقررات قانون مالیات بر ارث قدیم بوده و مبنای ارزش گزاری روی ماترک، مبلغ آن حین الفوت می باشد.
      یعنی ارزش آپارتمان به تاریخ فوت ملاک عمل دارایی می باشد.
      ۲) بدلیل اینکه وراث از طبقه اول هستند، نرخ مالیات بر ارث نسبت به سهم الارث به قرار زیر است:
      تا مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۵%
      تا مبلغ ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال نسبت به مازاد ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۱۵%
      تا مبلغ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال نسبت به مازاد ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۲۵%
      نسبت به مازاد ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۳۵%

      ۳) جریمه عدم ارسال اظهارنامه مطابق ماده ۱۹۲ قدیم معادل ۱۰% بوده که غیر قابل بخشودگی می باشد.
      ۴) امکان تقسیط مالیات نیز برابر ماده ۱۶۷ وجود دارد.

      ۳
      پاسخ
  2. 2

    وحيد

    سلام. بنده یک واحد اداری دارم که تا پایان سال ۹۴ آنجا فعالیت داشتم. مالیات سال ۹۴ رو هم پرداخت کرده ام. برای سال ۹۵ هم اظهارنامه عدم فعالیت و نامه عدم فعالیت را روی پرونده گذاشته ام. و اداره مالیات را مطلع نموده ام. در حال حاضر هم دفتر را اجاره داده ام. آیا برای سال ۹۶ هم باید اظهارنامه عدم فعالیت را ارسال کنم یا دیگر نیازی نیست؟

    ۱
    پاسخ
    1. 2.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب
      وقت شما بخیر
      در حالت کلی پیشنهاد میکنم که اگر به هر دلیلی فعالیت خودتون رو در ادامه نمیدین، پرونده مالیاتی خودتون رو ببندین و مراتب را طی نامه ای به حوزه مالیاتی هم اعلام کنید.
      حال اگر پرونده خودتون رو نبستین، اظهارنامه صفر ارائه بدین و در اولین فرصت، پرونده خودتون رو ببندین.
      اگر سوالی بود با شماره ۰۹۱۲۷۰۱۶۲۸۰ تماس بگیرید.
      با تشکر
      آقای مالیات

      پاسخ
  3. 3

    جواد گودرزی

    سلام.اینجانب درسال۷۷یک شرکت آسانسور راه اندازی کردم وحدودیکسال بعدبه علت نچرخیدن چرخ شرکت آن رامنحل کردم.
    حالاپس از۲۰سال فهمیدیم بدهی مالیاتی داریم پس ازمراجعه به اداره مالیات گفتندیک میلیون ودویست وهفتادوچهارهزارتومان اصل مالیات بوده وجریمش حدودهفت میلیون وهفتصدتومان میباشد(درصورتی که ماازاصل مالیات هم خبر نداشتیم)باهزارخواهش وتمنا گفتنداصل مالیات ومبلغ دومیلیون هم بابت جریمه پرداخت کنید.ماهم اصل مالیات ودومیلیون جریمه راپرداخت کردیم.
    گذاشتن مامبلغ راپرداخت کنیم وچیزی نگفتن اما۲ساعت بعدازپرداخت مالیات وجریمه به بنده تلفن کردن وگفتن اشتباه شده مبلغ اصل مالیات۳میلیونو۷۰۰هزارتومانه.به علاوه۲۱میلیون جریمه.باتوجه به وسع مالی بنده که فقط مبلغ یک میلیونوصدهزاتومان حقوق بازنشستگی دارم ومبلغ پرداختی راهم باقرض پرداخت کردم وتوانایی پرداخت این مالیات راندارم(باتوجه به رفتارناجوانمرانه کارمند اداره مالیات وکلک زدنشان)چکاربایدبکنم.
    ممنون میشم سریع جواب منو بدید…. باتشکر

    پاسخ
    1. 3.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب
      وقت شما بخیر
      گاهاً پیش میاد مواردیکه اشتباه در محاسبات صورت گرفته و مجدداً به مؤدی اعلام میشه.
      اقدامی که شما باید انجام بدین:
      یک نامه تنظیم کنید و تقدیم حوزه مالیاتی نمایید؛ مبنی بر اعلام کتبی ریز محاسبات و بدهی های شما و استناد کنید به ماده ۲۳۷ ق.م.م و بند ۳۵ آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۲۱۹ ق.م.م
      بعد از ارائه کتبی این نامه، حوزه مالیاتی موظف هست که مبنای محاسبات رو در اختیار شما بذاره.
      بعد از مشاهده گزارش رسیدگی، اقدامات بعدی شما اعلام می گردد.
      برای مراحل بعدی با ما در تماس باشید.
      ۰۹۱۲۷۰۱۶۲۸۰

      با تشکر
      آقای مالیات

      ۱
      پاسخ
  4. 4

    مجید

    با سلام : بنده از سال ۹۳ تا سال ۹۶ مبلغی به اداره مالیات بابت یک باب مغازه اجاری که کتاب فروشی می باشد بدهکار هستم و توان پرداخت آن را در حال حاضر ندارم
    و صاحب ملک مغازه اش را می خواهد تحویل بگیرد و مبلغ ۳ میلیون تومان پول پیش بنده می باشد . آیا اداره مالیات می تواند یک برگه تسویه حساب به بنده بدهد تا من بتوانم پول پیش مغازه ام را تحویل بگیرم . و حساب کتاب من بماند با اداره مالیات تا به صورت اقساط پرداخت کنم . لطفا من را راهنمایی کنید مغازه من در جنوب شهر است و مبلغ حدود ۸/۵۰۰/۰۰۰ تومان مالیات برای من صادر کرده اند خواهشا من را راهنمایی کنید ممنون میشم

    پاسخ
    1. 4.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام وقت بخیر
      خیر متاسفانه این امکان وجود ندارد
      با تشکر آقای مالیات

      پاسخ
  5. 5

    افشین

    با سلام من ۳ دانگ از یه مغازه شریک هستم که مغازه را اجاره دادهایم و خودم در شرکتی به صورت پاره وقت مشغول به کار هستم و بیمه ام نیز پاره وقت رد میشود و به دارایی نیز رد میشود ولی چون حقوقم کم اسن مالیاتی به ان تعلق نمیگیرد حال میخواستم بدانم که بابت مالیات بر اجاره میتوانم از ماده ۵۷ استفده کنم

    پاسخ
    1. 5.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب
      مطابق قانون، هر فرد فقط مجاز به استفاده از یک معافیت است.
      پس قانوناً نمی توانید

      پاسخ
  6. 6

    سحرشريعت

    باعرض سلام وخسته نباشید
    من اظهارنامه که ارسال کردم فقط فروش روواردکردم .اصلاح امکان دارد؟واینکه اگرامکانش هست چطوری

    پاسخ
    1. 6.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب
      احتراماً می تونید با عنایت به ماده ۲۲۶ ق.م.م اظهارنامه اصلاحی خودتون رو ارئه بدید.
      فقط باید توجه داشته باشید که بخشنامه ۲۰۰/۱۲۳۱۹ مورخه ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ معروض می دارد:
      نظر به سؤالات و ابهامات مطرح شده در خصوص اظهارنامه اصلاحی موضوع تبصره ماده ۲۲۶ قانون مالیاتهای مستقیم، که مقرر می دارد:

      ” به مؤدیان مالیاتی اجازه داده می شود در صورتیکه به نحوی از انحاء در اظهارنامه یا ترازنامه یا حساب سود و زیان تسلیمی از نظر محاسبه اشتباهی شده باشد، با ارایه مدارک لازم ظرف یک ماه از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه نسبت به رفع اشتباه اقدام و اظهارنامه یا ترازنامه یا حساب سود و زیان اصلاحی را حسب مورد تسلیم نماید و در هر حال تاریخ تسلیم اظهارنامه مؤدی تاریخ تسلیم اظهارنامه اول می باشد”

      بنابراین به منظور وحدت رویه اجرائی مقرر می گردد:

      ۱- با توجه به صراحت تبصره مذکور مبنی بر تسلیم اظهارنامه اصلاحی از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به مدت یک ماه،هر گونه اظهارنامه تسلیمی قبل از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به عنوان اظهارنامه اصلی تلقی و آخرین اظهارنامه تسلیمی در موعد مقرر که با رعایت مقررات تسلیم شده باشد به عنوان اظهارنامه اصلی ملاک رسیدگی خواهد بود.

      ۲- چنانچه مؤدی پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه نسبت به تسلیم اظهارنامه اصلاحی در مهلت مقرر قانونی اقدام نموده باشد،در صورتی که مغایرت ارقام اظهارنامه اصلاحی مذکور در مقایسه با آخرین اظهارنامه تسلیمی در مهلت مقرر،ناشی از نتیجه ثبت سند حسابداری اصلاحی یا رویداد مالی پس از تسلیم اظهارنامه اصلی در دفاتر قانونی مؤدی نباشد، به عنوان اظهارنامه اصلاحی موضوع تبصره ماده ۲۲۶ قانون مذکور قابل قبول خواهد بود.

      پاسخ
  7. 7

    محمد زمانی

    سلام و عرض ادب
    من به تازگی یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم به آدرس خونه خودم و الان تمام مراحل ثبت شرکت انجام دادم الان تو مرحله ای که باید امور مالیاتی ثبت نام کنم رئیس امور مالیاتی شرق تهران میگه باید ملکت تجاری یا اداری باشه یا پایانه کار خونت داخلش نوشته باشه ملک اداری است
    من خونه خودمم رهن شرکتم کردم با کد رهگیری داخلشم نوشته ملک اداری است ، الان من باید چکار کنم بخش نامه ای وجود داره که این حرفو میزنه

    با تشکر از جنابعالی

    پاسخ
  8. 8

    سالار

    باسلام
    ما یک شرکت تعاونی تولید و توزیع محصولات کشاورزی هستیم
    حالا یک وامی از بانک کشاورزی داریم میگیریم جهت بسته بندی محصولات خودمون مثل چای و برنج و …
    این وام از طرف بانک مستقیم به حساب شرکت سازنده ی دستگاه واریز میشه و بالای ۲۰۰میلیون هست ، خواستم بدونم که به ماهم که تولید کننده و فراوری کننده محصولات کشاورزی هستیم مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیره؟
    یعنی روی مبلغ خالص دستگاه ها باید ۹% مالیات بر ارزش افزوده هم روی فاکتور بپردازیم به شرکت؟؟
    سپاس فراوان

    ۱
    پاسخ
    1. 8.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب

      پاسخ شما را در اولین قسمت ” از من بپرس ” داده ایم:

      https://mrtax.ir/ZSuWM

      پاسخ
  9. 9

    حسین خان مرادی

    سلام
    شرکتی بخاطر شرایط دریافت تسهیلات بانکی در مقطعی مجبور شده سرمایه ثبت شده خود را افزایش کلانی بدهد و اکنون بنا به دلایلی میخواهد سرمایه خود را کاهش دهد چند سوال اساسی در ذهن بنده متصور است.
    ۱- آیا مکان کاهش سرمایه از نطر قانونی امکان پذیر است ؟
    ۲- در صورت ممکن بودن پیامدهای منفی این کاهش سرمایه در آینده چه خواهد بود؟
    ۳-شرکت مورد نظر در حال حاضر زیان ده است آیا کاهش سرمایه میتواند بر فعالیت آن تاثیر گذار باشد؟
    ممنون میشوم اگر به سوالات فوق در اسرع وقت جواب دهید.

    پاسخ
    1. 9.1
      فرشید رستگار

      فرشید رستگار

      سلام و عرض ادب

      پاسخ شما را در اولین قسمت ” از من بپرس ” داده ایم:

      https://mrtax.ir/ZSuWM

      پاسخ
  10. 10

    علیرضا محمودی

    سلام
    به تازگی در یک شرکت تاکسی اینترنتی ثبت نام کردم ، ماشینی که برای این منظور ثبت نام کردم ، بنام خودم نیست ،بنام برادرم هست، ماشین دیگری بنام خودم دارم که از آن برای تاکسی اینترنتی استفاده نمی کنم، حالا سوالم این است که طبق قانون تاکسیرانان که اگر مالک بیش از یک خودرو باشند باید مالیات دهند ، آیامن نیز مشمول مالیات می شوم یا نه ؟متشکرم

    پاسخ
  11. 11

    مهدی

    با سلام و احترام
    من در حال حاضر صاحب یک شرکت سهامی خاص هستم و قصد ثبت یک شرکت دیگر را دارم . می خواهم در همین مکان شرکت فعلی برای شرکت جدید هم آغاز به فعالی کنم آیا از لحاظ بحث مالیاتی و دریافت کد اقتصادی برای شرکت جدید با توجه به مشترک بودن یک آدرس برای دو شرکت مشکلی به وجود نمی آید .لازم به ذکر است شرکت اول کد اقتصادی دریافت نموده است .
    با سپاس
    سلیمانیه

    پاسخ
  12. 12

    Alialavia11@yahoo.com

    با سلام
    سلام سال گذشته از اداره مالیات برا منم دعوتنامه اومد بیاید به دلیل داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت تشکیل پرونده بدید. رفتم گفتم اصلا سایت من درامد نداشته و یه پروژه دانشجویی بوده. کل پرینت حسابم که به درگاه بانک وصل بودم براشون با مهر بانک بردم که توی ۵ سال کلا ۵ میلیون تومن گردش بوده اونم توسط خودم برا اینکه درگاه بانکیم بسته نشه. چون مرتب باهام از بانک تماس میگرفتن اگه تراکنش نداشته باشی درگاهو میبندیم.
    حالا میخواستم بدونم ایا با اینکه پرینت بانک رو بهشون دادم و کلش ۵ میلیونم نشده بازم مالیات برام میبندن؟
    و اینکه چه کارکنم کلا از لیست اداره مالیات در بیام؟ اگه نماد رو تمدید نکنم از لیست اداره مالیات در میام؟
    و اینکه ایا باید اظهار نامه هم پر کنم؟

    پاسخ
  13. 13

    علی داودی

    سلام وقت بخیر …بنده با شرکتم اولین کارم رو به مبلغ ۲۴ میلیون تومن در تابستان از شرکت نفت گرفتم اون موقع اداره مالیات یک برگ عدم مشمولیت به من داده و من دیگه دنبالش نرفتم چون بهم گفتن اولین کار شامل معافیت میشه و حالا توی ابان ماه میخوام دومین کارم رو بگیرم که ازم درخواست گواهی ارزش افزوده خواستن میخواستم بدونم آیا چون بنده برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده تا الان اقدام نکردم مشکلی برام پیش میاد یا ن …و اینکه برای دوره تابستان اظهارنامه ارزش افزوده ارائه ندادم …ممنون میشم توضیح بهم بدین

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این وبسایت جهت ارتقاء فرهنگ مالیاتی و کمک به مودیان و کارمندان سازمان امور مالیاتی جهت تحقق عدالت مالیاتی ایجاد گردیده است.