مطالب مشابه

4 ديدگاه

 1. 1
  Avatar

  جوادی

  با سلام و خسته نباشید یه سوالی داشتم در خصوص اظهار نامه ملک اگه ما یه ملک به دو تا شرکت اجاره داده باشیم و اجاره نامه رسمی نداریم توی اظهار نامه واسه هر کدوم باید نصف متراژ ملک و بیاریم ممنون میشم اگه لطف کنید یه قسمت اختصاص بدین به اظهار نامه ملک ممنون میشم

  1. 1.1
   فرشید رستگار

   فرشید رستگار

   سلام و عرض ادب.
   بله حتماً
   قسمت جدید برنامه ” مالیات چی ” رو به این موضوع اختصاص میدیم.

   با تشکر

 2. 2
  Avatar

  ناصر محمدی

  با عرض سلام و خسته نباشی
  بنده در مورد مالیات ارزش افزوده سوال داشتم و ممنون میشوم راهنمایی کنید:
  شرکت در سال ۹۱ تاسیس شده و جواز تاسیس آن نیز سال ۹۱ می باشد و تا سال ۹۵ شروع به ساخت و ساز و خریداری تجهیزات و دستگاههای تولید نموده است و در سال ۹۵ پروانه بهره برداری دریافت کرده و شروع به فروش محصولات نمود
  از دایره ارزش افزوده جهت بررسی امدند و ارزش افزوده مربوط به خرید تجهیزات را به این علت که در ان زمان شرکت پروانه بهره برداری نداشته است مورد قبول ندانستند و گفتند ارزش افزوده پرداختی را به حساب دارایی باید ثبت کنید و قابل کسر از ارزش افزوده فروش محصولات نمی باشد.
  لطفا در این زمینه بنده را راهنمایی کنید

 3. 3
  Avatar

  حسینی

  سلام و خسته نباشید
  من در سایت اینماد برای سایت فروشگاه اینترنتی که تقریبا یک ماه است راه اندازی کردم ثبت نام کردم و بعد متوجه شدم که در سیستم مالیاتی هم ثبت می شویم.
  -می خواستم بدونم من که حداقل در یکسال آینده فروشی ندارم یا حداقل زیر یک میلیون در ماه فروش داشته باشم مالیاتی به من تعلق می گیرد و برای اینکه مالیاتی نگیرد از قوانین خاصی باید استفاده کرد؟
  – در صورتی که مجوز کسب و کار مجازی (غیر از اینماد) را بگیرم و اینکه یکی از شرایط گرفتنش ثبت نام در اداره مالیات هست فرقی در مالیات دهی من می کند یا خیر؟
  – نحوه اطلاع از اینکه قطعا اسم ما در اداره مالیات هست به چه نحو است؟
  – در صورت حذف اینماد تغییری ایجاد می شود یا خیر؟
  – میزان مبلغی مالیات برای چنین کسب و کار هایی به چه صورت است و اینکه اگر زیر مقدار حق مالیات بود باز هم مبلغی برای اینکه اسم ما در مالیات هست می گیرند یا خیر؟
  با تشکر

نظرات بسته شده اند

این وبسایت جهت ارتقاء فرهنگ مالیاتی و کمک به مودیان و کارمندان سازمان امور مالیاتی جهت تحقق عدالت مالیاتی ایجاد گردیده است.