از من بپرس قسمت هشتم

چکیده این قسمت

در این قسمت به نه سوال مطرح شده کاربران در قسمت های مختلف سایت، پاسخ داده شده است.

 • سوال اول:
  بنده با شرکتم اولین کارم رو به مبلغ ۲۴ میلیون تومن در تابستان از شرکت نفت گرفتم. اون موقع اداره مالیات یک برگ عدم مشمولیت به من داده و من دیگه دنبالش نرفتم چون بهم گفتن اولین کار شامل معافیت میشه و حالا توی آبان ماه میخوام دومین کارم رو بگیرم که ازم درخواست گواهی ارزش افزوده خواستن. میخواستم بدونم آیا چون بنده برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده تا الان اقدام نکردم مشکلی برام پیش میاد یا نه ؟ و اینکه برای دوره تابستان اظهارنامه ارزش افزوده ارائه ندادم. ممنون میشم توضیح بهم بدین
 • سوال دوم:
  من در شرکتی کار میکنم که در آن شرکت، بعضی فاکتورها را به نام من و کد ملی من به مشتری ها می دادند. آیا سایتی هست با درج نام و کد ملی کسی بفهمه بدهی مالیاتی داره؟ اگر خیر چگونه میتوان اطلاع پیدا کرد؟
 • سوال سوم:
  شرکتی در آذرماه ۹۷ تاسیس گردیده است که منزل شخصی را به عنوان محل کار در نظرگرفتند تا شرایط ثبت شرکت انجام گیرد؛ حال با این اوصاف موقعیت اجاره محل کار چگونه است؟ ( مالک این محل پدر مدیر عامل می باشد )
 • سوال چهارم:
  آیا فعالیت اینترنتی به طوریکه محل کسب و کار مسکونی باشه و همجنین کاملا ًغیر صنفی باشه و محصولات هم دیحیتالی باشه آیا مشمول مالیات می شود ؟

مجموعه آموزش های از من بپرس با هدف پاسخگویی دقیق به مشکلات و سوالات شما عزیزان راه اندازی شد.
شما می توانید در هر قسمت جدید منتشر شده سوالات خود را در قسمت نظرات وارد کنید.

[review]

من فرشید رستگار در قسمت بعدی از من بپرس به سوالات شما پاسخ خواهم داد.
لطفاً سؤالات خود را در پایین همین پست درج نمایید.

6 دیدگاه برای “از من بپرس قسمت هشتم

 1. Avatar
  فيضي گفته:

  با سلام و احترام؛
  سوالم این هست که “مبنا” در قیود و فوریت های زمانی که در قوانین موضوعه ی کشور بویژه قوانین مالیاتی و اخص آن در دادرسی مالیاتی آورده شده “تقویمی” هست یا “کاری”؟ والبته اگر مرجع قانونی آن را هم ذکر بفرمایید ممنون میشم.

 2. Avatar
  مهدی 1365 گفته:

  ما شرکت داریم و چند ماه پیش از یک شرکت خرید اینترنتی انجام دادیم
  حالا که ما در خواست فاکتور دادیم، اون شرکت میگه من فاکتور نمیدم
  میفرمایید چه کنیم؟

 3. Avatar
  سمیه گفته:

  سلام، سال ۹۰ کلینیک مشاوره روانشناسی داشتم و اظهارنامه پر کردم، اردیبهشت ۹۱ جمع کردم و نمی دانستم باید کاری بکنم، سال ۹۱ جریمه عدم تسلیم اظهارنامه برایم آمد و جریمه را پرداخت کردم و فرم پر کردم که مرکز مشاوره بسته شده است، امسال ۹۸، برایم دوباره مبلغ حدود چهارصد و هشتاد هزار تومان مالیات بر مشاغل برای سال ۹۵ نوشته اند، اعتراض کردم که فرم پر کردم، گفتند مربوط به کلینیک نیست و چون قرار داد از دانشگاه دارید مشمول مالیات می باشید در حالیکه قرارداد دانشگاه پاره وقت بوده و در پرداخت حقوقم ده درصد مالیات کسر میشود، قبول نکردندو مدرک میخواهند،امور مالی دانشگاه هم مدرکی به من نمیدهد و می گوید باید اداره دارایی درخواست کند، چکار میتوانم بکنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *