از من بپرس قسمت پنجاه و سوم

سؤالات از من بپرس قسمت پنجاه و سوم

سؤال اول

درآمد مشمول مالیات واردات چگونه محاسبه میگردد؟ با چه نرخ ارزی؟

سؤال دوم

در رابطه با مالیات مؤدیان بزرگ در صورت پرداخت به موقع چه مزایایی برای مؤدی در نظر گرفته میشود و بحث خرید لوازم ورزشی برای استفاده از معافیت چیست؟

سؤال سوم

در مورد آیتم حق مسکن و خواربار در لیست حقوق با توجه به اینکه مزایای شاغل هستند آیا مشمول مالیات میشوند؟

سؤال چهارم

شرکت تولیدی هستیم واقع در شهرک صنعتی، اخذ پروانه بهره برداری بعد از سال ۹۵، اسناد و مدارک سال ۹۷ بطور کامل ارائه شده (شروط معافیت ماده ۱۳۲ کاملاً رعایت شده)، ممیز محترم به دلایلی دفاتر را رد کرده و در برگ تشخیص برآوردی آورده کتمان به هیچ وجه نداریم، حالا ممیز محترم میگه من فقط فروش ابرازی را معاف ماده ۱۳۲ میکنم و قسمت برآوردی را نه مگه نه اینکه فقط می‌تونه اگه کتمان داشتم فقط کتمان را مشمول کنه؟

سؤال پنجم

مالیات هرکارت پیله وری سالانه چقدرهست و چطور حساب میشود؟

سؤال ششم

آیا به قراردادهای اجاره ماشین هایی مثل وانت، بولدوزر، تریلر، تراکتور، تانکر سوخت بدون راننده مالیات تعلق می گیرد؟ مستأجر چه تکالیف قانونی دارد؟

سؤال هفتم

یه شرکت در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۶ ثبت شده است، ولی هیچ فعالیتی نداشته، ثبت نام کد اقتصادی انجام شده ممیز اجاره نامه میخواد یه اجاره نامه نوشتیم در تاریخ ۹۹/۰۴/۳۰ به نام شرکت در حال حاضر هم حقیقی داریم فعالیت میکنیم با این اجاره نامه به مشکل نمیخوریم و عدم فعالیت زیر سوال نمیره؟

سؤال هشتم

ما برای سال های ۹۴ تا بهار ۹۷رسیدگی ارزش افزوده شدیم، ممیز ارزش افزوده مون حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برامون کتمان درآمد اعلام کرد و گفت معادل ۷۰۰ میلیون تومان شما در سال ۹۹ باید سند بزنین به بهای تمام شده و از موجودی مواد و کالاتون کم کنین.
سندش به این صورت هستش: بهای تمام شده بد/ موجودی مواد بس
جاری شرکا بد/ تعدیلات بس و بعد گفت ما مالیات ارزش افزوده این میزان رو گرفتیم مالیات عملکرد این مورد وقتی در سال ۹۹ ثبت بشه مورد مطالبه دولت هم قرار میگیره؟ و در خواست ممیز درست بوده؟

سؤال نهم

دو برادر هستند که یه مغازه دارن، که سرقفلی به نام یک برادر و مالکیت به نام یه برادر دیگه هست، آیا برادری که مالکیت به نامش هست باید اظهارنامه مستغلات پر کند یا نه؟

سؤال دهم

یه شرکتی در سال 86/1/18 پروانه بهره برداری گرفته و ضمناً در مناطق کمتر توسعه یافته هست، و در سال 97/10/19 یک مورد به محصولات خود در پروانه بهره برداری اضافه کرده، این شرکت میتونه از معافیت دوباره ۱۰ سال استفاده کنه؟ طبق کدوم ماده؟ اگه نمیتونه طبق چه ماده؟

سؤال یازدهم

شخصی ۹۷ روز کارکرده حقوق پایش ۲ میلیون بوده و مبلغ عیدیش میشه 1063013 و کمتر از سقف مالیاتی ۳ میلیون هست و مالیات نداره‌. اما بعضی دوستان میگن نه مالیات عیدی روزانه حساب میشه، درسته آیا؟

از من بپرس

من فرشید رستگار در قسمت بعدی از من بپرس، به سؤالات شما پاسخ خواهم داد.

لطفاً سؤالات خود را در پایین همین پست، درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *