از من بپرس (قسمت اول) : پاسخ به ۳ سؤال مالیاتی شما

 قسمت اول از من بپرس

فهرست مطالب:

سؤال اول : مالیات سایت‌های خدماتی مانند (سایت ارائه دهنده خدمات پیشخوان دولتی یا فروشگاهی چطور محاسبه می‌شود؟ با توجه به اینکه متأسفانه چند سازمان به طور موازی متولی کسب‌وکارهای نوپا هستند و قوانین در بعضی موارد با هم منطبق نیستند.

  • پاسخ : در کل قوانین مالیاتی تجارت الکترونیک، همانند قوانین کسب و کار سنتی می‌باشد. یعنی شما می‌توانید هم به صورت شخص حقیقی و هم شخص حقوقی فعالیت کنید. اگر الزامی برای ثبت کسب و کار خود به صورت حقوقی ندارید (یعنی قصد شرکت در مناقصات و مزایده ندارید) به صورت حقیقی فعالیت کنید زیرا تشریفات مالیاتی کمتری دارد، اگر به صورت حقوقی کار کنید مبلغ مالیات شما نسبت به ۲۵ درصد سود شما محاسبه خواهد شد و یک سری تکالیف و تشریفات خاص خود را نیز دارد.
  • پاسخ : فعالیت این شرکت از مصادیق ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد، که طبق بند یک آن معاف می‌باشند.
    نکته : تبصره (۲) ماده ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده : در صورتی که مؤدیان به عرضه کالا یا خدمت معاف از مالیات موضوع این قانون فعالیت داشته باشند و یا طبق مقررات این قانون مشمول مالیات نباشند، مالیات پرداخت شده بابت کالا یا خدمت تا این مرحله قابل استرداد نمی‌باشد.تبصره (۵) : آن قسمت از مالیات‌های ارزش افزوده پرداختی مؤدیان که طبق مقررات این قانون قابل کسر از مالیات‌های وصول شده یا قابل استرداد نیست، جزء هزینه‌های قابل قبول موضوع قانون مالیات‌های مستقیم محسوب می‌شود.
قسمت اول
فرشید رستگار
۰:۰:۰ | ۰:۰:۰
از من بپرس

من فرشید رستگار در قسمت بعدی از من بپرس، به سؤالات شما پاسخ خواهم داد.

لطفاً سؤالات خود را در پایین همین پست، درج نمایید.

5 دیدگاه برای “از من بپرس (قسمت اول) : پاسخ به ۳ سؤال مالیاتی شما

  1. پیام گفته:

    با سلام
    من یک شرکت توسعه نرم افزاری سهامی خاص ثبت کردم.
    حالا میخواستم بپرسم با فعالیت های فرهنگی مثلا حمایت از ارکستر فیلارمونیک استانمون، شامل معافیت از مالیات میشم؟ و اینکه کلا چه شرایطی برای این معافیت های فرهنگی وجود داره؟
    ممنونم

    ۲
    ۱
  2. میثم گفته:

    با سلام
    شرکت ما در سال ۹۵ برای ۵۰ پرسنل خود هزینه کتاب و یک سری کالاهای فرهنگی به مبلغ ۶۷۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال هزینه کرده است. آیا همه این هزینه قابل قبول است؟

  3. مطهری نژاد گفته:

    سلام علیکم
    ما یه شرکت تعاونی هستیمکه در سال ۹۵ مبلغ ۵۰۰ میلیون سود ابراز کردیم. دارایی اومده برای ما ۵۸۰ تا سود گرفته. من تازه وارد رشته حسابداری شدم و تازه حسابدار اینجا شدم. مگه شرکت های تعاونی معاف نیستن؟
    ممنون میشم بفرمایید.

    ۳
    ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *