مالیات چی (قسمت چهارم) : ابلاغ اوراق مالیاتی، مواد ۲۰۷ لغایت ۲۰۹ ق.م.م

مالیات چی قسمت چهارم

در این قسمت از برنامه ی مالیات چی ادامه مبحث ابلاغ، مواد (۲۰۷، ۲۰۸ و ۲۰۹ ق.م.م) را بررسی خواهیم کرد.

ماده ۲۰۷ ق.م.م :

در مواردی که مؤدی محلی را به عنوان محل کار یا سکونت یا محل ابلاغ اوراق مالیاتی معرفی کند و در غیر این مورد در صورتی اوراق مالیاتی در محلی به عنوان محل کار سکونت مؤدی ابلاغ شود و در پرونده مالیاتی دلیل و اثری حاکی از اطلاع مؤدی از این موضوع بوده است و به این نشانی ایراد نکرده باشد مادامی که، محل دیگری به عنوان محل سکونت یا کار اعلام نکند ابلاغ اوراق مالیاتی به همان نشانی قانونی و صحیح است.

ماده ۲۰۸ ق.م.م :

در مواردی که نشانی مؤدی در دست نباشد اوراق مالیاتی یک نوبت در روزنامه کثیر الانتشار حوزه ادارۀ امور مالیاتی محل و اگر در محل مذبور روزنامه نباشد در روزنامه کثیرالانتشار نزدیک­ترین محل به حوزه اداره امور مالیاتی یا یکی از روزنامه­ های کثیرالانتشار مرکز، آگهی می­شود. این آگهی، در حکم ابلاغ  مؤدی محسوب می­شود.

  • تبصره ۱ : در متن اوراق مالیاتی ابلاغ شده باید علاوه بر مطالب مربوط، محل مراجعه، مهلت مقرر و تکلیف قانونی مؤدی هم حتماً درج شود.
  • تبصره ۲ : در مورد مؤدیان مالیات مستغلات که نشانی آنها طبق ماده (۲۰۷) این قانون مشخص نباشد اوراق مالیاتی به ترتیب مذکور در تبصره ماده (۲۰۳)  این قانون به محل مستغلی که مالیات آن مورد مطالبه است ابلاغ خواهد شد.

ماده ۲۰۹ ق.م.م :

مقررات آیین دادرسی مدنی راجع به ابلاغ‌، جز درمواردی که در این قانون مقرر گردیده است، در مورد ابلاغ اوراق مالیاتی اجرا خواهد شد.

قسمت چهارم
فرشید رستگار
۰:۰:۰ | ۰:۰:۰

مالیات چی

1 دیدگاه برای “مالیات چی (قسمت چهارم) : ابلاغ اوراق مالیاتی، مواد ۲۰۷ لغایت ۲۰۹ ق.م.م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *