مشاوره مالیاتی آنلاین

موسسه استاد آنلاین با ارائه مشاوره مالیاتی آنلاین و یا سایر روش ها، در تلاش است تا سواد مالی مودیان محترم را افزایش داده و در نتیجه باعث رونق اقتصاد و تولید در کشور شود.

به همین منظور شما عزیزان می توانید سوال مالیاتی خود را در قسمت نظرات همین برگه وارد کنید تا در اسرع وقت پاسخ دقیق و مستدل خود را دریافت نمایید.

فرشید رستگار وکیل و مشاور مالیاتی و تیم مشاوران آقای مالیات آماده پاسخگویی به سوالات مالیاتی شما هستند.

همچنین شما می توانید سوالات مالیاتی خود را در قسمت از من بپرس نیز وارد کنید تا به صورت ویدیویی و به تفصیل به آن پاسخ داده شود و از امکان مشاوره مالیاتی رایگان برخوردار شوید.

71 دیدگاه برای “مشاوره مالیاتی آنلاین

 1. امیرشریعتی گفته:

  خانمی دارای سه فرزند پسر و یک دختر که همسرشان نیز در قید حیات هستند در سال ۱۳۸۵ فوت نموده اند
  در خصوص اظهارنامه مالیات بر ارث و پرداخت مالیات بر ارث تا سال ۱۳۹۷ هیچ اقدامی انجام نگرفته است
  از ایشان یک آپارتمان به ارث مانده است که در سال ۱۳۸۵ ارزشی حدود ۹۰ میلیون تومان و اکنون ارزشی حدود ۲۵۰ میلیون تومان دارد.
  سوال اینکه
  مالیات بر ارث اکنون به چه نحوی محاسبه خواهد شد و مبنای ارزشگذاری ملک چه زمانی می باشد؟
  جریمه های ناشی از عدم اظهار و عدم پرداخت مالیات به چه میزان خواهد بود؟
  آیا امکان بخشودگی جرایم وجود دارد؟ به چه میزان؟
  در چه صورت امکان تقسیط مالیات میسر است

  با تشکر از جنابعالی

  ۵
  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   در ارتباط با پرونده تون، موارد زیر به عرض می رساند:
   ۱) بدلیل اینکه تاریخ فوت قبل از سال ۱۳۹۵ می باشد، این پرونده مشمول مقررات قانون مالیات بر ارث قدیم بوده و مبنای ارزش گزاری روی ماترک، مبلغ آن حین الفوت می باشد.
   یعنی ارزش آپارتمان به تاریخ فوت ملاک عمل دارایی می باشد.
   ۲) بدلیل اینکه وراث از طبقه اول هستند، نرخ مالیات بر ارث نسبت به سهم الارث به قرار زیر است:
   تا مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۵%
   تا مبلغ ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال نسبت به مازاد ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۱۵%
   تا مبلغ ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال نسبت به مازاد ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۲۵%
   نسبت به مازاد ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال ۳۵%

   ۳) جریمه عدم ارسال اظهارنامه مطابق ماده ۱۹۲ قدیم معادل ۱۰% بوده که غیر قابل بخشودگی می باشد.
   ۴) امکان تقسیط مالیات نیز برابر ماده ۱۶۷ وجود دارد.

   ۳
 2. وحيد گفته:

  سلام. بنده یک واحد اداری دارم که تا پایان سال ۹۴ آنجا فعالیت داشتم. مالیات سال ۹۴ رو هم پرداخت کرده ام. برای سال ۹۵ هم اظهارنامه عدم فعالیت و نامه عدم فعالیت را روی پرونده گذاشته ام. و اداره مالیات را مطلع نموده ام. در حال حاضر هم دفتر را اجاره داده ام. آیا برای سال ۹۶ هم باید اظهارنامه عدم فعالیت را ارسال کنم یا دیگر نیازی نیست؟

  ۱
  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   وقت شما بخیر
   در حالت کلی پیشنهاد میکنم که اگر به هر دلیلی فعالیت خودتون رو در ادامه نمیدین، پرونده مالیاتی خودتون رو ببندین و مراتب را طی نامه ای به حوزه مالیاتی هم اعلام کنید.
   حال اگر پرونده خودتون رو نبستین، اظهارنامه صفر ارائه بدین و در اولین فرصت، پرونده خودتون رو ببندین.
   اگر سوالی بود با شماره ۶۶۴۹۰۷۶۳ – ۰۲۱ تماس بگیرید.
   با تشکر
   آقای مالیات

   ۱
 3. جواد گودرزی گفته:

  سلام.اینجانب درسال۷۷یک شرکت آسانسور راه اندازی کردم وحدودیکسال بعدبه علت نچرخیدن چرخ شرکت آن رامنحل کردم.
  حالاپس از۲۰سال فهمیدیم بدهی مالیاتی داریم پس ازمراجعه به اداره مالیات گفتندیک میلیون ودویست وهفتادوچهارهزارتومان اصل مالیات بوده وجریمش حدودهفت میلیون وهفتصدتومان میباشد(درصورتی که ماازاصل مالیات هم خبر نداشتیم)باهزارخواهش وتمنا گفتنداصل مالیات ومبلغ دومیلیون هم بابت جریمه پرداخت کنید.ماهم اصل مالیات ودومیلیون جریمه راپرداخت کردیم.
  گذاشتن مامبلغ راپرداخت کنیم وچیزی نگفتن اما۲ساعت بعدازپرداخت مالیات وجریمه به بنده تلفن کردن وگفتن اشتباه شده مبلغ اصل مالیات۳میلیونو۷۰۰هزارتومانه.به علاوه۲۱میلیون جریمه.باتوجه به وسع مالی بنده که فقط مبلغ یک میلیونوصدهزاتومان حقوق بازنشستگی دارم ومبلغ پرداختی راهم باقرض پرداخت کردم وتوانایی پرداخت این مالیات راندارم(باتوجه به رفتارناجوانمرانه کارمند اداره مالیات وکلک زدنشان)چکاربایدبکنم.
  ممنون میشم سریع جواب منو بدید…. باتشکر

  ۱
  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   وقت شما بخیر
   گاهاً پیش میاد مواردیکه اشتباه در محاسبات صورت گرفته و مجدداً به مؤدی اعلام میشه.
   اقدامی که شما باید انجام بدین:
   یک نامه تنظیم کنید و تقدیم حوزه مالیاتی نمایید؛ مبنی بر اعلام کتبی ریز محاسبات و بدهی های شما و استناد کنید به ماده ۲۳۷ ق.م.م و بند ۳۵ آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۲۱۹ ق.م.م
   بعد از ارائه کتبی این نامه، حوزه مالیاتی موظف هست که مبنای محاسبات رو در اختیار شما بذاره.
   بعد از مشاهده گزارش رسیدگی، اقدامات بعدی شما اعلام می گردد.
   برای مراحل بعدی با ما در تماس باشید.
   ۶۶۴۹۰۷۶۳ – ۰۲۱

   با تشکر
   آقای مالیات

   ۲
 4. مجید گفته:

  با سلام : بنده از سال ۹۳ تا سال ۹۶ مبلغی به اداره مالیات بابت یک باب مغازه اجاری که کتاب فروشی می باشد بدهکار هستم و توان پرداخت آن را در حال حاضر ندارم
  و صاحب ملک مغازه اش را می خواهد تحویل بگیرد و مبلغ ۳ میلیون تومان پول پیش بنده می باشد . آیا اداره مالیات می تواند یک برگه تسویه حساب به بنده بدهد تا من بتوانم پول پیش مغازه ام را تحویل بگیرم . و حساب کتاب من بماند با اداره مالیات تا به صورت اقساط پرداخت کنم . لطفا من را راهنمایی کنید مغازه من در جنوب شهر است و مبلغ حدود ۸/۵۰۰/۰۰۰ تومان مالیات برای من صادر کرده اند خواهشا من را راهنمایی کنید ممنون میشم

 5. افشین گفته:

  با سلام من ۳ دانگ از یه مغازه شریک هستم که مغازه را اجاره دادهایم و خودم در شرکتی به صورت پاره وقت مشغول به کار هستم و بیمه ام نیز پاره وقت رد میشود و به دارایی نیز رد میشود ولی چون حقوقم کم اسن مالیاتی به ان تعلق نمیگیرد حال میخواستم بدانم که بابت مالیات بر اجاره میتوانم از ماده ۵۷ استفده کنم

 6. سحرشريعت گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من اظهارنامه که ارسال کردم فقط فروش روواردکردم .اصلاح امکان دارد؟واینکه اگرامکانش هست چطوری

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   احتراماً می تونید با عنایت به ماده ۲۲۶ ق.م.م اظهارنامه اصلاحی خودتون رو ارئه بدید.
   فقط باید توجه داشته باشید که بخشنامه ۲۰۰/۱۲۳۱۹ مورخه ۱۳۹۲/۰۷/۰۷ معروض می دارد:
   نظر به سؤالات و ابهامات مطرح شده در خصوص اظهارنامه اصلاحی موضوع تبصره ماده ۲۲۶ قانون مالیاتهای مستقیم، که مقرر می دارد:

   ” به مؤدیان مالیاتی اجازه داده می شود در صورتیکه به نحوی از انحاء در اظهارنامه یا ترازنامه یا حساب سود و زیان تسلیمی از نظر محاسبه اشتباهی شده باشد، با ارایه مدارک لازم ظرف یک ماه از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه نسبت به رفع اشتباه اقدام و اظهارنامه یا ترازنامه یا حساب سود و زیان اصلاحی را حسب مورد تسلیم نماید و در هر حال تاریخ تسلیم اظهارنامه مؤدی تاریخ تسلیم اظهارنامه اول می باشد”

   بنابراین به منظور وحدت رویه اجرائی مقرر می گردد:

   ۱- با توجه به صراحت تبصره مذکور مبنی بر تسلیم اظهارنامه اصلاحی از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به مدت یک ماه،هر گونه اظهارنامه تسلیمی قبل از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به عنوان اظهارنامه اصلی تلقی و آخرین اظهارنامه تسلیمی در موعد مقرر که با رعایت مقررات تسلیم شده باشد به عنوان اظهارنامه اصلی ملاک رسیدگی خواهد بود.

   ۲- چنانچه مؤدی پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه نسبت به تسلیم اظهارنامه اصلاحی در مهلت مقرر قانونی اقدام نموده باشد،در صورتی که مغایرت ارقام اظهارنامه اصلاحی مذکور در مقایسه با آخرین اظهارنامه تسلیمی در مهلت مقرر،ناشی از نتیجه ثبت سند حسابداری اصلاحی یا رویداد مالی پس از تسلیم اظهارنامه اصلی در دفاتر قانونی مؤدی نباشد، به عنوان اظهارنامه اصلاحی موضوع تبصره ماده ۲۲۶ قانون مذکور قابل قبول خواهد بود.

 7. محمد زمانی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من به تازگی یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم به آدرس خونه خودم و الان تمام مراحل ثبت شرکت انجام دادم الان تو مرحله ای که باید امور مالیاتی ثبت نام کنم رئیس امور مالیاتی شرق تهران میگه باید ملکت تجاری یا اداری باشه یا پایانه کار خونت داخلش نوشته باشه ملک اداری است
  من خونه خودمم رهن شرکتم کردم با کد رهگیری داخلشم نوشته ملک اداری است ، الان من باید چکار کنم بخش نامه ای وجود داره که این حرفو میزنه

  با تشکر از جنابعالی

  • مشاور مالیاتی گفته:

   با سلام خدمت اساتید محترم

   شما میتونید ادرس منزل رو به عنوان ادرس قانونی معرفی کنید به شرطی که زمان مراجعه بازرس مالیاتی فضای اداری رعایت شده باشد در ضمن برای تشکیل پرونده و تعیین حوزه باید اجاره نامه رسمی ( هلو گرام دار) بنام شرکت داشته باشید

   موفق باشید

   ۱
 8. سالار گفته:

  باسلام
  ما یک شرکت تعاونی تولید و توزیع محصولات کشاورزی هستیم
  حالا یک وامی از بانک کشاورزی داریم میگیریم جهت بسته بندی محصولات خودمون مثل چای و برنج و …
  این وام از طرف بانک مستقیم به حساب شرکت سازنده ی دستگاه واریز میشه و بالای ۲۰۰میلیون هست ، خواستم بدونم که به ماهم که تولید کننده و فراوری کننده محصولات کشاورزی هستیم مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیره؟
  یعنی روی مبلغ خالص دستگاه ها باید ۹% مالیات بر ارزش افزوده هم روی فاکتور بپردازیم به شرکت؟؟
  سپاس فراوان

 9. حسین خان مرادی گفته:

  سلام
  شرکتی بخاطر شرایط دریافت تسهیلات بانکی در مقطعی مجبور شده سرمایه ثبت شده خود را افزایش کلانی بدهد و اکنون بنا به دلایلی میخواهد سرمایه خود را کاهش دهد چند سوال اساسی در ذهن بنده متصور است.
  ۱- آیا مکان کاهش سرمایه از نطر قانونی امکان پذیر است ؟
  ۲- در صورت ممکن بودن پیامدهای منفی این کاهش سرمایه در آینده چه خواهد بود؟
  ۳-شرکت مورد نظر در حال حاضر زیان ده است آیا کاهش سرمایه میتواند بر فعالیت آن تاثیر گذار باشد؟
  ممنون میشوم اگر به سوالات فوق در اسرع وقت جواب دهید.

 10. علیرضا محمودی گفته:

  سلام
  به تازگی در یک شرکت تاکسی اینترنتی ثبت نام کردم ، ماشینی که برای این منظور ثبت نام کردم ، بنام خودم نیست ،بنام برادرم هست، ماشین دیگری بنام خودم دارم که از آن برای تاکسی اینترنتی استفاده نمی کنم، حالا سوالم این است که طبق قانون تاکسیرانان که اگر مالک بیش از یک خودرو باشند باید مالیات دهند ، آیامن نیز مشمول مالیات می شوم یا نه ؟متشکرم

 11. مهدی گفته:

  با سلام و احترام
  من در حال حاضر صاحب یک شرکت سهامی خاص هستم و قصد ثبت یک شرکت دیگر را دارم . می خواهم در همین مکان شرکت فعلی برای شرکت جدید هم آغاز به فعالی کنم آیا از لحاظ بحث مالیاتی و دریافت کد اقتصادی برای شرکت جدید با توجه به مشترک بودن یک آدرس برای دو شرکت مشکلی به وجود نمی آید .لازم به ذکر است شرکت اول کد اقتصادی دریافت نموده است .
  با سپاس
  سلیمانیه

 12. Alialavia11@yahoo.com گفته:

  با سلام
  سلام سال گذشته از اداره مالیات برا منم دعوتنامه اومد بیاید به دلیل داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت تشکیل پرونده بدید. رفتم گفتم اصلا سایت من درامد نداشته و یه پروژه دانشجویی بوده. کل پرینت حسابم که به درگاه بانک وصل بودم براشون با مهر بانک بردم که توی ۵ سال کلا ۵ میلیون تومن گردش بوده اونم توسط خودم برا اینکه درگاه بانکیم بسته نشه. چون مرتب باهام از بانک تماس میگرفتن اگه تراکنش نداشته باشی درگاهو میبندیم.
  حالا میخواستم بدونم ایا با اینکه پرینت بانک رو بهشون دادم و کلش ۵ میلیونم نشده بازم مالیات برام میبندن؟
  و اینکه چه کارکنم کلا از لیست اداره مالیات در بیام؟ اگه نماد رو تمدید نکنم از لیست اداره مالیات در میام؟
  و اینکه ایا باید اظهار نامه هم پر کنم؟

 13. علی داودی گفته:

  سلام وقت بخیر …بنده با شرکتم اولین کارم رو به مبلغ ۲۴ میلیون تومن در تابستان از شرکت نفت گرفتم اون موقع اداره مالیات یک برگ عدم مشمولیت به من داده و من دیگه دنبالش نرفتم چون بهم گفتن اولین کار شامل معافیت میشه و حالا توی ابان ماه میخوام دومین کارم رو بگیرم که ازم درخواست گواهی ارزش افزوده خواستن میخواستم بدونم آیا چون بنده برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده تا الان اقدام نکردم مشکلی برام پیش میاد یا ن …و اینکه برای دوره تابستان اظهارنامه ارزش افزوده ارائه ندادم …ممنون میشم توضیح بهم بدین

 14. افشین گفته:

  سلام من در شرکتی کار میکنم در بعضی بدلیل نداشتندفاکتور رسمی در زیر فاکتورها نام و کد ملی من درج میگردید ایا سایتی هست با درج نام و کد ملی کسی بفهمه بدهی مالیاتی داره اگر خیر چگونه میتوان اطلاع پیدا کرد
  از همکاری شما سپاسگزارم

  ۳
 15. مولوی گفته:

  با سلام
  در صورتیکه حجم معاملات تجمیعی اعلام شده بیش از ۱۰٪ کل معاملات باشد چه خواهد شد؟ آیا مشمول جرائم خواهد بود و چقدر؟

  ۱
 16. مینا محمدی گفته:

  با سلام
  شرکتی در آذرماه۹۷ تاسیس گردیده است که منزل شخصی را به عنوان محل کار در نظرگرفتند تا شرایط ثبت شرکت انجام گیرند حال با این اوصاف موقعیت اجاره محل کار چگونه است؟
  مالک این محل پدر مدیر عامل می باشد

 17. محسن گفته:

  سلام و عرض ادب
  این جانب به نمایندگی از یک شرکت سهامی خاص برای عضویت در هییت مدیره یک شرکت تولیدی معرفی و بمدت ۲ سال در آن شرکت عضو غیر موظف بودم .متاسفانه مالیات ارزش افزوده در این مدت پرداخت نشده و اداره مالیات برای بنده و کلیه اعضائ هیئت مدیره اخطار مالیاتی فرستاده است .
  سئوال من این است که آیا بنده مسئول هستم یا شرکتی که من نماینده حقوقی آن بوده ام .
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شود موضوع را حل کنیم .

 18. محمدیان گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای پرداخت حق تمبر سرمایه آگهی های تاسیس در سایت ssaa.tax.gov.ir نیاز هست که شناسه یکتای اداره کل ثبت شرکتها وارد شود
  این شناسه را از کجا باید بیاریم؟
  تشکر

  ۲
 19. ارمغان گفته:

  با سلام خدمت شما شرکت ما تاریخ لیست بیمه پرسنل را ۱/۱۰/۱۳۹۷ اعلام نموده(یعنی مثلا تاریخ استخدام پرسنل این تاریخ بوده) و از این تاریخ بیمه شده ولی مالیات حقوق پرسنل اصلا در سال ۹۷ فعلا وارد نشده سوال این است ایا لیست مالیات حقوق پرسنل باید از ۱/۱۰/۱۳۹۷ به اداره مالیات ارسال شود؟یا از اول سال؟
  چون پرسنل شرکت از اول سال بودن منتها بنا به دلایلی لیست بیمه از ۱/۱۰/۱۳۹۷ به بیمه اعلام شده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با تشکر

 20. میثم زندی گفته:

  با سلام و عرض ادب
  احتراماً اینجانب مغازه ای در همدان دارم که به شغل خدمات تایپ مشغول هستم در سال ۱۳۹۵ یک برگه مالیات به مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰تومان برای بنده به دلیل اینکه فرم اظهارنامه مالیاتی را در سال ۹۳ تکمیل ننموده ام ارسال شده به اداره مالیات مراجعه کردم و برگه مالیات سال ۹۳ را به ایشان دادم ولی آن برگه را قبول نکردند به بهانه اینکه شماره کلاسه پرونده را اشتباه وارد نموده ام از سه بار اعتراض خود نسبت به رای استفاده نمودم که هیچکدام مورد قبول اوقع نشد. در نهایت با تکمیل کرده دقیق پرونده آن را به شورای عالی مالیاتی پست کردم. که تاکنون جوابی پس از یکسال به بنده یا اداره دارایی ابلاغ نشده. اما از اداره دارایی شهر با بنده تماس گرفته شده که باید مبلغ دارایی را بپردازی، به اداره مراجعه نمودم و گفتم بنده پرونده اعتراض به رای در جریان دارم و و هنوز جوابی از شورای عالی مالیاتی به اینجانب ارسال نشده، به من گفتند که باید مالیات را بدهی چون اگر می خواست جوابی بیاید تا الان می آمد و همچنین اینجانب را تهدید به جریمه ی دو برابر نیز نموده اند، لطفاً بفرمایید چه باید بکنم. متشکرم

 21. هومن گفته:

  با سلام و عرض ادب
  شرکت ما در سال ۹۴ هیچگونه فروشی نداشته و عدم فعالیت اعلام داشته است . (‌اظهارنامه ارایه نگردیده)
  ضمنا تمام اسناد هزینه و .. را در دفاتر قانونی خود ثبت و نگهداری کرده است . اداره دارایی فاکتور خرید اشتراک اینترنت را که نهایتا سیصد هزارتومان نمی شود مبنای علی الراس قرارداده است و به دفاتر قانونی توجهی نداشته و آن را در نظر نمی گیرد.
  باتوجه به اینکه تمام فاکتورهای خرید در دفاتر قانونی ثبت شده است خواهشمند است بنده را راهنمایی فرمایید
  متشکرم

 22. بهزاد گفته:

  سلام
  در خصوص معاملات فصلی کلینیک دندانپزشکی سوال دارم.
  – یک کلینیک که به بیماران خدمات دندانپزشکی میدهد ( سالانه ۳۰ میلیارد ریال) ..هم به بیماران آزاد و هم به بیماران بیمه ای
  – با ۱۵ پزشک طرف قرارداد است و به صورت درصدی در کلینیک کار میکنند.
  – خرید مواد اولیه و لوازم مصرفی دندانپزشکی از شرکتهای متفرقه.
  – مصرف مواد و لوازم دنداپزشکی برای بیماران
  – شرکتهای بیمه طرف قرارداد
  لطفا راهنمایی فرمایید معاملات فصلی چگونه است …آیا باید تهیه شود؟
  ممنون

 23. امین گفته:

  با سلام
  امین هستم
  مغازه دارم که ملکیت آن برای خودم هست و جواز به نام خانم گرفتم که اداره دارایی برای سال۹۵ و ۹۶ مالیات گرفته است که در سال ۹۲ به صورت رسمی در دفتر خانه به مدت هفت سال واگذار کردم باید چکارکنم

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام منظورتون از واگذاری رو لطفا توضیح بدید و یا با شماره تلفن دفتر ۰۲۱۶۶۴۹۰۷۶۳ جهت پیگیری سوالتون تماس حاصل فرمایید.

 24. علی گفته:

  با سلام و وقت بخیر.
  بنده یک سال و نیمه که عضو هیات مدیره شرکتی شدم با ده درصد سهام و بدون حق امضا.اما بنده فقط حقوق بگیرم و دریافتی برای سهام و عضو هیات مدیره ندارم!در این مدت مالیات سال ۹۴ قطعی به مبلغ ۲۲۰ میلیون ابلاغ شد.به علت پرداخت نشدن ،در ماه اخیر به اجرائیات رفت.حال سوالم این است که در صورت پرداخت نشدن به جز مسدود شدن حساب و ممنوع الخروجی چه برخورد دیگری با من میشود؟آیا حبس هم دارد؟

 25. علی گفته:

  با سلام و وقت بخیر.
  بنده از سال ۹۶ عضو هیات مدیره و ۱۰ در صد سهام دار در شرکت عمرانی میباشم.قبل از حضور بنده در مجموعه،شرکت در سال ۹۲ قراردادی منعقد و در سال ۹۵ با کارفرما دچار اختلاف میشوند که به دادگاه مراجعه میکنند.بعد از دو سال در ماه گذشته رای به نفع شرکت ما به مبلغ ۴ میلیارد صادر گردید از طرفی مالیات این قرار داد پرداخت نشد و بنده هم به میزان سهام درگیر شدم.حال مدیر عامل به من گفتند چون قرار داد قبل از حضور شما در شرکت منعقد شده است از پیروزی در دادگاه چیزی به شما تعلق نمیگیرد.این درست است؟
  یعنی اگر دادگاه برعکس رای داده بود به من که اکنون عضو هیات مدیره هستم کاری نداشتند؟

 26. رزا گفته:

  سلام وقت بخیر
  شرکت ما برای فروش نماینده گرفته که یک شرکت دیگه هس ۰ هر مقداری که این شرکت برای ما بفروشه در ماه ۸ درصد از فروش بهش تعلق میگیره ۰ ولی مبلغ کل فروش مستقیما بهنام خریدار اصلی رد میشه و پول مستقیما به حساب شرکت ما واریز میشه در پایان ما از کل درامد فروش ۸ درصد باید به نماینده که شرکت x هس پرداخت کنیم ۰ میخوام بدونم چطور باید عمل کنم که از نظر مالیاتی و بیمه به مشکل نخوریم ؟؟؟؟

 27. مینا گفته:

  سلام شرکت میخواد مبلغ ۳۰ میلیون تومان به حساب کارمندش واریز کنه و بعد برداشت کنه ایا برای اون کارمند طبعاتی داره؟واین کار برای چی هست؟کارمند باید قبول کنه یا نه؟

  ۲
  ۱
 28. مسعود گفته:

  سلام
  من مهندس ناظر هستم و از سال ۹۴ پروانه اشتغال به کار گرفتم .پس از ثبت نام در یک حوزه مالیاتی و اخذ پروانه در سال ۹۴ ،یک ماه بعد فرم اتمام کار توی اون حوزه پر کردم و در تیرماه ۹۵ بدلیل جابجایی رفتم یک حوزه دیگه ثبت نام کردم اما اظهارنامه سال ۹۵ رو بخاطر عدم فعالیت رد نکردم ،ولی سال ۹۶ رو رد کردم .الان اون حوزه اولی که اتمام کار براشون پر کردم بخاطر عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی مبلغ ۴۶۰ هزار تومن برام مالیات بریده !!؟ با اینکه گزارش کارکرد سازمان نظام مهندسی مبنی بر عدم فعالیت در سال ۹۴ و ۹۵ بهشون دادم باز هم قبول نمیکنن و میگن باید اظهارنامه رد میکردی .خواهشا کمکم کنین که چجوری میتونم اون جریمه رو کنسل کنم .با تشکر

 29. حسن گفته:

  سلام.مایک شرکت تولیدی هستیم میخواستم ببینم هزینه هایی مثل آب وبرق و بارنامه وهتل که ارزش افزوده دارند باید در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده آورده شوند؟

 30. مهناز گفته:

  مالیات بر ارزش افزوده
  در ماده ۱۱ قانون مالیات بر ارزش افزوده ، در رابطه با درج تاریخ صورتحساب تاریخی که فاکتور در سوی فروشنده صادره را باید ملاک قرار دهیم . یا زمانی که کالا به دست خریدار میرسد و می خواهد ثبت دارایی را انجام دهد و یا اینکه تاریخ تحقق معامله برای ثبت دارایی توافقی انجام می شود؟

 31. ایمان گفته:

  سلام در سال ۹۰ شرکتم رو که هیچ فعالیتی نداشت منحل و آظهارنامه انحلال هم به دارایی دادم
  الان بعد از ۷ ساعت شرکت ما شامل تبصره ۴ ماده ۱۸۶ شده و غیرفعال مالیاتی ذکر شده و نه منحل
  چکار باید بکنیمدبرای اصلاح؟

 32. احمد گفته:

  با سلام
  بنده شرکتی ثبت کرده ام که برای اجرای مقدمات شروع فعالیت نیاز به اخذ کد اقتصادی دارم اما فعالیت اقتصادی زیادی طی یکسال آتی ندارم.
  آدرس و کد پستی که برای ثبت شرکت معرفی کردم مربوط به منزل یکی از دوستانم هست که بدون اجاره نامه ساکن آن هستم. برای دریافت کد اقتصادی آیا میتوانم همین آدرس و کدپستی را اظهار نمایم؟
  در صورت قبول این کدپستی توسط دارایی چه عواقبی برای صاحب ملک ممکن است داشته باشد؟

 33. شجاعی گفته:

  سلام خسته نباشید
  آیا برای مغازه ای که پارسال فعالیت نداشته باید اظهارنامه رد کرد؟ و آیا نیاز به مراجعه به دارایی می باشد یا خیر؟

 34. بهاری گفته:

  سلام وقت بخیر اگر ممیز مالیاتی بر روی رای هیت بدوی اعتراض کنه و پرونده به هیت حل اختلاف برود شرکت باید جرائم دیر کرد رو پرداخت کنه ؟لطفا اگه ماده قانونی داره اشاره بفرمایئد
  با سپاس

 35. سهیلا گفته:

  سلام در رابظهبا مالیات سکه های پیش فروش ایا این مالیات به ی دختر خودسرپرست ۵۲ ساله که هیچ منزل یا بیمه یا کاری داره تعلق میگیره این خانم در عرض ۳۰ سال ارث پدری بوده که سکه خریده

 36. امید گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده ۲ دانگ از یک ملک رو به صورت قولنامه و وکالت خریداری کرده ام حالا کسی که سند به نامش است فوت کرده مالیت بر ارثی که به این ملک تعلق میگیرد به چه صورت است
  سپاس

 37. محمدرضا گفته:

  محمدرضا گفته:
  سلام
  بنده مدیر سایت خرید و فروش ارزهای مجازی هستم و مثلا ۱۰ میلیون میخرم و ۱۰ و ۱۰۰ میفروشم و مجدد ۱۰ تومن میخرم. بالای ۵ میلیارد بره باید مالیات بدم؟ از نظر مالیتات کارم قانونی محسوب میشه؟ سایتی وجود نداره بشه چک کرد برای کد ملی مالیات اومده یا نه؟
  ممنون

 38. جواد زرندی گفته:

  سلام روزتون بخیر در مورد معافیت ارزش افزوده یه تبصره داره که خدمات مشمول مالیات بر درآمد از ارزش افزوده معاف هستند من مدیر یک شرکت خدمات انفور ماتیک نرم افزار هستم میخواستم ببینم میتونم به عنوان تامین نیرو برای شرکت کارفرما فاکتور کارمزد صادر کنم وفقط ارزش افزوده مشمول کارمزد شود تو رسیدگی ارزش افزوده به مشکل نمیخورم و فاکتور من پذیرفته شده است؟

 39. puoyan.sarbaz67 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید در خصوص رای دیوان به شماره دادنامه ۷۳ مورخ ۲۷ /۰۱/ ۹۸ که کلمه (کارمندان دولت) حذف شده و (حقوق بگیران) جایگزین شده است در خصوص کسر موارد اشاره شده از درآمد مشمول مالیات امکان پذیر است؟ و ممیزان سازمان این مورد را قبول می کنند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *