پایش اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی

مهم‌ترین‌سند‌مالیاتی‌شما

اگر شما هم تمایل دارید تا اظهارنامه مالیاتی خود را با فنی ترین و بهترین شکل قانونی خود به سازمان امور مالیاتی ارسال کنید،
پس با ما همراه باشید …

hero-image

بررسی های صورت گرفته توسط

سامانه پایش اظهارنامه مالیاتی

feature-icon

بررسی تمامی جداول اظهارنامه

بدلیل اهمیت و آثاری که هر کدام از جداول اظهارنامه به دنبال خود دارند، تمامی آنها یک به یک بررسی و چنانچه کوچکترین مسأله ای داشته باشد، به مؤدی گزارش می گردد.

feature-icon

بررسی حساب های چالشی

حتماً می دانیم که تعدادی از حساب های ترازنامه ای مندرج در اظهارنامه، بدلیل ماهیت و آثار مترتب آنها در رسیدگی های مالیاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. بررسی آنها جزء لاینفک این بخش خواهد بود.

feature-icon

بررسی معافیت های قانونی

عدم ابراز معافیت، نرخ صفر و یا مشوق در اظهارنامه و یا مشمول کردن نرخ های غیرمرتبط به جای نرخ مقطوع در اظهارنامه از جمله اشتباهات پرتکرار مؤدیان در این سال ها بوده است.

feature-icon

بررسی مشوق های قانونی

شاید مهم ترین مشوق مالیاتی در اظهارنامه عملکرد مربوط به تبصره 7 ماده 105 ق.م.م باشد که دارای شرایط پذیرش خاصی نیز می باشد و بررسی آن می بایست صورت پذیرد.

feature-icon

بررسی صادرات و تسعیر ارز

یکی از دغدغه های مالی چی های عزیز، مبحث صادرات و رسیدگی حساب تسعیر ارز بوده که چنانچه در هنگام تسلیم اظهارنامه به آنها توجه نشود، قطعاً مشکل ساز خواهد بود.

feature-icon

بررسی تخصصی بر اساس نوع فعالیت

انواع و اقسام اشخاص حقیقی و حقوقی داریم که هر کدام نیازمند بررسی تخصصی می باشند؛ به عنوان مثال: بررسی اظهارنامه یک شرکت پیمانکاری با یک شرکت بازرگانی تفاوت های بسیار زیادی دارد.

info-image

این سامانه چطور کار می کند؟

آموزش نحوه کار با سامانه

اگر علاقمند به یادگیری بیشتر در خصوص نحوه کار با سامانه پایش اظهارنامه مالیاتی هستید، به لینک زیر مراجعه نمایید:

آموزش کار با سامانه پایش

ویژگی های سامانه

پایش اظهارنامه مالیاتی

info-icon

بررسی در کوتاه ترین زمان

از آنجا که “زمان” در انجام تکالیف مالیاتی، نقش مهمی دارد و رعایت آن، امری حیاتی به شمار می رود، تیم بررسی کننده در کوتاه ترین زمان ممکن گزارش را تحویل می نمایند.

info-icon

بررسی توسط یک تیم حرفه ای

تمامی بررسی های صورت گرفته توسط تیمی از متخصصین امور مالیاتی و حسابداری بوده و تجمیع نظرات این گروه در گزارش نهایی قرار خواهد گرفت.

info-icon

به روز بودن سامانه

با توجه به تعدد قوانین و مقررات مالیاتی، به روز بودن در این حوزه، یکی از الزامات لاینفک این سامانه به شمار می رود که این مورد نیز به خوبی توسط تیم حرفه ای ما، لحاظ می گردد.

info-icon

امنیت حداکثری سامانه

برای تأمین امنیت این سامانه از فناوری SSL (مخفف Secure Socket Layer) به معني «لايه اتصال امن» و پروتکلي (مجموعه اي از قوانين) جهت برقراري ارتباطات ايمن ميان سرويس دهنده و سرويس گيرنده در اينترنت، استفاده کردیم.

مراحل انجام کار چگونه است؟

به سادگی و در سه قدم می توان از خدمات این سامانه بهره برد…

 • process-icon
  تکمیل اطلاعات پایه یا ارسال پیش نویس اظهارنامه

  شما می توانید اطلاعات خود را از طریق پاسخ دادن به سوالات سامانه و یا ارسال پیش نویس اظهارنامه مالیاتی ارائه نمایید

 • process-icon
  تجزیه و تحلیل داده ها

  تجزیه و تحلیل اطلاعات در روش پاسخگویی به سوالات، به صورت خودکار توسط سامانه صورت گرفته و در روش ارسال پیش نویس این امر توسط کارشناس خبره به صورت اختصاصی انجام می گیرد

 • process-icon
  ارائه گزارش

  ارائه گزارش تحلیلی در هر دو روش به صورت فایل PDF بوده و زمان ارسال آن برای کاربر با توجه به روش انتخابی متغیر می باشد

info-image

اخذ استاندارد بین المللی
ISO 27001

اطلاعات شما کاملاً ایمن است…

مؤسسه “آوای رسای علم و دانش” با برند تجاری “آقای مالیات” موفق به اخذ استاندارد بین المللی Iso 27001 از مؤسسه معتبر QNB سوئد گردید تا گامی دیگر در جهت ارائه خدمات حرفه ای مالیاتی بردارد. اخذ این استاندارد، مستلزم ایجاد ساختاری حرفه ای و متناسب با معیارهای اروپایی بوده که پس از مدت ها تلاش یک تیم فوق حرفه ای محقق یافت. ایزو 27001 تنها استاندارد بین المللی در دنیا می باشد که نشان دهنده امنیت اطلاعات مخاطبین وب سایت ها بوده و دغدغه ای از افشاء این اطلاعات به بیرون وجود نخواهد داشت.
برای استعلام آنلاین این استاندارد در سایت مؤسسه QNB، کد QNB120953 را در لینک زیر، مرقوم نمایید:
http://qnbcert.com/Registration

برای آنالیز اظهارنامه خود، آماده اید؟

اگر میخواهید که شروع کنیم، روی دکمه زیر کلیک کنید…

سامانه پایش

آنچه اهل فن می گویند…

بسیاری از مدیران مؤسسات خدمات مالی، مدیران مالی و حسابدران پس از استفاده از دموی این سامانه، نظرات جالبی داشتند که گوشه ای از آنها رو در زیر میبینیم:

این سامانه نیاز بسیاری از حسابداران و مدیران مالی شرکت ها رو در مورد اظهارنامه مالیاتی حل کرده و به شخصه از تیم مجرب آقای مالیات ممنونم که همچین سرویسی را راه اندازی کرده اند.

پایش اظهارنامه مالیاتی

سعید لقائیان

مشاور مالیاتی

همیشه دنبال مرجعی بودم تا اظهارنامه های شرکت هایی که خدمات مالیشون رو انجام میدم، قبل از اینکه ارسال کنم، به صورت کاملاً فنی بررسی کنه. مرسی از اینکه این سامانه رو زدین.

پایش اظهارنامه مالیاتی

مجتبی کرمی زاده

مشاور مالی و مالیاتی

هر سال وقتی تصمیم داریم اظهارنامه مالیاتی ارسال کنیم، با کلی استرس اینکارو می کنیم. نه اینکه به کار خودمون شک داشته باشیم ولی رسیدگی های مالیاتی جدید، کار رو سخت میکنه

پایش اظهارنامه مالیاتی

ژیلا عباسی

مدیر مالی

سال 95 یکی از بستگان بنده اظهارنامه مغازه خودش رو بوسیله کافی نت ارسال کرده بود که دچار مشکل شد و هنوز هم حل نشده. بعد از این اتفاق فهمیدم که اظهارنامه چقدر مهمه

پایش اظهارنامه مالیاتی

سعید پاک نژاد

مدیر مالی

نمیدونم چرا همیشه ارسال اظهارنامه عملکرد شرکت ها میوفته برای 31 تیرماه و این اتفاق باعث میشه که استرس زیادی رو به ماها تحمیل میکنه. ممنونیم از آقای مالیات برای این ابتکار

پایش اظهارنامه مالیاتی

مینا صالحی

مشاور مالی و مالیاتی

وقتی متوجه شدم که این سامانه چطوری کار میکنه و چه نظراتی قراره روی اظهارنامه ها بیاد، خیلی خوشحال شدم و امیدوارم که بتونیم استفاده قانونی از این سامانه ببریم.

پایش اظهارنامه مالیاتی

مهدی یارمحمدی

وکیل و مشاور مالیاتی

تعرفه خدمات سامانه

price-icon
سیستمی

۹۹۰۰۰ تومان

 • پاسخ به سوالات سامانه
 • تجزیه و تحلیل سیستمی
 • ارائه گزارش در لحظه

شروع کنید

price-icon
کارشناسی

149000 تومان

 • ارسال پیش نویس اظهارنامه
 • تجزیه و تحلیل کارشناس
 • ارائه گزارش تا 24 ساعت

شروع کنید

سوالات متداول

در زیر، لیستی از سؤالات متداولی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد، لیست گردیده است:

قاعدتاً بهترین فرمت برای این کار، فرمت PDF است که خواناتر و دقیق تر از سایر فرمت ها می باشد؛ اما اگر عکس نیز باشد، موردی ندارد. مهم، خوانا بودن اطلاعات اظهارنامه است.

چنانچه در گرفتن خروجی PDF مشکلی دارید، با ما تماس بگیرید

قطعاً خیر. شما کاملاً اختیار دارید که اطلاعات هویتی اظهارنامه خود را مخدوش کنید و از این بابت مشکلی نخواهد بود.

قاعدتاً هر چه زودتر، بهتر. چون هر چقدر به روزهای پایینی فرصت تسلیم اظهارنامه نزدیک میشویم، حجم کارها زیاتر شده و امکان بررسی با کیفیت وجود نداشته باشد.

بدلیل اهمیت موضوع، امکان ندارد که کارشناسان ما بدون دقت نظر کامل، نسبت به بررسی دقیق اظهارنامه مبادرت نورزند و از آنجاییکه حجم و نوع فعالیت مؤدیان با یکدیگر متفاوت است، بنابراین زمان دقیقی را نمی توان برای ارائه گزارش مشخص نمود.

در صورتی که از روش پاسخگویی به سوالات سامانه برای ارائه اطلاعات استفاده شود، لینک قابل دانلود مندرج در سامانه، ارسال آن از طریق پیامک راه های دسترسی به گزارش ایجاد شده می باشد. در حالت ارائه پیش نویس اظهارنامه مالیاتی و پس از بررسی کارشناس مربوطه، لینک قابل دانلود فایل PDF شامل گزارش و تحلیل نهایی کارشناس از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

هنوز سوالی دارید؟ سوال خود را اینجا مطرح کنید

ویدئوی نکات طلایی اظهارنامه مالیاتی ۹۹

این رویداد اینترنتی در تاریخ ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹ در محل شرکت سپیدار سیستم برگزار شد. با توجه به عدم قرارگیری نرم افزارهای اظهارنامه مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور در سایت، توضیحات مربوط به نرم افزار ارائه نگردید و فقط اشاره ای داشتیم به قوانین و مقررات مرتبط به این مبحث همانطور که اطلاع دارید، به دلیل شرایط بوجود آمده تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی برای عملکرد سال ۱۳۹۸، ۲ ماه به تأخیر افتاده است که البته بخشنامه های مرتبط با این موضوع نیز در این رویداد عنوان گردیده است. اولین مبحثی که عنوان گردید، تعریف اظهارنامه مالیاتی مندرج در آیین نامه ماده ۹۵ ق.م.م به شماره ۲۳۰۷۶۱ بود و آخرین مبحث هم بررسی رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در مورد انحصار ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط صنف کافی نت داران.

داستان و اخبار اخیر ما

علیرضا جعفرپور
31 تیرماه، من و اظهارنامه مالیاتی

یه سری خاطرات هستن که هیچ وقت از یاد آدم نمیرن. میتونه خاطرات شخصی باشه یا کاری؛ استرس 31 تیرماه سال 96 یه خاطره تلخ و شیرین جالبی برای من داشت که گفتم با شما هم به اشتراک بذارم. اون سال حسابدار یک شرکت دارویی بودم و یک مدیر مالی بی اعصاب هم داشتیم. حالا شانس ما اون سال چون خیلی کار داشتیم، ارسال اظهارنامه افتاد 31 تیرماه و استرس های شدید. فرض کنید یه تیم 6 نفره پای یه سیستم بودیم؛ مدیر مالی پشت سیستم و ماها خیره به مانیتور. همه جداول تکمیل شد و موقع ارسال پیغام 504 اومد روی صفحه !!! هیچ وقت قیافه مدیر مالی یادم نمیره اون لحظه؛ فکر میکنید چی شده بود؟ ” اطلاعات شما در سامانه ثبت نام یافت نشد. یا شما در وضعیت تکمیل نهایی اطلاعات قرار ندارید. ” اطلاعات سامانه کد اقتصادی ما از مرحله 45 بصورت خودکار اومده بوده روی 35 و ما نمی تونستیم اظهارنامه رو بفرستیم “( حال اون موقع ما قابل وصف نیست و هنگ بودیم. من گفتم: سر کلاس، استاد گفتن که میشه پست کنیم. مدیر مالی برگشت گفت: آره آره بدو برو پست نفهمیدم چجوری اومدم پست و اظهارنامه رو پست کردم. این تجربه ای شد تا اصلاً نذاریم برای روز آخر. به شما هم پیشنهاد میکنم نذارید روز آخر

محمد رحمانی
بزرگترین اشتباه دوران کاری من

هیچ وقت فکر نمیکردم که بزرگترین اشتباه دوران کاری من، مربوط به اظهارنامه مالیاتی باشه؛ چون همیشه فکر میکردم که انقدرها هم مهم نیست ولی گویا اینطوری نبود.
داستان این بود سال 95 کارای مالیاتی یک موبایل فروشی تو پاساژ علاءالدین دست من بود و اظهارنامه اش رو میخواستم بزنم تو سیستم خودم که پیغام محدودیت ارسال اظهارنامه اومد. فهمیدم که با یه سیستم بیشتر از 5 تا اظهارنامه نمیشه فرستاد. رفتم کافی نت. اعداد اظهارنامه رو نوشتم رو کاغذ و تو صف وایسادم. شلوغ بود خیلی. چند نفر تو کافی نت مسئول ارسال اظهارنامه ها بودن و تند تند اینکارو میکردن. نوبت من که شد گوشیم زنگ خورد به آقایی که مسئول ثبت اظهارنامه من بود یواش گفتم از روی این برگه اعداد رو بزن. 3 دقیقه ای اظهارنامه رو زد وقتی برگشتم پرینت هم گرفته بود! کارت کشدم و اومدم بیرون؛ بدون اینکه چک کنم اظهارنامه رو اومدم بیرون. یکی نبود بگه خب اظهارنامه رو چک کن خب.
متاسفانه بدلیل شلوغی کافی نت، مبلغ فروشی که در برگه نوشته بودم، 3/000/000/000 ریال، به اشتباه 30/000/000/000 ریال در اظهارنامه درج شد.
نکته غم انگیز ماجرا اینجاست که مشتری من خودش متوجه این اشتباه شد، قبل از اینکه من خودم بفهمم.
توصیف اینکه چقدر اعصابم خورد شد تا پرونده رو به یه سرانجامی برسونم سخت بود که اونم با کمک استاد رستگار بود.
خلاصه اینکه تو رو خدا حواستون به اظهارنامه ها باشه.

blog-post-image
دقیقه 90

این خاطره مربوط میشه به سال 91 یعنی حدوداً 8 سال پیش
تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده بودم و فکر و خیال های زیادی در مورد این رشته داشتم. آها یادم رفت بگم؛ رشته من حسابداریه و تا مقطع کارشناسی خوندم.
هیچ وقت یادم نمیره که 2 واحد مالیاتی داشتیم و استادش میومد خاطره میگفت و بچه ها هم میخندیدن و خوش میگذشت؛ دریغ از اینکه داره به ما خیانت میشه و پس فردا که رفتیم سر کار هیچی بلد نیستیم. بعد از فارغ التحصیلی تو روزنامه همشهری دنبال کار میگشتم تقریباً 2 ماهی تا یه جا رفتم برای مصاحبه.
خدا رو شکر قبولم کردن تا از سر برج برم مشغول شم. غیر از من 4 نفر دیگه هم بون و من شدم مسئول انبارگردانی. من اول برج اردیبهشت استخدام شدم و مدیر مالی ما خودش کارای اظهارنامه رو انجام میداد. اول تیرماه که شد کم کم دیدم مباحث مربوط به اظهارنامه مالیاتی تو واحد مالی داره انجام میشه. خیلی برام جال بود که ببینم اظهارنامه چی هست؟ چجوری تکمیل میشه؟ چجوری ارسال میشه؟
به مدیر مالی گفتم خیلی دوس دارم ببینم اظهارنامه رو چجوری رد میکنین. گفت هر وقت خواستم رد کنم صدات میکنم که بیایی ببینی. خوشحال شدم و تشکر کردم. هر چی به 31 تیرماه نزدیکتر میشدیم، هیجان من هم بیشتر میشد برای اینکه ببینم رد کردن اظهارنامه چجوریه…
صبح 31 تیرماه مدیرمالی زودتر از همیشه اومده بود شرکت و منو صدا کرد.
نشستیم و جداول اظهارنامه رو دونه دونه پر میکرد. ساعت حدودا 2 ظهر بود که برقا رفت و همه اطلاعات ما هم پرید. اعصابمون خرد شده بود؛ چون از صبح داشتیم کار میکردیم. یه لپ تاپ جور کردیم و شروع کردیم از اول. نگو باطری لپ تاپ هم خرابه. یه دفعه خاموش شد. قیافه مدیر مالی رو هیچ وقت یادم نمیره. کلافه شده بودیم و عصبی.
مدیر مالی گفت بریم خونه من اظهارنامه رو رد کنیم.
خلاصه سرتون و درد نیارم. ساعت 4 بعد از ظهر رفتیم تا ساعت 7 که ارسال کردیم اظهارنامه رو جونمون به لبمون رسید؛

موسسه آموزشی آقای مالیات