مشاوره مالیاتی آقای مالیات

چند سالی هست که بخش عمده‌ای از بودجه کشور از محل “اخذ مالیات” تأمین شده و موضوعات مالیاتی به شدت در کسب و کارها تأثیرگذار شده‌اند. اگر بدون داشتن پرونده مالیاتی مشغول کسب درآمد هستید خبر خوبی برای شما نداریم. سازمان امور مالیاتی با استفاده از روش‌های مختلف، نسبت به شناسایی درآمدهای کتمان شده عمل نموده و مالیات متعلقه را همراه با جرائم سنگین از شما مطالبه خواهد کرد. اما پیش از آن‌که بدانیم چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم باید بدانیم مشاوره مالیاتی چیست.مشاوره مالیاتی چیست؟

اگر شما صاحب کسب و کار هستید یا در یک شرکت حسابدارید، حتماً نیاز به حضور شخص یا تیمی از متخصصین را احساس کردید تا مسائل مالیاتی خود را از آن‌ها بپرسید و با بهره‌گیری از راهنمایی‌ آن‌ها، پرونده مالیاتی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. این افراد مشاوران مالیاتی هستند که با تسلط بر قوانین مالیاتی به شما مشاوره می‌دهند. در ادامه به معرفی انواع روش‌های دریافت مشاوره مالیاتی می‌پردازیم.

مشاور مالیاتی کیست و چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم؟

مشاور مالیاتی یک کارشناس امور مالیاتی است که به‌عنوان فردی ماهر، سال‌ها فعالیت داشته است و مشاوره با وی می‌تواند مزیت‌های بسیاری را به دنبال داشته باشد. به ویژه اگر مشاور مالیاتی قبلا در سازمان مالیات فعالیت داشته، می‌توان گفت با رسیدگی پرونده‌های مالیاتی متعدد، به خوبی با راه حل‌های مالیاتی آشنایی کامل دارد؛ و پرونده مالیاتی شما می‌تواند مشابه یکی از هزاران پرونده‌ای باشد که طی سال‌ها با آن برخورد داشته و مشکل آن برطرف شده است.

مشاور مالیاتی کیست و چرا به مشاوره مالیاتی نیاز دارید

مؤسسه آقای مالیات، سال‌ها است در حال ارائه خدمات مشاوره به مؤدیان مالیاتی بوده و موفق شده با به روز نگهداری اطلاعات و علم مالیاتی در کنار کسب دانش روز، در این حوزه فعالیت داشته باشد. خدماتی که مشاور مالیاتی ارائه می‌کند شامل پیگیری کامل بخشنامه‌های مالیاتی، به کارگیری ماده‌ها و تبصره‌های مالیاتی برای حل مشکلات پرونده شما است. با کمک مشاور مالیاتی می‌توان از مزیت تسلط یک متخصص در امور مالیاتی برای رفع مشکلات بهره برد.

کاربرد مشاوره مالیاتی

شاید این سؤال برای شما مطرح شده باشد که کاربرد مشاوره مالیاتی چیست آیا من نیز به مشاوره مالیاتی نیاز دارم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، دارندگان هر نوع کسب و کاری که مشمول قوانین مالیات و دارایی هستند، نیاز به مشاوره دارند.

می‌توان گفت، کمک گرفتن از یک مشاور مالیاتی، تنها راهی است که می‌تواند کسب و کار شما را از پرداخت مالیات‌های سنگین و کمرشکن نجات دهد.

با کمک مشاور مالیاتی خوب، تمامی اسناد، صورت‌های مالی و قراردادهای شما برای کاهش هزینه مالیات بررسی شده و راه حل‌های مالیاتی ارائه می‌شود. در واقع مشاور مالیاتی در موارد زیر به دارندگان انواع کسب و کار کمک می‌کند:

 • مشاوره مالیات برای پزشکان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 • مشاوره مالیات برای فعالان اقتصادی، مشاغل دولتی و غیردولتی
 • مشاوره مالیات بر خرید و فروش طلا، سکه، ارز دیجیتال و کلیه ارزهای نقدی
 • مشاوره مالیات بر ارث
 • مشاوره مالیات بر تراکنش‌های بانکی
 • مشاوره مالیات بر املاک و مستغلات
 • مشاوره تخصصی مالیات بر خانه‌های خالی
 • و تمامی مباحث مرتبط با موضوع مالیات و حل کلیه مشکلات و پرونده‌های مالیاتی

ویژگی‌های مشاوره مالیاتی

ویژگی‌های مشاوره، شامل شرح وظایف تخصصی یک مشاور مالیاتی در زمینه موضوعات مختلف است. توانایی ارائه انواع مشاوره در زمینه‌های مختلف مالیاتی نظیر مشاوره اشخاص حقیقی و حقوقی، مشاوره شرکت‌ها و انواع کسب کارها در زمینه پزشکی و غیره، مشاوره اظهارنامه مالیاتی، مشاوره مالیات بر ارزش افزوده از ویژگی‌های یک مشاور مالیاتی خوب است.

ویژگی‌ های مشاوره مالیاتی خوب

اگر نیاز به مشاوره مالیاتی دارید، می‌توانید با تماس تلفنی و ارسال کامنت به صورت کوتاه پاسخ خود را دریافت کنید. متخصصین مشاور مالیاتی آقای مالیات به شما کمک می‌کنند تا تمامی مشکلات مالیاتی خود را حل کرده و پرونده‌های مالیاتی را به صورت کاملاً قانونی با پرداخت کمترین مالیات، به نفع خود تمام کنید.

وظایف مشاور مالیاتی چیست؟

اولین وظیفه مشاور مالیاتی، ارائه خدمات مشاوره به مدیران یک کسب و کار است. لازم است صاحب کسب و کار با پیچیدگی‌های قوانین مالیاتی آشنا شود. کارکنان بخش مالی هر شرکت یا سازمان، به تنظیم صورت‌های مالی می‌پردازند تا صورت‌های مالی خود را به شفاف‌ترین و دقیق‌ترین حالت ممکن تنظیم کنند.

لازم است تنظیم صورت‌های مالی تحت نظارت مشاور مالیاتی انجام شود تا به پرداخت حداقل مالیات منتهی شود. وظیفه مشاور مالیاتی، نظارت بر قراردادها، بررسی نحوه دریافت و پرداخت‌ها، معرفی راهکارهای استفاده از معافیت های مالیاتی و غیره است.

دادرسی مالیاتی از وظیفه مشاور مالیاتی

نظارت بر پرونده مالیاتی یک کسب و کار در اداره مالیات، هیات‌های حل اختلاف، مراجع قانونی، و رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی از وظیفه مشاور مالیاتی است. صاحبان مشاغل، هر سال در زمان مشخص اقدام به بررسی حساب‌ها و پرکردن فرم اظهارنامه مالیاتی برای ارسال به اداره مالیات می‌کنند.

گاهی اوقات نیز، مامور ممیز مالیاتی بر اساس بررسی‌های انجام شده، اظهارنامه مالیاتی شرکت را رد خواهد کرد و رقم دیگری به عنوان مالیات برای شرکت مذکور در نظر می‌گیرد. در چنین مواقعی، شرکت نیاز به مشاور مالیاتی دارد که بتواند در مراجع رسیدگی به حل اختلاف، از اظهارنامه مالیاتی شرکت دفاع کند تا از پرداخت مالیات مضاعف و سنگین تحمیل شده جلوگیری کند.

به این ترتیب مشاور مالیاتی که وظیفه دادرسی مالیاتی را برعهده دارد، با در دست گرفتن پرونده مالیاتی شرکت، با تکیه بر تخصص و مهارت خود در تسلط قوانین مالیاتی، در هیات حل اختلاف حضور پیدا می‌کند.

وظیفه مشاور مالیاتی در این شرایط، دفاع از اظهارنامه مالیاتی ارسال شده توسط شرکت مطبوع بوده و رای صادر شده توسط اداره مالیات را بر می‌گرداند تا از پرداخت مالیات سنگین توسط شرکت جلوگیری کند.

آیا سوال مالیاتی دارید؟

مسئله‌ای که برای بسیاری از دارندگان کسب و کار پیش می‌آید این است که سوال مالیاتی دارم و اینکه سوالات مالیاتی از کی بپرسم؟ برای رفع ابهامات و مسائل مربوط به مالیات، نیاز به راهنمایی از سمت یک مشاور مالیاتی متخصص در مجموعه آقای مالیات دارید. برای دریافت مشاوره مالیاتی و پاسخ سؤالات مالیاتی خود، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دریافت پاسخ سوالات از مشاور مالیاتی به صورت مشاوره مالیاتی حضوری، آنلاین و تلفنی

مشاوره مالیاتی حضوری

مشاوره مالیاتی حضوری برای هر کسب‌وکاری بهترین راهکار مشاوره است که در ادامه به روش انجام کار و مزایای آن اشاره خواهیم کرد. شما برای دریافت مشاوره حضوری، ابتدا با مؤسسه تماس گرفته و یا با تکمیل فرمی، درخواست مشاوره داده و پس از دریافت وقت مشاوره به مؤسسه مشاوره مالیاتی آقای مالیات مراجعه خواهید کرد.
در مشاوره حضوری، مشاور مالیاتی حضور دارد و می‌تواند شخصاً پرونده مالیاتی و اوراق مالیاتی شما را بررسی نماید و سؤالات شما را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده و در نهایت راهکارهای متناسب با چالش مالیاتی شما را ارائه دهد. مشاور مالیاتی در صورت نیاز می‌تواند لایحه دفاعیه مالیاتی نیز برای شما تنظیم نماید.

مشاوره مالیاتی تلفنی

یکی از معایب مشاوره حضوری الزام به حضور فیزیکی مؤدی در دفتر مشاوره است. به عنوان مثال دفتر مؤسسه آقای مالیات در شهر تهران می‌باشد و بسیاری از مؤدیان در شهرها و استان‌های دیگر بوده و حتی بسیاری از شهروندان تهرانی امکان مراجعه حضوری به دفتر مؤسسه را ندارند.
از طرفی با توجه به سختی‌های مراجعه حضوری (سختی‌های مثل رفت و آمد، آلودگی هوا و بیماری و …) به صلاح افراد نیست و حتی برای مؤدیان، سخت و خطرآفرین است؛ مشاوره مالیاتی تلفنی یکی دیگر از خدماتی است که در مؤسسه آقای مالیات ارائه می‌شود و برای رفع موانع مراجعه حضوری، امکان مشاوره تلفنی فراهم گردیده است تا تمامی اشخاص حتی مؤدیان حارج از کشور نیز بتوانند از خدمات مشاوره مؤسسه آقای مالیات بهره‌مند گردند.

مشاوره مالیاتی آنلاین

مشاوره مالیاتی آنلاین نیز یکی از روش‌های ارائه مشاوره است که شما برای دریافت این مشاوره می‌توانید از طریق پرکردن فرم درخواست مشاوره، چت آنلاین سایت و یا ارسال سوال در قسمت کامنت‌ها، سؤالات مالیاتی خود را مطرح نموده و پاسخ سوال مالیاتی انلاین خود را دریافت کنید.
مزیت مهم مشاوره آنلاین نیز عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفتر مشاوره است که با توجه به شرایط سخت رفت و آمد، آلودگی هوا و حتی بیماریهای واگیر، مزیت مهمی به حساب می‌آید.
شما برای پرونده تخصصی مالیاتی نیاز به بررسی اوراق و پرونده مالیاتی و دریافت گزارش توسط مشاورین متخصص دارید که می‌توانید از مشاوره حضوری یا تلفنی استفاده نموده و یا برای ارسال اوراق مالیاتی، از طریق ایمیل یا واتساپ، اسکن این مدارک را ارسال نمایید.

مقایسه روش‌های مشاوره مالیاتی

  با تجربه بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در حوزه مالیات موارد زیر را برای انتخاب یک مشاور به شما پیشنهاد می‌نماییم؛ مزایا و معایب روش‌های مشاوره عبارتند از:

خصوصیات مشاوره مالیاتی حضوری

مزایا

 • مدت انتظار کم
 • بررسی اوراق و پرونده‌ی مالیاتی توسط مشاور
 • امکان تحریر لایحه مالیاتی
 • وکالت در پرونده
 • دقت نظر بالا در مشاوره ارائه شده

معایب

 • الزام به حضور در دفتر مشاور مالیاتی

خصوصیات مشاوره مالیاتی تلفنی

مزایا

 • مدت انتظار کم برای دریافت پاسخ
 • نیازی به رفت‌وآمد و مراجعه حضوری نیست (مزیت مهم در روزهای همه گیری کرونا)

معایب

 •  عدم امکان تحریر لایحه‌ی مالیاتی
 • عدم امکان بررسی اوراق و پرونده مالیاتی توسط مشاور

خصوصیات مشاوره مالیاتی آنلاین

مزایا

 • هزینهٔ پائین
 • عدم نیاز به مراجعه‌ی حضوری به دفتر مشاور مالیاتی

معایب

 • زمان انتظار برای دریافت پاسخ
 • عدم امکان بررسی اوراق و پرونده مالیاتی توسط مشاور
 • عدم امکان تحریر لایحهٔ مالیاتی

مزایای منحصر به فرد مشاوره مالیاتی در مؤسسه آقای مالیات

چرا انتخاب مشاوره آقای مالیات از میان مشاورین مالیاتی مختلف پیشنهاد می‌شود؟ امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، انجام امور مالیاتی، به مشاور مالیاتی سپرده می‌شود. آقای مالیات، یکی از مؤسسات مشاوره برتر مالیاتی در ایران با سابقه درخشان است که دارندگان انواع کسب و کار، شرکت‌های کوچک و بزرگ ایرانی، شرکت‌های خارجی دارای شعبه در ایران، ادارات و سازمان‌ها می‌توانند کلیه امور مالیاتی خود را به این مؤسسه بسپارند.

این مؤسسه به شما کمک می‌کند تا از بروز مشکلات مالیاتی جلوگیری کنید و مطابق با قانون، از معافیت‌های مالیات استفاده کرده و کمترین مقدار مالیات را بپردازید. امروزه برون سپاری امور مالیاتی از شیوه‌های مؤثر در کاهش هزینه‌ی شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف است.

مدیران اندیشمند استفاده از خدمات امور مالیاتی را امری ضروری و انکارناپذیر می‌دانند. انتخاب یک مشاور خوب مالیاتی در کاهش هزینه‌های مالیات، تاثیر چشمگیری دارد.

مزیت استفاده از خدمات مؤسسه آقای مالیات این است که مدیران خیال‌شان بابت اجرای درست قوانین مالیاتی آسوده خواهد بود و می‌توانند بر رقیبان خود پیشی بگیرند. این مؤسسه با بهره گیری از وکلای مالیاتی تحصیل کرده، مجرب و داشتن سابقه روشن در زمینه مشاوره، دادرسی مالیاتی، خدمات حسابرسی و حسابداری، بهترین گزینه انتخاب برای رسیدگی به مسائل مالیاتی شما است. در این قسمت به بخشی از ویژگی خدمات مشاوره این مؤسسه اشاره شده است:

 • ارائه مشاوره به روز و مطابق با نیازهای تخصصی هر پرونده
 • استفاده از مشاوران برجسته و متخصص
 • ارائه راهکارهای استفاده از معافیت‌ها، مشوق‌ها و تخفیفات مالیاتی
 • ارائه راهکارهای تخصصی در زمینه نگارش لوایح دفاعیه مالیاتی

https://b2n.ir/g73588

انواع همکاری مالیاتی با شما می‌تواند به یکی از حالات زیر انجام شود.

افتتاح پنل مشاوره مالیاتی

درخواست مشاوره مالیاتی


در صورت عدم تمایل به تکمیل فرم، جهت ارتباط سریعتر با شماره 02188996232 تماس بگیرید.

ساعات کاری مجموعه آقای مالیات برای دریافت مشاوره مالیاتی چگونه است؟

ساعت کاری مجموعه ما جهت مشاوره مالیاتی حضوری، آنلاین و تلفنی از ساعت 9 صبح تا 17 عصر می‌باشد.

نرخ مشاوره مالیاتی به چه صورت است؟

هزینه مشاوره مالیاتی، کاملاً متغیر است و بر اساس نوع پرونده شما و شناخت کافی از آن محاسبه خواهد شد. ولی نکته‌ای که کاملاً باید به آن توجه کرد این است که چنانچه مشاوره مالیاتی به صورت کاملاً فنی و صحیح صورت گیرد، در مقابل ضرر و زیان‌های احتمالی آینده، رقمی نخواهد بود. برای اطلاع از نرخ مشاوره و دیگر خدمات مالیاتی آقای مالیات با شماره 02188996232 تماس بگیرید.

مشاور مالیاتی در تهران به چه صورت است؟

مودیان ساکن تهران، علاوه بر امکان استفاده از مشاوره تلفنی و آنلاین، از امکان مراجعه حضوری به دفتر مشاور مالیاتی برخوردارند و می‌توانند از مزایای مشاوره حضوری بهره‌مند شوند. به این منظور در ابتدا باید با دفتر آقای مالیات تماس بگیرید و پس از تعیین زمان جلسه، به دفتر مشاور مراجعه نمایید؛ لازم به ذکر است که در جلسه مشاوره برای درک بهتر چالش‌های مالیاتی و ارائه راهکار و مشاوره مناسب، لازم است پرونده و اوراق مالیاتی خود را همراه داشته باشید.

قبل از جلسه مشاوره مالیاتی، آیا نیاز است که مدارکی از پرونده را آماده کنم و همراه خود بیاورم؟

مشاورین مالیاتی ما در مؤسسه آقای مالیات نیاز به شناخت کافی از پرونده شما دارند اما اینکه چنین شناختی از مصاحبه با شما و شنیدن حرف‌های شما اتفاق خواهد افتاد یا بازبینی مستندات، به نوع پرونده شما بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر به تازگی تصمیم گرفتید که کسب و کار خودتان رو راه‌اندازی کنید و صرفاً جهت کسب اطلاعات خودتان است، مدارکی وجود ندارد که همراه داشته باشید؛ ولی مثلاً مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ شما چندین برابر مالیات ابرازی شما در اظهارنامه آمده است؛ قطعاً برای این پرونده نیاز به مدارک و مستندات است تا مشاور به خوبی بتواند شما را راهنمایی کند.

من سوال مالیاتی دارم چه کار کنم؟

شما می‌توانید پاسخ سوالات مالیاتی خود را از روش‌های زیر دریافت کنید. 1. ارسال کامنت در صفحه مشاوره2. کامنت گذاری در قسمت از من بپرس سایت آقای مالیات و دریافت پاسخ در ویدئو بعدی 3. ارسال سؤال خود از طریق فرم درخواست مشاوره 4. استفاده از پنل اشتراکی مشاوره به صورت تیکت، تماس تلفنی و حضوری 5. تماس مستقیم جهت رزرو وقت مشاوره

نحوه انجام مشاوره مالیاتی در دیگر شهرستان‌ها چگونه است؟

مؤدیان ساکن شهرستان می‌توانند از خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی آقای مالیات استفاده کنند.

آیا برای محاسبه‌ی مالیات خانه‌های خالی، مشاوره ارائه می‌دهید؟

بله، ما در مورد بخشنامه‌های جدید مالیاتی به مؤدیان مشاوره می‌دهیم.

آیا مشاوره مالیاتی در ارتباط با مغازه داران انجام می‌دهید؟

بله، ما در مؤسسه دارای مشاورین متخصصی هستیم که در مورد جدیدترین مسائل روز مالیات به شما مشاوره می‌دهند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی چقدر است؟

هزینه‌های خدمات تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی نسبت به پرونده مالیاتی مؤدیان متفاوت خواهد بود.

اگر در دعاوی مالیاتی، به نتیجه نرسیم مبلغ پرداختی برگردانده می‌شود؟

چنانچه مبلغی به عنوان پیش پرداخت برای پرونده‌های مالیاتی واریز شود و آن پرونده در طی مراحل دادرسی به نتیجه ای نرسد، آن مبلغ عودت داده خواهد شد.

آیا صفر تا صد پرونده مالیاتی توسط مؤسسه آقای مالیات انجام می‌شود؟

برای پاسخ به این سؤال میبایست به توافق مؤسسه با طرف مقابل توجه کرد؛ گاهی اوقات توافق به این شکل است که صفر تا صد پرونده توسط مؤسسه انجام گیرد و گاهی توافق صرفا به حالت مشاوره مالیاتی است.

چگونه از مشاوره و خدمات حضوری می‌توان استفاده کرد؟

برای دریافت خدمات و مشاوره مالیاتی حضوری ابتدا با شماره‌ی مؤسسه‌ آقای مالیات تماس حاصل نمائید و پس از دریافت وقت قبلی به مؤسسه مراجعه کنید.

وظایف مشاوران مالیاتی چیست؟

مشاوران مالیاتی با توجه به نوع قراردادشان با مؤدیان باید نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نمایند.

آیا در مورد مالیات وکلا که اخیرا مشمول معرفی صندوق شده اند مشاوره مالیاتی ارائه می‌دهید؟

بله در مورد قوانین جدید مالیات، مشاوره می‌دهیم.

آیا مشاوره امور مالیاتی برای انواع مالیات اعم از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات املاک و مستغلات و … انجام می‌دهید؟

بله، ما دارای مشاور مالیاتی متخصص هستیم که مشاوره برای مالیات بر املاک و مستغلات، مالیات سکه، مالیات بر دارایی و درآمد ارائه می‌دهد.

آیا در مورد مالیات پزشکان که اخیرا مشمول معرفی صندوق شده اند مشاوره ارائه می‌دهید؟

بله، مؤسسه آقای مالیات در مورد به روزترین مباحث مالیاتی به مؤدیان مشاوره می‌دهد.

مدت قراردادهای مشاوره مالیاتی چگونه است؟

مدت قرار دادهای مشاوره کاملا بستگی به پرونده مؤدی دارد.

مشاور مالیاتی، همان وکیل مالیاتی است؟

مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی یک فرد متخصص و تحصیل کرده است که با تکیه بر تجربه و تسلط بر دانش حسابداری، حسابرسی، اشراف کامل بر جزئیات و پیچیدگی‌های مالیاتی، می تواند پرونده‌های مالی در مراجع قضایی را پیگیری کند. در عمل مشاور مالیاتی همان وکیل مالیاتی است که به لحاظ حقوقی دارای درجه وکالت نیست، اما می‌تواند در پرونده‌های مالیاتی با گرفتن وکالتنامه از سوی شرکت و یا هر نوع کسب و کار، مامور رسیدگی و دفاع از اظهارنامه مالیاتی در مراجع رسیدگی به اختلافات مالیاتی باشد.u003cbru003eوکیل مالیاتی به قوانین، مقررات مالیاتی، آیین نامه‌های مالیاتی و بخشنامه‌ها مسلط است و با علم و آگاهی کامل برای دفاع از اظهارنامه مالیاتی شرکت اقدام می‌کند. به همین دلیل است که به مشاور مالیاتی در رسیدگی به پروسه‌های دادرسی مالیاتی و طی کردن روند قانونی آن، وکیل مالیاتی نیز می‌گویند.

چگونه می توانیم مشاوره مالیات دریافت کنیم؟

شما این فرصت را دارید که از مشاوره مالیات استفاده کنید، همچنین می‌توانید خدمات تخصصی مالیاتی را به صورت تلفنی یا حضوری دریافت کنید. مشاور مالیات به مؤدی در رفع مشکلات متعدد مالیاتی کمک می‌کند، این شخص شما را در کاهش هزینه‌های مالیاتی راهنمایی می‌کند. شما می‌توانید بدون صرف هزینه از خدمات مشاوره مالیاتی آنلاین آقای مالیات استفاده کنید. همچنین می‌توانید از طریق تماس تلفنی از خدمات مشاوره بهره‌مند شده و یا برای مراجعه حضوری به مؤسسه آقای مالیات مراجعه کنید.

مشاور مالیاتی چه کمکی به کسب و کار من می‌کند؟

بدون شک، استفاده از مشاوره، در کاهش هزینه‌های مالیاتی و رفع خطاهای مالیاتی کمک می‌کند. اگر دارنده یا مدیر یک سازمان یا شرکت هستید؛ مشاور مالیاتی مسیر رسیدن به موفقیت در کسب و کار را برای شما هموار خواهد کرد. وظیفه مشاور مالیاتی، کمک به مدیران و انواع کسب و کار در رفع موانع مالیاتی است، یک مشاور مالیاتی خوب، می‌بایست اسناد مالی را به دقت بررسی کرده و با تسلط بر قوانین مالیاتی، راهنمای شما در جلوگیری از مشکلات و ارائه راه حل‌های منطقی برای کاهش هزینه‌های مالیاتی باشد. راهنمایی‌های مشاور مالیاتی می‌تواند به‌صورت حضوری یا مشاوره تلفنی مالیاتی انجام شود.

چه تفاوتی بین مشاور مالی و مالیاتی وجود دارد؟

هدف مشاور مالیاتی و مشاور مالی یکسان است، هر دو تلاش می‌کنند به کاهش هزینه‌ها و در نهایت سودآوری شرکت یا کسب و کار کمک کنند. اما مشاور مالی و مشاور مالیاتی با هم متفاوت هستند، به این معنی که یک مشاور مالی باید به مسائل حسابداری و مالی مسلط باشد، اما یک مشاور مالیاتی باید بر قوانین مالیاتی، حسابداری و حسابرسی تسلط کامل داشته و به بررسی حساب‌های مالی، اسناد حسابداری و غیره بپردازد. مشاور مالیاتی، به عنوان وکیل مالیاتی پیگیر دفاع از صورت‌های مالی است. وی مسلط بر امور قضایی و مالیاتی می‌باشد. اما مشاور مالی، وظیفه دارد که در تصمیمات مالی کمک کند؛ در صورتی که مشاور مالیاتی به حل مشکلات مالیاتی و پرنده‌های مالیاتی کمک می‌کند.

آیا وجود یک وکیل مالیاتی در مجموعه کاری من ضروری است؟

وکیل مالیاتی، فردی است که با تجربه کافی در زمینه امور اقتصادی و حسابداری به مجموعه های مختلف کمک می‌کند. او با تسلط بر پیچیدگی‌های مالیاتی می‌تواند وکالت انواع پرونده های مالیاتی را به صورت تضمینی به عهده بگیرد. حضور یک وکیل مالیاتی یا استفاده از خدمات مشاوره تلفنی وکیل مالیاتی می‌تواند به کاهش چشمگیر مالیات پرداختی، جلوگیری از خطاهای مالیاتی و غیره کمک کند. بنابراین می‌توان گفت حضور یا استفاده از خدمات غیر حضوری وکیل مالیاتی در هر مجموعه‌ای لازم و ضروری است.

422 دیدگاه برای “مشاوره مالیاتی

 1. قهرمان نژاد گفته:

  سلام به مشاوره مالیات میخواستم بدونم من با حسابی که متصل به پوز هست کارهای شخصی هم انجام دادم؛ آیا اون تراکنش های شخصی هم مشمول مالیات می شود؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر همراه عزیز
   در سال 1400 تمامی ورودی به حساب های متصل به دستگاه پوز به عنوان درآمد محسوب می‌گردد

 2. mohammad por گفته:

  سلام من برای مالیات کارتخوان مشاوره مالیاتی میخواستم و چند سالی هست که دستگاه پوز دارم؛ تکلیف سال های قبل و مالیات اون ها چی میشه؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت شما بخیر همراه عزیز
   بابت سنوات گذشته اگر گردش حساب های شما بیشتر از پنج میلیارد تومان باشد سازمان امور مالیاتی می‌تواند وارد حساب های شما شود و آن ها را مورد بررسی قرار دهد.

 3. mousavi گفته:

  سلام
  علاوه بر دستگاه های پوز حساب های شخصی هم بررسی میشود؟ اگر من بخام برای محاسبه کارتخوان مشاوره مالیاتی آنلاین بگیرم چطوری باید وقت بگیرم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   خیر در محاسبه مالیات حساب های شخصی بررسی نخواهد شد
   به شماره 09120407594 پیام دهید تا به صورت کامل راهنمایی کنند.

 4. ehsan گفته:

  سلام جناب
  مرسی از مشاور مالیاتی خوبتون
  میخواستم بدونم به همه کارتخوان ها و درگاه های پرداخت الکترونیک، مالیات تعلق می گیره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر همراه عزیز
   بله حساب های متصل به دستگاه پوز مشمول مالیات می‌شوند.

 5. غلام نژاد گفته:

  با تشکر از سایت و مشاور مالیاتی خوبتون من یکی از کسب بازار هستم و مغازه کوچیکی رو در اختیار دارم آیا من هم باید مالیات بدم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت شما بخیر همراه عزیز
   در صورتی که دارای پرونده مالیاتی میباشد بایستی بر اساس سود کسب شده مالیات مربوطه را پرداخت نمایید.

 6. رقیه یونسی گفته:

  سلام اینجانب کارمند بخش خصوص هستم و ماهانه حقوق خودم و از کارفرما دریافت می کنم. آیا باید مالیاتی پرداخت کنم؟ برای گرفتن وقت مشاوره مالیات میتونم مشاوره مالیاتی آنلاین بگیرم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت شما بخیر همراه عزیز
   مالیات حقوق شما توسط کارفرما باید محاسبه شده و پرداخت شود و مسئول پرداخت مالیات کارفرما هستند و نه شما.

 7. محمد سعید خاکبازان گفته:

  با سلام، من عضو هیئت مدیره شرکتی بودم که ذی نفع نبودم، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره، از دوستان من بودند! سال ۸۰ مالیات این شرکت حدود ۱۳ میلیون بود، و سال ۸۱ هم ۱۳/۵۰۰، من بعد از سالها رفتم موبایلم رو به نام بزنم، متوجه شدم که ممنوع معامله هستم و تلفنم هم مسدود شده! در هر حال پس از روزها جستجو و کنکاش موفق شدم پرونده رو پیدا کنم، حالا با جرائمی که محاسبه کردند حدود ۲۲۰ میلیون تومن باید مالیات بدهم! شما چه کمکی میتونید به من کنید؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت شما بخیر همراه عزیز
   برای راهنمایی دقیق به شما باید جزییات پرونده خود را برای مشاورین ارسال بفرمایید تا به صورت کامل بررسی کنند و خدمتتون اطلاع بدهند.
   ولی پیشنهاد میکنیم بابت مالیات تشخیص داده شده اعتراض بزنید و وارد هیات حل اختلاف مالیاتی شوید و دفاع کنید.

 8. مهرشاد گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده تا مرحله ثبت نام پیش رفتم (مرحله 3) ولی شماره حساب و… وارد نکردم. هنوز اخطارهای قرمز وجود داره مبنی بر تکمیل اطلاعات. همچنین، کد مالیاتی را دریافت نکردم. در حال حاضر دائم پیام میاد که اظهارنامه ارسال کنید. در صورتیکه ثبت نامم تکمیل نشده است. آیا این امر می‌تواند مشکلی ایجاد کند؟ (زرین پال هم گفت درگاهت کد مالیاتی نداره)
  ممنون

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر خدمت شما همراه عزیز
   ورود شماره حساب الزامی می باشد. و ارسال اطلاعات نادرست ریسک مالیاتی رسیدگی پرونده را بالا خواهد برد.

 9. حسن زاده گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  بنده مغازه دارم
  به خاطر مشکلات پایان خدمت
  جواز کسب مغازه به نام مادرم هستش
  ولی کارتخوان ها به اسم بنده هستش
  الان باید برای هردو اظهارنامه مالیاتی پرکنیم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر خدمت شما همراه عزیز
   در صورت داشتن پرونده مالیاتی برای خودتان و مادر برای هر کدام باید اظهارنامه جدا ارسال شود.

 10. سید سعید اقبالی گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر
  شرکت ما یک شرکت تجاری هست و در زمینه صادرات و واردات فعالیت داره قصد داره در خصوص اسپانسری و تامین مالی هزینه ها و اعزام یکی از ورزشکاران رشته های رزمی از استان هرمزگان به مسابقات برون مرزی به دبی اقدام کنه : میخواستم بدون با این تفاصیل آیا این اقدام جزو فالیتهای فرهنگی و هنری محسوب میشه و مشمول معافیت مالیات میشه یا خیر؟ – یا اینکه در حد قبولی هزینه های طبق ماده 148 فقط با این هزینه ها برخورد میشه و به اندازه هزینه های صورت گرفته برای شرکت سپر مالیاتی داره ؟
  ممنون میشم را پاسخ بفرمایید؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و وقت بخیر خدمت شما همراه عزیز
   هزینه های اسپانسری صرفا طبق بند 8 ماده 148 قانون مالیات های مستقیم مطابق ایین نامه سازمان مالیاتی کشور قابل قبول خواهد بود.

 11. طاهر حمیدنیا گفته:

  سلام رفتم اظهارنامه پر کنم گفتن ک نه میلیارد تومن کارکرد چهار دستگاه پوز شما هست
  بنده جواز ندارم
  چقدر مالیاتش میشه ممنون میشم بهن مشاوره مالیات بدید

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر
   اگر فرم تبصره 100 را ارسال کنید مالیات توسط سیستم محاسبه میشود و در صورتی که اظهارنامه میخواهید ارسال کنید سود خالص شما به نرخ ماده 131 قانون مالیات های مستقیم برده و مالیات آن محاسبه میگردد.

   • مریم گفته:

    سلام
    چطور با نه میلیارد تبصره 100 بزنه سقف استفاده تا 4.8میلیاردهست مگر اینکه پرونده مشارکتی باشه

    • آقای مالیات گفته:

     سلام وقت بخیر اگر پرونده مشارکتی باشد به ازای هر نفر یک چهار و هشتصد تعلق میگیرد
     درست میفرمایید

 12. MS گفته:

  باسلام، اینجانب معلم بازنشسته هستم ،جهت حفظ ارزش پولم مبادرت به پیش خرید سکه از بانک مرکزی کردم‌‌. دولت پس از مدتی اعلام کرده که باید براساس این تعداد خریداری شده سکه ،باید پس از فروش آنها اظهارنامه مالیاتی ارسال کنیم. بنده این تعداد سکه ها را بصورت پایا پا( بدون آنکه پولی وارد حسابم شود) با ملکی( که به نام
  همسرم ،نه خودم) معاوضه کردم ، آیا باز هم مشمول اظهارنامه مالیات فروش میگردم. ممنون میشه مشاوره مالیات بدید.

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که سکه های خریده شده را فروخته باشید، مشمول مالیات سکه و ارسال اظهارنامه مربوطه خواهید بود در غیر اینصورت نیازی به ارسال اظهارنامه نیست.

 13. هدایتی گفته:

  سلام وقت بخیر بنده مواد غذایی دارم مالیات سالهای قبل صفر بود. سال قبل کارتخوانم جایی کار کرده و تراکنش پوز در سامانه مالیاتی 37.000.000.000ریال گزارش شده
  سرفصل فروش 145 میلیون تومان
  وسرفصل خرید 9میلیون تومان
  من 3تا سوال داشتم .
  1.باید کدوم گروه مالیاتی را انتخاب کنم در تبصره 100
  2.مجموع فروش طی سال را چند حساب کنم.
  3.مبلغ مالیات مقطوع چند بزنم

  • آقای مالیات گفته:

   سلام دوست عزیز
   پاسخ سؤال اول: در دو سوال اول گروه سوم مالیاتی هستین.
   سؤال دوم: جمع گردش پوز و سرفصل فروش

 14. جوانی گفته:

  باسلام بنده مدیرعامل یک شرکت خدماتی میباشم به دلیل عدم پرداخت مالیات برارزش افزوده اتومبیل شخصی بنده توقیف گردیده است .حالا باتوجه به اینکه 33 درصد شرکت سهم من بوده و مابقی سهم دو نفر دیگر میباشد میتوانم ادعا بکنم که من از مبلغ بدهی سهم خودم را پرداخت میکنم تا ماشینم رفع توقیف گردد .ممنون میشم مشاور مالیاتی جواب بفرمائید.با تشکر

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام وقت بخیر
   به استناد ماده 198 قانون مالیات های مستقیم شما در برابر بدهی های مالیاتی مسئولیت تضامنی داریدو این موضوع ارتباطی با درصد سهام شما ندارد.

 15. عاطفه محبی گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم برا ثبت شرکت در ارزش افزوده حتما باید شماره حساب بنام شرکت باشه؟؟؟
  مثلا بعد از ثبت قرارداد شرکت با ارگانی برای پرداخت ارزش افزوده از طرف ارگان باید شماره حساب شرکتی داده بشه یا یک شماره حساب شخص مدیرعامل کافیه؟؟

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام و احترام
   بله شماره حساب باید به نام شرکت باشد.

 16. هادی گفته:

  سلام
  وقت بخیر و خسته نباشید
  چند سوال کوتاه داشتم
  1_ آیا برای فروشگاه های دانلود فایل ارزش افزوده تعلق می گیرد و باید پرونده ارزش افزوده ایجاد کنند؟
  2_ از آنجایی که توی خونه کار میکنیم و آدرس خونه رو به عنوان محل اقامتگاه قانونی برای پرونده مالیاتی وارد کرده ایم،
  در صورت تغییر خانه باید یک پرونده مالیاتی جدید برای آدرس جدید ایجاد کنیم؟
  برای مالیات بردرآمد سال 1400 باید برای پرونده قدیمی (آدرس قبلی) اظهارنامه پربکنیم یا برای پرونده جدید؟
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگذارم

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   1. برای بررسی مشمولیت ارزش افزوده، هشت فراخوان ارزش افزوده را مطالعه فرمایید و در صورت که مشمول بودید، پرونده ارزش افزوده باید تشکیل شود.
   2. برای تغییر ادرس، خود سامانه مالیاتی در صورتی که نیاز باشد اعلام می‌کند که باید پرونده جدیدی تشکیل دهید.

 17. علی مرادی گفته:

  ببخشید فرق بین مالیات فصلی با مالیات ارزش افزوده که اونم هر فصل باید پرداخت بشه چیه؟

  • آقای مالیات گفته:

   مالیات ارزش افزوده اظهارنامه ای است که در آن مابه تفاوت ارزش افزوده های دریافتی و پرداختی را باید وارد شود و در صورت داشتن بدهی، مابه تفاوت را باید پرداخت کنید. گزارش معاملات فصلی، گزارشی است از خریدها، فروش ها و هزینه های شما

 18. م ق گفته:

  سلام وقتتون بخیر به تازگی در شرکتی به عنوان کمک حسابدار استخدام شده ام. واریز حقوق کارمندان شرکت به عهده من است و کارفرما یک چک به مبلغ کلیه حقوق یک ماه کارمندان به اسم من مینویسد و من ان چک را تایید میکنم (بدون اینکه به حساب من واریز شود) فقط چک به اسم من ثبت میشود و سپس به حساب کارمندان واریز میکنم. این کار برای من چه تبعاتی میتونه داشته باشه؟ ایا مالیات به من تعلق میگیره؟ حقوق کارمندان ماهیانه در حدود مبلغ 30 الی 40 میلیون است و این مبلغ به اسم من چک کشیده میشود. شما پذیرفتن این چک به اسم من رو پیشنهاد میکنید؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   پیشنهاد می‌شود حقوق پرسنل از حساب شرکت مستقیم به حساب شما واریز شود؛ فرایندی که در حال حاضر انجام می‌دهد برای شما گردش مالی درست کرده و مشمول مالیات تراکنش‌های بانکی می‌شود.

 19. عسگری خرم گفته:

  سلام وقت بخير يi سوال داشتم از مشاور مالیاتی
  درباره سرايداراي پاساژ
  دو تا سرايدار داريم طبق حداقل حقوق بهشون پرداخت مي كنيم و بيمه مي كنيم و شيفتشون ي هفته يه هفته است
  ميتونن ٢٤ ساعت بيان ٢٤ ساعت استراحت كنن خودشون توافق كردن ي هفته كامل ي نفر هست نفر بعدي ي هفته ميره مرخصي اون يكي مياد جاي اون مي خواستم بدونم وقتي اينجوري كار مي كنن اضافه كاري و مرخصي سالانه بهشون تعلق مي گيره چه جوري محاسبه مي شود ؟
  ممنون جواب بدید
  مشاوره مالیاتی آنلاین هزینه هم داره؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام دوست عزیز
   اضافه کاری به صورت توافقی است بین کارفرما و کارگر
   مرخصی سالانه هم تعلق میگیرد.

   برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مشاور مالیاتی از طریق لینک زیر اقدام کنید:
   https://mrtax.ir/consult/

 20. سید رضا احمد شریف گفته:

  سلام وقت بخیر من کارگاه پوشاک دارم
  اول اینکه آیا این کارگاه مشمول مالیات ارزش افزوده می شود؟
  سوال دوم اینکه من لیست بیمه رد می کنم باید لیست مالیات حقوق هم رد کنم؟
  ممنون میشم سریع پاسخ بدید
  من از خدمات پنل اشتراکی مشاوره مالیاتی چه طوری می تونم استفاده کنم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که جزء هشت فراخوان ارزش افزوده باشید، مشمول مالیات بر ارزش افزوده می‌شوید. بابت پرداخت حقوق به پرسنل خود می‌بایست لیست بیمه و لیست مالیات حقوق ارسال کنید.
   برای استفاده از خدمات پنل مشاوره می‌توایند از طریق لینک زیر اقدام کنید:
   https://mrtax.ir/consult/?utm_source=site&utm_medium=top-note&utm_campaign=moshaver

 21. یسنی یوسف پور گفته:

  سلام به مشاور مالیاتی عزیز
  پدر من یه فروشگاه خرده فروشی‌دارد و مؤدی است
  من یه فروشگاه اینترنتی زدم که محصولات همان فروشگاه رو بفروشم و درگاه پرداخت من هم هستش
  سوالم این است که که از آن جایی که هر دوی ما داریم محصولات یک فروشگاه را می فروشیم باید چه جوری اظهار نامه پر کنیم
  چون مشخص نمی شود ، گاهی از سایت شماره ما رو‌پیدا میکنند زنگ میزنند خربد میکنند ممکن است پول را به حساب من با پدر بزنند
  من باید چجوری اظهار نامه بزنم ؟ فاکتورهای فروشی که صادر میشود یکی هستش . چه به خساب من ریخته بشه چه حساب پدر

  ضمنا من به صورت خیلی جزیی خرید و فروط موبایل می کنم که حسابس با حساب های فروشگاه فرق دارد
  من بهتر است دوتا اظهار نامه پر کنم یا یک
  با چند تا شغل که به صورت درصدی مشخص کنم؟
  ممنون میشم مشاوره مالیاتی آنلاین به من بدید

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   اگر درگاه پرداخت به نام خودتان است می‌باست بابت فروش، اظهارنامه مالیاتی پر کنید. برای ارسال اظهارنامه نیاز است پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد. برای مشاوره دقیق تر می‌‎توانید با شماره 02188996232 تماس بگیرد و یا از خدمات پنل مشاوره آقای مالیات استفاده کیند:
   https://mrtax.ir/consult/?utm_source=site&utm_medium=top-note&utm_campaign=moshaver

 22. عبدالله سعیدی گفته:

  سلام خدمت مشاور مالیاتی
  بنده بخاطر کارتخوان، در پرونده الکترونیکی عنوان شغلی تعمیرات برق ساختمان رو ثبت کردم، آیا تمام دریافتی من سود حساب میشه؟؟ چون تعمیرکار هستم اقلام مصرفی مثل سیم و فیوز از من هست و چون به صورت خرید خرد هست فاکتور نمی گیرم
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  برای دریافت خدمات مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری هم راهنمایی می کنید.

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر
   به استناد قانون بودجه سال 1400، تمامی ورودی‌ها به حساب بانکی متصل به دستگاه پز، جزء فروش شما به حساب می‌آید و برای محاسبه مالیات می‌بایست هزینه های خود را از فروش کم کرده و سود به دست آمده را بر اساس نرخ اشخاص حقیقی محاصبه نمایید.
   برای مشاوره دقیق تر می توانید با شماره 02188996232 تماس بگیرید و یا از خدمات پنل مشاوره استفاده نمایید:
   https://mrtax.ir/consult/?utm_source=site&utm_medium=top-note&utm_campaign=moshaver

 23. قاسم احمدی گفته:

  سلام
  یک مجموعه ای برای قراردادن درگاه پرداخت الکترونیکی به من پیشنهاد داده که از کد مالیاتی من استفاده کنند. این کار چه عواقبی می تواند برای من داشته باشد و آیا اصولا این کار را پیشنهاد می کنید یا خیر. در چه صورتی می توان کد مالیاتی را در اختیار وبسایت های خدمات مشاوره مالیاتی که درگاه پرداخت آنلاین دارند قرارداد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر
   اگر درگاه پرداخت و حساب بانکی آن به نام شما باشد، پرونده مالیاتی به اسم شما تشکیل شده و مسئولیت ورود و خروج به حساب بانکی مربوطه، به عهده شما است.

 24. مختاری گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک درگاه پرداخت فروشگاه اینترنتی دارم که اداره مالیات اونو غیر فعال کرده توی این فروشگاه اینترنتی بنده فقط واسط بین خریدار فروشنده هستم و این پولی که توی حساب من گردش داره فقط یک درصدش به عنوان کارمزد به من میرسه.
  سوالم اینکه باید چکار کنم که توی پرداخت مالیات اینو ثابت کنم و مالیاتی از بنده گرفته نشه چون این پول برای من نیست و من فقط واسط هستم؟؟و اینم باید بگم که فروشگاه مجوز نداره

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   برای اینکه به اداره امور مالیاتی ثابت کنید که فقط 1% این مبلغ سود شما است، اسناد و مدارک مثبته ورود و خروج حساب خود را به صورت کامل تهیه کرده و نزد خود نگه‌دارید تا در رسیدگی مالیاتی بتوانید از پرونده خود دفاع کنید.

 25. قهرمانی گفته:

  سلام هزینه مالیات دستگاه های کارتخوان از بعد از ثبت دستگاه محاسبه می‌شود ؟؟؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   مالیات شما به صورت سالانه بعد از کسر هزینه های شما از درآمد های شما محاسبه میگردد وبه صورت جزیی بعد از تراکنش حساب نمی گردد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از پنل مشاوره مالیاتی استفاده کنید: https://mrtax.ir/consult/?utm_source=site&utm_medium=top-note&utm_campaign=moshaver

 26. محمد گفته:

  سلام خدمت شما
  من یک وبسایت دارم که داخلش آموزش ویرایش عکس و کار با نرم افزار فتوشاپ رو بصورت فایل از طریق درگاه زرین پال به فروش میرسونم لطف میکنید بگید مالیات شامل حال من میشه آیا ؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز
   در صورت داشتن مجوز های مربوطه میتوانید از معافیت استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره جزئی تر می توانید از پنل مشاوره مالیاتی استفاده کنید:
   https://mrtax.ir/consult/

 27. یاور جهادی گفته:

  سلام ، ببخشید اگر یک شخص حقیقی پرونده مالیاتی نداشته باشه و تراکنش های بانکی بالای پنج میلیارد تومان باشه میخواستم بدونم اداره مالیات معیارش برای پنج میلیارد تومان گردش فقط یک حساب بانکی هست یا مجموع چند تا حساب بانکی یک شخص نباید بیشتر از پنج میلیارد تومان بشه ؟ ممنون

  • حسین حقیقی گفته:

   با سلام
   5 میلیارد تومان گردش بدهکاری و بستانکاری برای تمامی حسابهای بانکی شخص میباشد مثلا 2میلیارد تومان ورود به حساب و 3میلیارد تومان خروج.

 28. سعید محسنی گفته:

  سلام . من در چند سال گذشته حدود 15 مورد فاکتور / پیش فاکتور مالیاتی با کد ملی و امضا شخصی صادر کردم و متاسفانه تعداد دقیق صادر شده ها ی پیش فاکتور و فاکتور خاطرم نیست !!اما میدانم جمع همه مبلغ ها کمتر از 10 میلیون تومان بوده و در گذشته به این خاطر به دارایی اعلام نکرده ام و ثبت نام هم نکرده ام .
  ترسی که دارم این است که این فاکتور ها فرم رسمی نبوده اند و مبلغ فقط به عدد نه حروف به طور تایپی چاپ شده است و ممیز نیست در عدد استفاده نشده همچنین شماره حساب اعلام نشده است و در برخی موارد شماره حساب همکارم وارد شده که متاسفانه در حال حاضر با هم دیگر کار نمی کنیم و البته شخصی بوده است و مربوط به شرکت نبوده است و فقط ایمیل و شماره تماس زیر فاکتور وجود دارد که مربوط به تیم ما بوده به نام دوستم و مبلغ ها اکثرا به حساب همکارم واریز شده استارت آپی بوده است.
  آیا این امکان وجود که از پیش فاکتور یا فاکتور ها سوء استفاده از سمت گیرنده فاکتور یا همکار سابقم شود و مبلغ را زیاد کنند ؟ یا شماره حساب خود را زیر آن درج کنند ؟ چگونه جلوی سو استفاده را در مورد مقدار مبلغ بگیرم ؟ لطفا راهنمایی کنید .ممنون از شما

 29. باران محمدی گفته:

  در ثبت نام ارزش افزوده یک فیلد به عنوان مشمول در نظام ارزش افزوده وجود دارد آیا دارندگان کارت بازرگانی که کالایی وارد نکردند نیز شامل می گردد و یکی از فیلدها نیز مربوط به تاریخ مشمولیت است. چه تاریخی باید ثبت گردد؟مشاور مالیاتی لطفا راهنمایی کنید.

 30. حسین گفته:

  سلام و روز تون بخیر؛ بنده اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای دفتر املاک (بنگاه) کارت خوان تهیه و توسط کارشناس مربوطه نصب نمودم بعد از یکماه ، چون مغازه استیجاری بود به درخواست مالک ، اجاره نامه رو فسخ کردیم و طی همین مدت شخصا مغازه شان را فروختم و کلیه کارهای اداری اعم از دارایی و شهرداری و غیره رو تا مرحله آماده‌سازی انتقال سند در محضر انجام دادم بعد از تحویل مغازه در آخرین روز خرداد ۱۳۹۹ به خریدار جدید، بنده تا امروز هیچگونه فعالیتی اعم از بنگاه دار یا مشاور در این حوزه انجام ندادم و طی این مدت که نزدیک به دو سال شده است کارت خوان مذکور رو در منزل نگهداری نمودم و بنا به توصیه بازرس شرکت کارت خوان مبنی بر عدم قطع خدمات کارت خوان بهتر است که از طریق کارتهای بانکی خودم طی هر ماه ، چند ارکانش انجام دهم و به امید اینکه شاید مجددا مغازه راه‌اندازی بکنم این توصیه بازرس کارت خوان رو انجام دادم این ارکانش ها از ۵هزار تومان تا ۵۰میلیون تومان توسط بنده انجام شده و هیچوقت تصور چنین روزی رو نمی کردم حالا هم توی سامانه مالیاتی هم ثبت نام نکردم اما نگرانم از اینکه کارشناسان دارایی برای بنده چگونه بررسی و محاسبه میکنند بقول معروف: آش نخورده و دهان سوخته… ب
  ا همه این عرایض اگر برای شما مشاور مالیاتی محترم امکان‌پذیر شد راهنمایی بفرمائید چه اقدامی برای حفظ منافع خودم انجام دهم چون امروز که تلفنی از سامانه درخواست قطع کارت خوان را دادم به‌صورت تهدید آمیز بیان کردن که این شیوه بنده هم، نوعی فرار مالیاتی هستش و الان واقعا بلاتکلیف شدم. متشکرم
  برای مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری هم توضیح میدید

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و وقت بخیر خدمت شما
   در خصوص سوال شما این موضوع مربوط می شود به تراکنش های بانکی
   نکته ای که در این خصوص باید به آن توجه داشت این است که سازمان امور مالیاتی می تواند تراکنش های بانکی مربوط به افرادی که کلیه حساب های بانکی آنها از مبلغ ۵ میلیارد تومن بیشتر باشد مورد بررسی قراردهد.
   در مورد دستگاه های پوز در قانون بودجه 1400 بندی اضافه شد مبنی بر اینکه کلیه تراکنش های بانکی مربوط به حساب متصل به دستگاه پوز جزو تراکنش های شغلی مودی محسوب میشود و مشمول مالیات می شود.
   درخواست غیرفعالسازی کارتخوان فرار مالیاتی محسوب نمیشود از این بابت نگرانی وجود ندارد.
   پیشنهاد ما این است گردش حساب سالیانه کلیه حساب های بانکی خود را بررسی کنید و در صورتی جمع گردش بدهکار و بستانکار(جمع ورودی ها و خروجی ها)بیشتر از ۵ میلیارد تومن بود تا جایی که میتوانید اسناد و مدارک ورود و خروج حساب های خود را(مخصوصا حساب متصل به دستگاه پوز)جمع اوری کرده که بتوانید در مراجع حل اختلاف به آن استناد کنید.

 31. میلاد گفته:

  سلام وقت بخیر
  ما یک وبسایت داریم که فعالیت آن در زمینه اجاره خودرو و فروش بلیط تفریحات کیش می باشد. البته ما نه خودرو داریم و نه آژانس فروش بلیط هستیم. بلکه در ازای فروش بلیط یا اجاره خودروها، از تامین کنندگان مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می کنیم. لازم به ذکر است سایت درگاه پرداخت دارد و مبالغ حداقل 2 میلیون تومانی توسط مسافرین پرداخت می شود که حدود 90 الی 95 درصد از آن را به حساب تامین کنندگان واریز می کنیم.
  سوال اینکه آیا با توجه به اینکه خود تامین کننده ها، مالیات شان را می پردازند، ما هم مشمول مالیات هستیم؟ تراکنش های سایت در طول سال کمتر از 100 میلیون تومان است. آیا باید اظهارنامه ارسال کنیم؟
  ممنونم

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و وقت بخیر خدمت شما
   در جواب سوالتون با توجه به اینکه از درگاه پرداخت استفاده می کنید سازمان امور مالیاتی در صورتی که شما پرونده تشکیل ندهید به صورت خودکار برای شما پرونده مالیاتی تشکیل می دهند و به طبع مشمول پرداخت مالیات می شوید.
   پیشنهاد ما این است که به صورت حقیقی پرونده مالیاتی تشکیل دهید و برای هر سال مالی اظهارنامه عملکرد خود را به سازمان امور مالیاتی تسلیم کنید.
   اگر تا به حال پرونده مالیاتی نداشته اید زمانی که ثبت نام خود را انجام میدهید در دو سال اول فعالیت جزو گروه سوم اشخاص حقیقی قرار می گیرید ویکی از تکالیف اشخاص گروه سوم تسلیم اظهارنامه مالیاتی می باشد.

 32. شهاب پورحسینی گفته:

  با سلام و خدا قوت.
  بنده در شرکت سهامی خاص سال 95/3/4 مدیر عامل شدم و در 96/1/31 استعفا دادم ولی به خاطر مشکلات ثبتی هیئت مدیره نتونستند تغییرات شرکت را ثبت کنند و تا هم اکنون هم بدون فعالیتی تغییرات ثبت نشده. سپس به دادگاه شکایت کردم و خروج بنده را همان تاریخ رای دادند. ولی ثبت شرکتها گفت تغییرات دفتر روزنامه منوط به ثبت صورتجلسه مجمع و کارهایی اداری میباشد . ودارایی نیز بنده را به عنوان آخرین مدیر عامل به پرداخت بدهی مسدود و ممنوع الخروجم کرده.
  این درحالی است که بنده نه هیئت مدیره بودم و نه سهامدار. و دوما بدهی ها مربوط به خودم نیز بعددر سال 97 (بنده از خروجم) ابلاغ شده . سوال اینجاست که با توجه به ماده 198 آیا بنده شامل بدهی ها که نه هیئت مدیره بودم و نه در سال حضورم ابلاغ شده میشوم یا نه
  ممنون میشم جواب بدید و چطوری میتونم ازخدمات مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری تون استفاده کنم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   پیشنهاد می کنیم ویدئوی زیر را مشاهده نمایید.
   https://mrtax.ir/video/tax18/
   در صورتی که پاسخ سوال خود را نگرفتید مجدد پیام دهید.

 33. کاظم پور گفته:

  با سلام و تشکر از توضیحات جامع تون.
  یه سوال در مورد ارزش افزوده دارم. ما یه وبسایت داریم که مطالب روانشناسی توش ارائه میدیم و فایل های صوتی خودهیپنوتیزم و بسته های صوتی-تصویری با همون تم روانشناسی و کمک به خود می فروشیم. الان برای درگاه گویا نیاز به ثبت نام در سازمان مالیاتی هست. حالا آیا این شغل ما که میشه گفت روانشناس/مشاوره هست مشمول ارزش افزوده هست یا نه؟

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام و احترام
   درصورتی که بسته های اموزشی تولید می کنید و از وزارت ارشاد و سازمان فنی و حرفه ای مجوز دارید، نیازی به ثبتنام در ارزش افزوده نیست. اما بابت خدمات مشاوره مشمول هستید

 34. یاور محسنی گفته:

  سلام ، ببخشید اگر یک شخص حقیقی پرونده مالیاتی نداشته باشه و تراکنش های بانکیش بالای پنج میلیارد تومان باشه میخواستم بدونم اداره مالیات معیارش برای مپنج میلیارد تومان گردش فقط یک حساب بانکی هست یا مجموع چند تا حساب بانکی یک شخص نباید بیشتر از پنج میلیارد تومان بشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام و احترام
   معیار پنج میلیارد تومان برای تمامی حساب های یک شخص است در واقع یک کد ملی است.

 35. جواد اسمی خوانی گفته:

  سلام . من در چند سال گذشته حدود 15 مورد فاکتور / پیش فاکتور مالیاتی با کد ملی و امضا شخصی صادر کردم و متاسفانه تعداد دقیق صادر شده ها ی پیش فاکتور و فاکتور خاطرم نیست !!اما میدانم جمع همه مبلغ ها کمتر از 10 میلیون تومان بوده و در گذشته به این خاطر به دارایی اعلام نکرده ام و ثبت نام هم نکرده ام .
  ترسی که دارم این است که این فاکتور ها فرم رسمی نبوده اند و مبلغ فقط به عدد نه حروف به طور تایپی چاپ شده است و ممیز نیست در عدد استفاده نشده همچنین شماره حساب اعلام نشده است و در برخی موارد شماره حساب همکارم وارد شده که متاسفانه در حال حاضر با هم دیگر کار نمی کنیم و البته شخصی بوده است و مربوط به شرکت نبوده است و فقط ایمیل و شماره تماس زیر فاکتور وجود دارد که مربوط به تیم ما بوده به نام دوستم و مبلغ ها اکثرا به حساب همکارم واریز شده استارت آپی بوده است.
  آیا این امکان وجود که از پیش فاکتور یا فاکتور ها سوء استفاده از سمت گیرنده فاکتور یا همکار سابقم شود و مبلغ را زیاد کنند ؟ یا شماره حساب خود را زیر آن درج کنند ؟ چگونه جلوی سو استفاده را در مورد مقدار مبلغ بگیرم ؟ لطفا راهنمایی کنید .ممنون از شما

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   بدلیل پایین بودن مبالغ فاکتورها، هیچ مشکلی برای شما به‌وجود نمیاد.

   برای استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی موسسه می توانید از لینک زیر اقدام کنید:
   https://mrtax.ir/tax-advice/

 36. نازنین محمدی گفته:

  سلام . من میخام واسه مالیات بر ارزش افزوده تازه تشکیل پرونده بدم و تو مرحله ی پیش ثبت نام هستم. ولی وقتی وارد سایت evat میشم اون قسمتی که زده انجام پیش ثبت نام هیچ فرمی وجود نداره و اون جا خودش یه سری اطلاعات قدیمی رو مال چند سال پیش شرکته رو داره.
  من اول فکر کردم حسابدار قبلی خودش پرونده تشکیل داده ولی وقتی رفتم حوزه مالیاتی و پرسیدم گفت نه شما هنوز پیش ثبت نام نکردی. و من نمیدونم مرحله ی پیش ثبت نام رو باید کجا انجام بدم چون اون جا هیچ فرمی که من تایید کنم، اطلاعات شرکت رو یا تغییر بدم اون قبلی رو وجود نداره واقعا نمیدونم باید چیکار کنم میشه مشاور مالیاتی دقیق راهنماییم کنید.

  • آقای مالیات گفته:

   در مالیات جدید ارزش افزوده باید ببینید که جزو فراخوان ها هستید یا نه، پس فعلا منتظر بمونید، بعد از اینکه قانون جدید اومد از مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری استفاده کنید.

 37. shahab گفته:

  سلام روز بخیر من یک قنادی دارم تازه تاسیس هستش؛ کارای مالیات رو انجام دادم ولی الان میخوام بدونم برای ارزش افزوده هم باید تشکیل پرونده بدم یا نه؟ چون خوده ممیز گفته قنادی ارزش افزوده نداره. آیا این درسته؟ پرونده ام پیچیدگی داره؟ حتما باید از پنل اشتراکی مشاوره مالیاتی استفاده کنم؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   شما جزو هشت تا فراخوان مالیات بر ارزش افزوده قدیم نیستید، پس مشمول هم نمی شوید.
   پاسخ سوالتون رو دادم اما اگر فکر می کنید که سوالات تخصصی دیگری دارید میتوانید از متخصصین مشاور مالیاتی استفاده کنید.

 38. سجاد حسینی گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید امیدوارم که سلامت باشید سوالی داشتم از حضورتون
  من جواز املاک دارم از برج 5 سال 1400 اما با توجه به آگهی های همشهری که در سال 99 رد کردم برای سال 99 مبلغ 20 میلیون برام مالیات اومده من با رفت و آمد زیاد تونستم 5 میلیون بدون اعتراض توسط سرممیز و ممیز کل کسر کنم و مبلغ رو به 15 میلیون رسوندم اما چون این مبلغ پایه سال 1400 من خواهد شد و از آنجایی که سال 1400 تازه جواز گرفتم میخوام این مبلغ رو بیارم روی ۵ میلیون

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض و ادب
   تنها را شما این است که اعتراض بزنید و در هیئت های حل اختلاف به ماده 93 استناد کنید که درآمدی نداشتید و مالیات هم نباید بدهید. اگر نیاز به مشاوره مالیاتی دارید می توانید از خدمات پنل اشتراکی مشاوره استفاده کنید و یا مستقیم با شماره ۸۸۹۹۶۲۳۲-021 تماس بگیرید.

 39. کمال جاویدان گفته:

  با سلام خدمت آقای رستگار
  در ثبت نام ارزش افزوده یک فیلد به عنوان مشمول در نظام ارزش افزوده وجود دارد آیا دارندگان کارت بازرگانی که کالایی وارد نکردند نیز شامل می گردد و یکی از فیلدها نیز مربوط به تاریخ مشمولیت است. چه تاریخی باید ثبت گردد؟ لطفا راهنمایی کنید.
  من چه طوری میتونم از پنل اشتراکی مشاوره مالیاتی استفاده کنم؟

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام؛ بله مشمول فراخوان هستند و از زمان دریافت کارت بازرگانی باید ثبت نام کنند. در ارتباط با پنل مشاوره مالیاتی نیز میتونید با لینک زیر ثبت نام کنید:
   https://mrtax.ir/consult/

 40. ایمان محبی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  پدرم برج شش سال 1400 فوت کردند و من رفتم برگه انحصار وراثت رو گرفتم و مرحوم فقط 20 میلیون تومان در حساب بانکی دارد و بانک میگه برگه مالیات بر ارث باید بیاری ممنون میشم بهم جواب بدید که باید چیکار کنم؟چه طوری میتونم از مشاوره مالیاتی آنلاین و تلفنی شما استفاده کنم؟

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام. شما باید به نزدیکترین اداره امور مالیاتی محل سکونت پدر مرحومتون مراجعه کنید و مالیات 20 میلیون تومن رو پرداخت کنید تا بهتون مفاصا حساب بدهند. 3% این مبلغ به عنوان مالیات از شما اخذ میشه. همچنین میتونید از مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری آقای مالیات نیز بهره مند شوید یا اشتراک پنل مشاوره مالیاتی به صورت یک روزه، یک ماهه، سه ماهه و یک ساله بخرید.https://mrtax.ir/consult

 41. محمد گفته:

  با سلام
  مشاور مالیاتی شدن چه مراحلی دارد؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود. برای تبدیل شدن به یک مشاور مالیاتی متبحر شما باید با قوانین مالیاتی و سایر موارد مکمل این قانون به خوبی آشنا باشید؛ توانایی تجزیه و تحلیل پرونده های مالیاتی را داشته باشید و به فنون و مهارت های فردی دفاع از پرونده ها، مسلط باشید. به همین منظور ما در موسسه آقای مالیات در قالب باشگاه مهارت آموزی در 3 سطح مختلف شما را به این مهارتها مجهز می کنیم: دوره کارشناسی مالیاتی، دوره مشاوره مالیاتی و دوره وکیل مالیاتی

 42. ف گفته:

  سلام خسته نباشید ضریب مالیاتی 1400 برای محاسبه مالیات علی الراس چند درصد است ممنون میشم جواب بدید

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود. همراه گرامی از رسیدگی 98 به بعد دیگه علی الراس نداریم.

 43. احمد گودرزی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  تو شهرستان زندگی میکنم و خودم وکیلم
  من نمیدونستم مشمول قوانین مالیات پایانه های فروشگاهی هستم و همینطوری فعالیت کردم و الان باید چیکار کنم
  با مشاوره امور مالیاتی تلفنی مشکلم حل میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود
   برای راهنمایی و کسب اطلاعات میتونید با موسسه تماس بگیرید تا همکاران ما راهنمایی های لازم رو به شما ارائه بدن. شماره تماس موسسه 88996232-021

 44. علیرضا امینی گفته:

  من تو شهرستانم و قصد دارم مشاوره مالیاتی تلفنی بگیرم میشه راهنماییم کنید؟ یه شرکت حقوقی هستم و مالیات خیلی جریمه ام کرده بهش رسیدگی می کنید؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام دوست عزیز. ارائه خدمات ما به کل کشور انجام میشه و محدودیتی در اجرا نداریم. پرونده های سنگین مالیاتی هم با دقت بیشتری بررسی میشن تا حقوقی تضییع نشه.
   شما برای دریافت مشاوره مالیاتی تلفنی با شماره ۸۸۹۹۶۲۳۲-۰۲۱ تماس بگیرید.

 45. امیر حسنی گفته:

  مشاوره مالیاتی تلفنی و مشاوره مالیاتی آنلاین شما نرخ هاشون باهم فرق میکنه؟ پرونده ام رو هم برسی میکنید؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و وقت بخیر. نرخ مشاوره ها (حضوری، تلفنی و آنلاین) یکسانه اما با توجه به اینکه با کارشناسان مجموعه یا مدیر موسسه درخواست مشاوره داشته باشید، تفاوت وجود داره. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره موسسه 88996232-021 تماس بگیرین.

 46. فاطمه محمدی گفته:

  مشاوره مالیاتی آنلاین همون کار مشاوره مالیاتی حضوری رو برام انجام میده؟ به خاطر کرونا میخام مشاوره مالیاتی تلفنی یا مشاوره مالیاتی آنلاین بگیرم ازتون
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   بجز نحوه برقراری ارتباط، تفاوتی بین ارائه مشاوره ها به شکل حضوری، تلفنی یا آنلاین وجود نداره. شما با هر شیوه ای که راحت تر هستید، می تونید از ما مشاوره بگیرید. برای هماهنگی با شماره موسسه 88996232-021 تماس بگیرین.

 47. علی خرمی گفته:

  سلام
  من یه پرونده سنگین مالیاتی دارم و در شهرستان هم هستم
  من میتونم مشاوره مالیاتی تلفنی بگیرم ازتون؟
  یه سری پرونده دارم و میخام براتون ارسال کنم رسیدگی می کنید؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   شما برای دریافت مشاوره مالیاتی تلفنی میتونید با شماره ۸۸۹۹۶۲۳۲-۰۲۱ تماس بگیرید. مشاوران مالیاتی ما شما رو راهنمایی میکنند تا با ارسال مدارک، پرونده تون بررسی شده و راهکارهای لازم در اختیارتون قرار بگیره.

 48. امیر گفته:

  سلام و درود – بنده یه فروشگاه اینترنتی دارم ک هیچ محصولی از خودم ندارم و فقط جنس های یک نفر رو میفروشم و یه درصدی میگیرم ازش – حالا مالیات من ب چ صورتی محاسبه خواهد شد- ب نوعی من فقط بازاریاب اون شخص هستم ک کالا هاش رو ب صورت اینترنتی و از طریق سایت میفروشم و فقط پورسانت خودم رو از قیمت اون کالا میگیرم ازش – مثلا ی کالایی ک 2 میلیون تومن قیمتش هست 200 هزار تومن پورسانت و درآمد بنده از فروش اون محصول هست.

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   در صورتی که قرارداد حق العمل کاری بین شما و صاحب کالا منعقد شده باشد، درآمد شما برمبنای حق العمل (کارمزدهای) دریافتی پس از کسر هزینه ها محاسبه و مشمول مالیات خواهد بود.

 49. بهنام گفته:

  سلام وقت بخیر
  به تازگی فروشگاه اینترنتی در زمینه محصولات دیجیتال(موبایل،تبلت،کنسول بازی و…) راه اندازی کردم.آیا این فروشگاه مشمول ارزش افزوده میشه؟

 50. زارع زاده گفته:

  با سلام و احترام
  من دو کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردم یکی یه وب سایت آموزشیه که خب کد رهگیری مالیاتی هم براش گرفتم
  کسب و کار دوم یه سایت مستقله برای فروش محصولات بازاریابی شبکه ای
  نمیدونم چجوری باید کسب و کار دوم رو هم داخل پنل مالیاتی خودم ثبت کنم
  لطفا در صورت امکان در این خصوص راهنمایی کنید
  باتشکر

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود. صاحبان مشاغل، باید برای هر واحد شغلی یا برای هر محل فعالیت، جداگانه در نظام مالیاتی ثبت نام نمایند. در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 66490763-021 تماس حاصل فرمایید.

 51. حاجی زاده گفته:

  سلام و وقت بخیر آیا فعالیت اینترنتی به طوریکه محل کسب و کار مسکونی باشه و همجنین کاملا غیر صنفی باشه و محصولات هم دیحیتالی باشه آیا مشمول مالیات می شود ؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   هرنوع فعالیتی که منجر به درآمد و کسب سود شود، مشمول مالیات است.

 52. غفاری گفته:

  سلام و عرض ادب
  این جانب به نمایندگی از یک شرکت سهامی خاص برای عضویت در هییت مدیره یک شرکت تولیدی معرفی و بمدت ۲ سال در آن شرکت عضو غیر موظف بودم .متاسفانه مالیات ارزش افزوده در این مدت پرداخت نشده و اداره مالیات برای بنده و کلیه اعضائ هیئت مدیره اخطار مالیاتی فرستاده است .
  سئوال من این است که آیا بنده مسئول هستم یا شرکتی که من نماینده حقوقی آن بوده ام .
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شود موضوع را حل کنیم .

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود
   مطابق با ماده 198 قانون مالیات های مستقیم، مدیران شرکتها نسبت به پرداخت مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و همچنین مالیات‌هایی که اشخاص حقوقی به موجب این قانون و قانون مالیات بر ارزش افزوده مکلف به کسر یا وصول یا ایصال آن می‌باشند و در دوران مدیریت آن‌ها قطعی شده باشد با شخص حقوقی مسئولیت تضامنی خواهند داشت. لذا با توجه به سمت جنابعالی، مسئولیتی در این خصوص نخواهید داشت. در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66490763-021 تماس حاصل فرمایید.

 53. اصغر محمدی گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده 2 تا کسب و کار دارم که کسب و کار اولم چاپ سیلک هست که در قانون معاف از مالیات هست ولی به دلیل اطلاعات کم بنده در این مورد چند سالی مالیات پرداخت کردم و بعد طی نامه ای از رییس اتحادیه که چاپ سیلک در قانون معاف از مالیات هست این کسب و کارم رو معاف کردم.
  کسب و کار دومم کار های گرافیکی هست که برای اون هم پرونده جداگانه دارم و الان طبق قانون متوجه شدم که کارهای طراحی گرافیکی هم معاف از مالیات هست .
  میخواستم بدونم حالا که هر دو کسب و کار بنده از نظر قانون معاف از مالیات هستند اون قضیه که میگه هر نفر میتونه از یک معافیت مالیاتی برا کسب و کارش استفاده کنه در این مورد هم صدق میکنه و یا من میتونم هر دو کسب و کارم رو معاف کنم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود
   هر یک از کسب و کارهای نامبرده در صورت داشتن مجوز، از معافیت مالیاتی برخوردار است.

 54. عزیز ملایری گفته:

  سلام
  من آموزشگاه زبان دارم یکجا نوشته بود مالیات آموزشگاهها ۱۸ درصد هست ۱۸ در صد یعنی چی یعنی از کل دریافتی ۱۸ درصد مالیات باید بدهیم یا ۱۸ در صد دریافتی مشمول مالیات می شود نمی دانم لطفا راهنمایی بفرمایید ۰۹۱۱۹۵۳۴۲۰۰

  • آقای مالیات گفته:

   سلام. مطابق با مفاد ماده 134 ق.م.م آموزشگاههای دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای می توانند از نرخ صفر مالیاتی بهره مند گردند و سایر آموزشگاهها مشمول مالیات به شرح ذیل هستند:
   شخص حقیقی به نرخ های مقرر در ماده 131 (تا 50 میلیون تومان درآمد 15%، مازاد بر 50 میلیون تا 100 میلیون تومان 20%، مازاد بر 100 میلیون تومان 25%)
   شخص حقوقی به نرخ ماده 105 معادل 25%
   در صورت بهره مندی از شرایط خاص و کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با تلفن موسسه آقای مالیات به شماره 66490763-021 تماس حاصل فرمایید.

 55. امین دانشی گفته:

  با سلام ودرود
  بنده یک فروشگاه سیسمونی کودک که ساله دارم و مالیات مشاغل خود را پرداخت می کنم (که نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیست). مدتی (حدود یک سال ) در این فروشگاه سایت فروشگاه اینترنتی زدم ام (نماد اعتماد را بر اساس پروانه کسب فروشگاه گرفته ام )و برخی از کالا ها رو در فروشگاه اینترنتی می فروشم.
  سوال بنده این است که برای فروشگاه اینترنتی حساب مالیاتی جدا گانه باز کنم . برای شغل بنده در فروش اینترنتی ارزش افزوده نیاز است (اکثر کالاهای فروش شده ایرانی هستند و من از پخش می گیرم )

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   نیازی به اعلام حساب جداگانه نیست. مبالغ دریافتی از سایت را در قالب پرونده فروشگاه اعلام نمائید.

 56. علی سامعی گفته:

  با سلام
  شرکتی در آذرماه۹9 تاسیس گردیده است که منزل شخصی را به عنوان محل کار در نظرگرفتند تا شرایط ثبت شرکت انجام گیرند حال با این اوصاف موقعیت اجاره محل کار چگونه است؟
  مالک این محل پدر مدیر عامل می باشد

  • آقای مالیات گفته:

   با سلام. با توجه به اینکه ملک مربوطه مورد استفاده تجاری دارد، لذا نمی توان از معافیت تبصره 11 ماده 53 استفاده نمود و ملک شما مشمول مالیات اجاره است. در صورت نیاز به مشاوره می توانید به شماره 66490763-021 تماس حاصل فرمائید.

 57. مونا رنجبر گفته:

  سلام سال گذشته از اداره مالیات برا منم دعوتنامه اومد بیاید به دلیل داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت تشکیل پرونده بدید. رفتم گفتم اصلا سایت من درامد نداشته و یه پروژه دانشجویی بوده. کل پرینت حسابم که به درگاه بانک وصل بودم براشون با مهر بانک بردم که توی ۵ سال کلا ۵ میلیون تومن گردش بوده اونم توسط خودم برا اینکه درگاه بانکیم بسته نشه. چون مرتب باهام از بانک تماس میگرفتن اگه تراکنش نداشته باشی درگاهو میبندیم.
  حالا میخواستم بدونم ایا با اینکه پرینت بانک رو بهشون دادم و کلش ۵ میلیونم نشده بازم مالیات برام میبندن؟
  و اینکه چه کارکنم کلا از لیست اداره مالیات در بیام؟ اگه نماد رو تمدید نکنم از لیست اداره مالیات در میام؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود. تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ نماد اعتماد، دلیلی بر کسب درآمد نیست. با توجه به لزوم بررسی سایر جوانب، جهت اعلام نظر بهتر، نیاز به گزارش رسیدگی سازمان مالیاتی می باشد. علی ایحال اگر مبدا و مقصد تراکنش های صورت گرفته در سایت، حساب شخصی شماست، می توانید ضمن اعلام موارد به همراه مستندات مربوطه، درخواست رفع تعرض مالیاتی (در صورت وجود برگ تشخیص مالیات) داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه آقای مالیات تماس حاصل فرمایید. 66490763-021

 58. ناهید معینی گفته:

  با سلام
  من از سال ۹8/۲/۳۱ لغایت ۹9/۸/۳۰ در یک شرکت لبنیاتی مشغول به کار بودم با حقوق قانون کار ،روال کار هم اینجور بود که لبنیات بار ماشین میکردن و ما میبردیم پخش میکردیم و پول و مانده جنس رو عیناا تحویل شرکت میدادیم بعد از اتمام قرار داد از اون شرکت خارج شدیم و در شرکت دیگری مشغول به کار شدیم!الان بعد از گذشت دو سال از دارایی زنگ زدن رفتم میگن که برای سال ۹8/۹9 برای شما ۲۰میلیون دارایی اومده که باید بدین!!یا ببرید شرکت پرداخت کنه چون جنسایی که برای پخش بردین به اسم شما رد کرده و شما خریدار به حساب اومدین!!شرکت هم رفتم گفتن برو شکایت کن به ما ربطی نداره و این حرفا!!آیا راهی هست که این مالیات برگرده به حساب خود شرکت؟من کارگرم و طبق قانون کار برای این شرکت کار کردم

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و عرض ادب
   در صورت گواهی شرکت به صورت کتبی مبنی بر اشتغال شما درآن بازه زمانی و نوع فعالیت جنابعالی، شما می توانید از طریق اعلامیه قضایی به آدرس شرکت مربوطه، درخواست اصلاح معاملات فصلی و اعلام مراتب به سازمان امور مالیاتی را داشته باشید تا مسئولیت مالیاتی مربوطه از شما ساقط گردد. ضمن اینکه در صورت استنکاف شرکت، پیگردهای قانونی به دنبال خواهد داشت. در صورت نیاز به مشاوره با شماره 66490763-021 تماس حاصل فرمایید.

 59. احمد رضا گفته:

  سلام و عرض ادب
  این جانب به نمایندگی از یک شرکت سهامی خاص برای عضویت در هییت مدیره یک شرکت تولیدی معرفی و بمدت ۲ سال در آن شرکت عضو غیر موظف بودم .متاسفانه مالیات ارزش افزوده در این مدت پرداخت نشده و اداره مالیات برای بنده و کلیه اعضائ هیئت مدیره اخطار مالیاتی فرستاده است .
  سئوال من این است که آیا بنده مسئول هستم یا شرکتی که من نماینده حقوقی آن بوده ام .
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شود موضوع را حل کنیم .

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ : مطابق ماده ۱۹۸ق م م مدیران شخص حقوقی مسئولیت تضامنی دارند و این مدیران منظور اعضای هیات مدیره است. اگر نیاز به مشاوره مالیاتی به صورت تخصصیی دارید؛ ما در موسسه ی آقای مالیات دارای مشاورین متخصص مالیاتی هستیم که می توانید برای مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری با شماره 02188950332تماس بگیرید.

 60. afshin گفته:

  سلام من در شرکتی کار میکنم در بعضی بدلیل نداشتندفاکتور رسمی در زیر فاکتورها نام و کد ملی من درج میگردید ایا سایتی هست با درج نام و کد ملی کسی بفهمه بدهی مالیاتی داره اگر خیر چگونه میتوان اطلاع پیدا کرد
  از همکاری شما سپاسگزارم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: خیر و هرچه سریعتر این روند رو متوقف کنید.

 61. محمد خوانی گفته:

  با سلام و احترام
  من در حال حاضر صاحب یک شرکت سهامی خاص هستم و قصد ثبت یک شرکت دیگر را دارم . می خواهم در همین مکان شرکت فعلی برای شرکت جدید هم آغاز به فعالی کنم آیا از لحاظ بحث مالیاتی و دریافت کد اقتصادی برای شرکت جدید با توجه به مشترک بودن یک آدرس برای دو شرکت مشکلی به وجود نمی آید .لازم به ذکر است شرکت اول کد اقتصادی دریافت نموده است.
  ممنونم از تیم مشاورین آقای مالیات

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ مشاوره مالیاتی شما:
   به لحاظ قانونی مشکلی در دارایی پیش نمیاد و سازمان کد رهگیری ثبت نام میکند اما بهتره تفکیک بشوند.

 62. امین قاسمی گفته:

  سلام
  من صاحب یک کسب و کار بر بستر تلگرام هستم که بیش از یک سال هست که فعاله. کاربرها از طریق درگاه بانکی (زرین پال) هزینه ی خدمات دریافتی رو پرداخت میکنند. هنوز کد رهگیری مالیاتی برای درگاهم ثبت نکرده ام. میخواستم بپرسم که
  1- آیا با توجه به این که به صورت کاملاً شخصی و بدون ثبت شرکت در حال فعالیت هستم ایا نیاز به تشکیل پرونده دارم؟ اگر تشکیل ندهم چه می شود؟
  2- شیوه ی محاسبه ی مالیات چگونه است؟
  3- تقریباً نیمی از مبالغ دریافتی از کاربران، صرف هزینه های سرور میشود که با توجه به خارجی بودن شرکت ارائه دهنده و تحریم بودن ایران، فاکتور به نام خودم ندارم، چگونه باید این هزینه ها را اثبات کنم.

  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ مشاوره مالیاتی:
   بله؛ کلیه حسابهای متصل به دستگاه پوز و درگاه پرداخت حساب درآمد بوده و اطلاعات ان به سازمان ارسال میشود و سازمان اقدام به ثبت نام و تشکیل پرونده برای صاحب حساب میکند. تلفن پاسخگویی به سوالات مالیاتی موسسه ی آقای مالیات 02188950332 می باشد در صورت مشاوره مالیاتی بیشتر می توانید تماس بگیرید.

 63. مجتبی عرفانی گفته:

  باسلام
  آیا در قانون جدید ارزش افزوده مناطق ویژه مشمول ارزش افزوده شده اند؟
  تشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   بله مناطق ویژه نیز مشمول ارزش افزوده هستند.

 64. محمد جوادی گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای پرداخت حق تمبر سرمایه آگهی های تاسیس در سایت ssaa.tax.gov.ir نیاز هست که شناسه یکتای اداره کل ثبت شرکتها وارد شود
  این شناسه را از کجا باید بیاریم؟
  تشکر

  • آقای مالیات گفته:

   سلام دوست گرامی
   جهت شناسه یکتای ثبت شرکت، می بایست عدد ۱۶۱۶ را به انتهای شماره پیگیری (که از طرف سازمان ثبت شرکت ها بعد از تأیید صورتجلسه افزایش سرمایه پیامک گردیده)، اضافه کنید. دقت کنید شماره پیگیری برای هر صورتجلسه افزایش سرمایه متفاوت است و ۱۹ رقم می‌باشد.

 65. علیرضا گفته:

  با سلام
  تشکر از زحمات
  خواستم بپرسم وقتی شرکتی زمین خودش رو میفروشه و مالیات مقطوع ماده ۵۹ رو میپردازه ، آیا باید بابت سود حسابداری فروش اون زمین در اظهار حقوقی هم مالیات ماده ۱۰۵ بپردازه؟
  بی نهایت سپاس

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   مطابق ماده ۱۰۵ خیر مشمول مالیات دیگری نمیشود.

 66. علی گفته:

  سلام
  این خرید سفته از بانک مالیات دارد؟
  این کدملی که گرفته میشه دلیلش چی هست؟
  مثلاً شخصی برا مغازه اش سفته میخره؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوال:
   مالیات تمبر مقطوع داره که زمان فروش اخذ شده.

 67. مهدی گفته:

  سلام وقتتون بخیر!
  من قصد داشتم برای سایتمون درگاه پرداخت مستقیم بگیرم و گفتن کد مالیاتی نیاز هست و وارد سایت مالیات شدم ثبت نام رو تا مرحله 3 پیش بردم و خوب حالا بنا به هر دلایلی از فروش آنلاین در حال حاضر صرف نظر کردیم.
  و الان سایت پیام میده که بیاید اظهارنامه مالیاتی پر کنید مالیات پرداخت کنید من باید چیکار کنم منطقیه وقتی درآمد ندارم بخوام مالیات پرداخت کنم؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: برای چه سالی ثبت نام کردین؟
   الان هم مهلت ارسال اظهارنامه اشخاص حقیقی گذشته و اگر درآمد و هزینه نداشتین، معمولاً مشکلی پیش نمیاد.

 68. امیر گفته:

  با سلام
  از کد ملی من سال 1387 سوءاستفاده شده و خرید آهن آلات انجام شده .سال1399 حسابهای منو مسدود کردن الان پروندم ارجاع شده به اداره پولشویی مالیات 4ماهه حقوق نمیگیرم و کارم پیشرفت چندانی نداشته

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شماک
   تا زمانی که اون معاملات اصلاح نشه و نام شما حذف نشه و یا مودی اصلی رو معرفی نکنید کاری نمیشه کرد.

 69. TAG گفته:

  سلام
  من به سن قانونی نرسیدم بدون اجازه به نام مادرم در سامانه مالیاتی برای درگاه پرداخت ثبت نام کردم و کد مالیاتی گرفتم.
  تا الان درآمدی که خودم داشتم 1.500.000 تومان بوده آیا مشمول مالیات میشوم؟جزو کدوم گروه؟
  بعد از پرداخت مالیات میتونم کد مالیاتی رو حذف کنم؟چون میخوام سایتم رو تعطیل کنم.
  بعد چگونه به اداره مالیاتی گزارش کنم؟برای تعطیلی کسب و کار
  لطفا سریع پاسخ بدید.
  ممنون

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   سلام
   بله
   و شما میتونید اظهارنامه گروه سوم رد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.