مشاوره مالیاتی آقای مالیات

چند سالی هست که بخش عمده‌ای از بودجه کشور از محل “اخذ مالیات” تأمین شده و موضوعات مالیاتی به شدت در کسب و کارها تأثیرگذار شده‌اند. اگر بدون داشتن پرونده مالیاتی مشغول کسب درآمد هستید خبر خوبی برای شما نداریم. سازمان امور مالیاتی با استفاده از روش‌های مختلف، نسبت به شناسایی درآمدهای کتمان شده عمل نموده و مالیات متعلقه را همراه با جرائم سنگین از شما مطالبه خواهد کرد. اما پیش از آن‌که بدانیم چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم باید بدانیم مشاوره مالیاتی چیست.

مشاوره مالیاتی چیست؟

اگر شما صاحب کسب و کار هستید یا در یک شرکت حسابدارید، حتماً نیاز به حضور شخص یا تیمی از متخصصین را احساس کردید تا مسائل مالیاتی خود را از آن‌ها بپرسید و با بهره‌گیری از راهنمایی‌ آن‌ها، پرونده مالیاتی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. این افراد مشاوران مالیاتی هستند که با تسلط بر قوانین مالیاتی به شما مشاوره می‌دهند. در ادامه به معرفی انواع روش‌های دریافت مشاوره مالیاتی می‌پردازیم.

مشاور مالیاتی کیست و چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم؟

مشاور مالیاتی یک کارشناس امور مالیاتی است که به‌عنوان فردی ماهر، سال‌ها فعالیت داشته است و مشاوره با وی می‌تواند مزیت‌های بسیاری را به دنبال داشته باشد. به ویژه اگر مشاور مالیاتی قبلا در سازمان مالیات فعالیت داشته، می‌توان گفت با رسیدگی پرونده‌های مالیاتی متعدد، به خوبی با راه حل‌های مالیاتی آشنایی کامل دارد؛ و پرونده مالیاتی شما می‌تواند مشابه یکی از هزاران پرونده‌ای باشد که طی سال‌ها با آن برخورد داشته و مشکل آن برطرف شده است.

مشاور مالیاتی کیست و چرا به مشاوره مالیاتی نیاز دارید

مؤسسه آقای مالیات، سال‌ها است در حال ارائه خدمات مشاوره به مؤدیان مالیاتی بوده و موفق شده با به روز نگهداری اطلاعات و علم مالیاتی در کنار کسب دانش روز، در این حوزه فعالیت داشته باشد. خدماتی که مشاور مالیاتی ارائه می‌کند شامل پیگیری کامل بخشنامه‌های مالیاتی، به کارگیری ماده‌ها و تبصره‌های مالیاتی برای حل مشکلات پرونده شما است. با کمک مشاور مالیاتی می‌توان از مزیت تسلط یک متخصص در امور مالیاتی برای رفع مشکلات بهره برد.

کاربرد مشاوره مالیاتی

شاید این سؤال برای شما مطرح شده باشد که کاربرد مشاوره مالیاتی چیست آیا من نیز به مشاوره مالیاتی نیاز دارم؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم، دارندگان هر نوع کسب و کاری که مشمول قوانین مالیات و دارایی هستند، نیاز به مشاوره دارند.

می‌توان گفت، کمک گرفتن از یک مشاور مالیاتی، تنها راهی است که می‌تواند کسب و کار شما را از پرداخت مالیات‌های سنگین و کمرشکن نجات دهد.

با کمک مشاور مالیاتی خوب، تمامی اسناد، صورت‌های مالی و قراردادهای شما برای کاهش هزینه مالیات بررسی شده و راه حل‌های مالیاتی ارائه می‌شود. در واقع مشاور مالیاتی در موارد زیر به دارندگان انواع کسب و کار کمک می‌کند:

 • مشاوره مالیات برای پزشکان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی
 • مشاوره مالیات برای فعالان اقتصادی، مشاغل دولتی و غیردولتی
 • مشاوره مالیات بر خرید و فروش طلا، سکه، ارز دیجیتال و کلیه ارزهای نقدی
 • مشاوره مالیات بر ارث
 • مشاوره مالیات بر تراکنش‌های بانکی
 • مشاوره مالیات بر املاک و مستغلات
 • مشاوره تخصصی مالیات بر خانه‌های خالی
 • و تمامی مباحث مرتبط با موضوع مالیات و حل کلیه مشکلات و پرونده‌های مالیاتی

ویژگی‌های مشاوره مالیاتی

ویژگی‌های مشاوره، شامل شرح وظایف تخصصی یک مشاور مالیاتی در زمینه موضوعات مختلف است. توانایی ارائه انواع مشاوره در زمینه‌های مختلف مالیاتی نظیر مشاوره اشخاص حقیقی و حقوقی، مشاوره شرکت‌ها و انواع کسب کارها در زمینه پزشکی و غیره، مشاوره اظهارنامه مالیاتی، مشاوره مالیات بر ارزش افزوده از ویژگی‌های یک مشاور مالیاتی خوب است.

ویژگی‌ های مشاوره مالیاتی خوب

اگر نیاز به مشاوره مالیاتی دارید، می‌توانید با تماس تلفنی و ارسال کامنت به صورت کوتاه پاسخ خود را دریافت کنید. متخصصین مشاور مالیاتی آقای مالیات به شما کمک می‌کنند تا تمامی مشکلات مالیاتی خود را حل کرده و پرونده‌های مالیاتی را به صورت کاملاً قانونی با پرداخت کمترین مالیات، به نفع خود تمام کنید.

وظایف مشاور مالیاتی چیست؟

اولین وظیفه مشاور مالیاتی، ارائه خدمات مشاوره به مدیران یک کسب و کار است. لازم است صاحب کسب و کار با پیچیدگی‌های قوانین مالیاتی آشنا شود. کارکنان بخش مالی هر شرکت یا سازمان، به تنظیم صورت‌های مالی می‌پردازند تا صورت‌های مالی خود را به شفاف‌ترین و دقیق‌ترین حالت ممکن تنظیم کنند.

لازم است تنظیم صورت‌های مالی تحت نظارت مشاور مالیاتی انجام شود تا به پرداخت حداقل مالیات منتهی شود. وظیفه مشاور مالیاتی، نظارت بر قراردادها، بررسی نحوه دریافت و پرداخت‌ها، معرفی راهکارهای استفاده از معافیت های مالیاتی و غیره است.

دادرسی مالیاتی از وظیفه مشاور مالیاتی

نظارت بر پرونده مالیاتی یک کسب و کار در اداره مالیات، هیات‌های حل اختلاف، مراجع قانونی، و رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی از وظیفه مشاور مالیاتی است. صاحبان مشاغل، هر سال در زمان مشخص اقدام به بررسی حساب‌ها و پرکردن فرم اظهارنامه مالیاتی برای ارسال به اداره مالیات می‌کنند.

گاهی اوقات نیز، مامور ممیز مالیاتی بر اساس بررسی‌های انجام شده، اظهارنامه مالیاتی شرکت را رد خواهد کرد و رقم دیگری به عنوان مالیات برای شرکت مذکور در نظر می‌گیرد. در چنین مواقعی، شرکت نیاز به مشاور مالیاتی دارد که بتواند در مراجع رسیدگی به حل اختلاف، از اظهارنامه مالیاتی شرکت دفاع کند تا از پرداخت مالیات مضاعف و سنگین تحمیل شده جلوگیری کند.

به این ترتیب مشاور مالیاتی که وظیفه دادرسی مالیاتی را برعهده دارد، با در دست گرفتن پرونده مالیاتی شرکت، با تکیه بر تخصص و مهارت خود در تسلط قوانین مالیاتی، در هیات حل اختلاف حضور پیدا می‌کند.

وظیفه مشاور مالیاتی در این شرایط، دفاع از اظهارنامه مالیاتی ارسال شده توسط شرکت مطبوع بوده و رای صادر شده توسط اداره مالیات را بر می‌گرداند تا از پرداخت مالیات سنگین توسط شرکت جلوگیری کند.

آیا سوال مالیاتی دارید؟

مسئله‌ای که برای بسیاری از دارندگان کسب و کار پیش می‌آید این است که سوال مالیاتی دارم و اینکه سوالات مالیاتی از کی بپرسم؟ برای رفع ابهامات و مسائل مربوط به مالیات، نیاز به راهنمایی از سمت یک مشاور مالیاتی متخصص در مجموعه آقای مالیات دارید. برای دریافت مشاوره مالیاتی و پاسخ سؤالات مالیاتی خود، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

دریافت پاسخ سوالات از مشاور مالیاتی به صورت مشاوره مالیاتی حضوری، آنلاین و تلفنی

مشاوره مالیاتی حضوری

مشاوره مالیاتی حضوری برای هر کسب‌وکاری بهترین راهکار مشاوره است که در ادامه به روش انجام کار و مزایای آن اشاره خواهیم کرد. شما برای دریافت مشاوره حضوری، ابتدا با مؤسسه تماس گرفته و یا با تکمیل فرمی، درخواست مشاوره داده و پس از دریافت وقت مشاوره به مؤسسه مشاوره مالیاتی آقای مالیات مراجعه خواهید کرد.
در مشاوره حضوری، مشاور مالیاتی حضور دارد و می‌تواند شخصاً پرونده مالیاتی و اوراق مالیاتی شما را بررسی نماید و سؤالات شما را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده و در نهایت راهکارهای متناسب با چالش مالیاتی شما را ارائه دهد. مشاور مالیاتی در صورت نیاز می‌تواند لایحه دفاعیه مالیاتی نیز برای شما تنظیم نماید.

مشاوره مالیاتی تلفنی

یکی از معایب مشاوره حضوری الزام به حضور فیزیکی مؤدی در دفتر مشاوره است. به عنوان مثال دفتر مؤسسه آقای مالیات در شهر تهران می‌باشد و بسیاری از مؤدیان در شهرها و استان‌های دیگر بوده و حتی بسیاری از شهروندان تهرانی امکان مراجعه حضوری به دفتر مؤسسه را ندارند.
از طرفی با توجه به سختی‌های مراجعه حضوری (سختی‌های مثل رفت و آمد، آلودگی هوا و بیماری و …) به صلاح افراد نیست و حتی برای مؤدیان، سخت و خطرآفرین است؛ مشاوره مالیاتی تلفنی یکی دیگر از خدماتی است که در مؤسسه آقای مالیات ارائه می‌شود و برای رفع موانع مراجعه حضوری، امکان مشاوره تلفنی فراهم گردیده است تا تمامی اشخاص حتی مؤدیان حارج از کشور نیز بتوانند از خدمات مشاوره مؤسسه آقای مالیات بهره‌مند گردند.

مشاوره مالیاتی آنلاین

مشاوره مالیاتی آنلاین نیز یکی از روش‌های ارائه مشاوره است که شما برای دریافت این مشاوره می‌توانید از طریق پرکردن فرم درخواست مشاوره، چت آنلاین سایت و یا ارسال سوال در قسمت کامنت‌ها، سؤالات مالیاتی خود را مطرح نموده و پاسخ سوال مالیاتی انلاین خود را دریافت کنید.
مزیت مهم مشاوره آنلاین نیز عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفتر مشاوره است که با توجه به شرایط سخت رفت و آمد، آلودگی هوا و حتی بیماریهای واگیر، مزیت مهمی به حساب می‌آید.
شما برای پرونده تخصصی مالیاتی نیاز به بررسی اوراق و پرونده مالیاتی و دریافت گزارش توسط مشاورین متخصص دارید که می‌توانید از مشاوره حضوری یا تلفنی استفاده نموده و یا برای ارسال اوراق مالیاتی، از طریق ایمیل یا واتساپ، اسکن این مدارک را ارسال نمایید.

مقایسه روش‌های مشاوره مالیاتی

  با تجربه بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در حوزه مالیات موارد زیر را برای انتخاب یک مشاور به شما پیشنهاد می‌نماییم؛ مزایا و معایب روش‌های مشاوره عبارتند از:

خصوصیات مشاوره مالیاتی حضوری

مزایا

 • مدت انتظار کم
 • بررسی اوراق و پرونده‌ی مالیاتی توسط مشاور
 • امکان تحریر لایحه مالیاتی
 • وکالت در پرونده
 • دقت نظر بالا در مشاوره ارائه شده

معایب

 • الزام به حضور در دفتر مشاور مالیاتی

خصوصیات مشاوره مالیاتی تلفنی

مزایا

 • مدت انتظار کم برای دریافت پاسخ
 • نیازی به رفت‌وآمد و مراجعه حضوری نیست (مزیت مهم در روزهای همه گیری کرونا)

معایب

 •  عدم امکان تحریر لایحه‌ی مالیاتی
 • عدم امکان بررسی اوراق و پرونده مالیاتی توسط مشاور

خصوصیات مشاوره مالیاتی آنلاین

مزایا

 • هزینهٔ پائین
 • عدم نیاز به مراجعه‌ی حضوری به دفتر مشاور مالیاتی

معایب

 • زمان انتظار برای دریافت پاسخ
 • عدم امکان بررسی اوراق و پرونده مالیاتی توسط مشاور
 • عدم امکان تحریر لایحهٔ مالیاتی

مزایای منحصر به فرد مشاوره مالیاتی در مؤسسه آقای مالیات

چرا انتخاب مشاوره آقای مالیات از میان مشاورین مالیاتی مختلف پیشنهاد می‌شود؟ امروزه در بسیاری از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه، انجام امور مالیاتی، به مشاور مالیاتی سپرده می‌شود. آقای مالیات، یکی از مؤسسات مشاوره برتر مالیاتی در ایران با سابقه درخشان است که دارندگان انواع کسب و کار، شرکت‌های کوچک و بزرگ ایرانی، شرکت‌های خارجی دارای شعبه در ایران، ادارات و سازمان‌ها می‌توانند کلیه امور مالیاتی خود را به این مؤسسه بسپارند.

این مؤسسه به شما کمک می‌کند تا از بروز مشکلات مالیاتی جلوگیری کنید و مطابق با قانون، از معافیت‌های مالیات استفاده کرده و کمترین مقدار مالیات را بپردازید. امروزه برون سپاری امور مالیاتی از شیوه‌های مؤثر در کاهش هزینه‌ی شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف است.

مدیران اندیشمند استفاده از خدمات امور مالیاتی را امری ضروری و انکارناپذیر می‌دانند. انتخاب یک مشاور خوب مالیاتی در کاهش هزینه‌های مالیات، تاثیر چشمگیری دارد.

مزیت استفاده از خدمات مؤسسه آقای مالیات این است که مدیران خیال‌شان بابت اجرای درست قوانین مالیاتی آسوده خواهد بود و می‌توانند بر رقیبان خود پیشی بگیرند. این مؤسسه با بهره گیری از وکلای مالیاتی تحصیل کرده، مجرب و داشتن سابقه روشن در زمینه مشاوره، دادرسی مالیاتی، خدمات حسابرسی و حسابداری، بهترین گزینه انتخاب برای رسیدگی به مسائل مالیاتی شما است. در این قسمت به بخشی از ویژگی خدمات مشاوره این مؤسسه اشاره شده است:

 • ارائه مشاوره به روز و مطابق با نیازهای تخصصی هر پرونده
 • استفاده از مشاوران برجسته و متخصص
 • ارائه راهکارهای استفاده از معافیت‌ها، مشوق‌ها و تخفیفات مالیاتی
 • ارائه راهکارهای تخصصی در زمینه نگارش لوایح دفاعیه مالیاتی

u1s.ir/9s3

انواع همکاری مالیاتی با شما می‌تواند به یکی از حالات زیر انجام شود.

افتتاح پنل مشاوره مالیاتی

درخواست مشاوره مالیاتی


در صورت عدم تمایل به تکمیل فرم، جهت ارتباط سریعتر با شماره 02188996232 تماس بگیرید.

ساعات کاری مجموعه آقای مالیات برای دریافت مشاوره مالیاتی چگونه است؟

ساعت کاری مجموعه ما جهت مشاوره مالیاتی حضوری، آنلاین و تلفنی از ساعت 9 صبح تا 17 عصر می‌باشد.

نرخ مشاوره مالیاتی به چه صورت است؟

هزینه مشاوره مالیاتی، کاملاً متغیر است و بر اساس نوع پرونده شما و شناخت کافی از آن محاسبه خواهد شد. ولی نکته‌ای که کاملاً باید به آن توجه کرد این است که چنانچه مشاوره مالیاتی به صورت کاملاً فنی و صحیح صورت گیرد، در مقابل ضرر و زیان‌های احتمالی آینده، رقمی نخواهد بود. برای اطلاع از نرخ مشاوره و دیگر خدمات مالیاتی آقای مالیات با شماره 02188996232 تماس بگیرید.

مشاور مالیاتی در تهران به چه صورت است؟

مودیان ساکن تهران، علاوه بر امکان استفاده از مشاوره تلفنی و آنلاین، از امکان مراجعه حضوری به دفتر مشاور مالیاتی برخوردارند و می‌توانند از مزایای مشاوره حضوری بهره‌مند شوند. به این منظور در ابتدا باید با دفتر آقای مالیات تماس بگیرید و پس از تعیین زمان جلسه، به دفتر مشاور مراجعه نمایید؛ لازم به ذکر است که در جلسه مشاوره برای درک بهتر چالش‌های مالیاتی و ارائه راهکار و مشاوره مناسب، لازم است پرونده و اوراق مالیاتی خود را همراه داشته باشید.

قبل از جلسه مشاوره مالیاتی، آیا نیاز است که مدارکی از پرونده را آماده کنم و همراه خود بیاورم؟

مشاورین مالیاتی ما در مؤسسه آقای مالیات نیاز به شناخت کافی از پرونده شما دارند اما اینکه چنین شناختی از مصاحبه با شما و شنیدن حرف‌های شما اتفاق خواهد افتاد یا بازبینی مستندات، به نوع پرونده شما بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر به تازگی تصمیم گرفتید که کسب و کار خودتان رو راه‌اندازی کنید و صرفاً جهت کسب اطلاعات خودتان است، مدارکی وجود ندارد که همراه داشته باشید؛ ولی مثلاً مالیات عملکرد سال ۱۳۹۹ شما چندین برابر مالیات ابرازی شما در اظهارنامه آمده است؛ قطعاً برای این پرونده نیاز به مدارک و مستندات است تا مشاور به خوبی بتواند شما را راهنمایی کند.

من سوال مالیاتی دارم چه کار کنم؟

شما می‌توانید پاسخ سوالات مالیاتی خود را از روش‌های زیر دریافت کنید. 1. ارسال کامنت در صفحه مشاوره2. کامنت گذاری در قسمت از من بپرس سایت آقای مالیات و دریافت پاسخ در ویدئو بعدی 3. ارسال سؤال خود از طریق فرم درخواست مشاوره 4. استفاده از پنل اشتراکی مشاوره به صورت تیکت، تماس تلفنی و حضوری 5. تماس مستقیم جهت رزرو وقت مشاوره

نحوه انجام مشاوره مالیاتی در دیگر شهرستان‌ها چگونه است؟

مؤدیان ساکن شهرستان می‌توانند از خدمات مشاوره آنلاین و تلفنی آقای مالیات استفاده کنند.

آیا برای محاسبه‌ی مالیات خانه‌های خالی، مشاوره ارائه می‌دهید؟

بله، ما در مورد بخشنامه‌های جدید مالیاتی به مؤدیان مشاوره می‌دهیم.

آیا مشاوره مالیاتی در ارتباط با مغازه داران انجام می‌دهید؟

بله، ما در مؤسسه دارای مشاورین متخصصی هستیم که در مورد جدیدترین مسائل روز مالیات به شما مشاوره می‌دهند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی چقدر است؟

هزینه‌های خدمات تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی نسبت به پرونده مالیاتی مؤدیان متفاوت خواهد بود.

اگر در دعاوی مالیاتی، به نتیجه نرسیم مبلغ پرداختی برگردانده می‌شود؟

چنانچه مبلغی به عنوان پیش پرداخت برای پرونده‌های مالیاتی واریز شود و آن پرونده در طی مراحل دادرسی به نتیجه ای نرسد، آن مبلغ عودت داده خواهد شد.

آیا صفر تا صد پرونده مالیاتی توسط مؤسسه آقای مالیات انجام می‌شود؟

برای پاسخ به این سؤال میبایست به توافق مؤسسه با طرف مقابل توجه کرد؛ گاهی اوقات توافق به این شکل است که صفر تا صد پرونده توسط مؤسسه انجام گیرد و گاهی توافق صرفا به حالت مشاوره مالیاتی است.

چگونه از مشاوره و خدمات حضوری می‌توان استفاده کرد؟

برای دریافت خدمات و مشاوره مالیاتی حضوری ابتدا با شماره‌ی مؤسسه‌ آقای مالیات تماس حاصل نمائید و پس از دریافت وقت قبلی به مؤسسه مراجعه کنید.

وظایف مشاوران مالیاتی چیست؟

مشاوران مالیاتی با توجه به نوع قراردادشان با مؤدیان باید نسبت به انجام تعهدات خود اقدام نمایند.

آیا در مورد مالیات وکلا که اخیرا مشمول معرفی صندوق شده اند مشاوره مالیاتی ارائه می‌دهید؟

بله در مورد قوانین جدید مالیات، مشاوره می‌دهیم.

آیا مشاوره امور مالیاتی برای انواع مالیات اعم از مالیات بر ارزش افزوده، مالیات املاک و مستغلات و … انجام می‌دهید؟

بله، ما دارای مشاور مالیاتی متخصص هستیم که مشاوره برای مالیات بر املاک و مستغلات، مالیات سکه، مالیات بر دارایی و درآمد ارائه می‌دهد.

آیا در مورد مالیات پزشکان که اخیرا مشمول معرفی صندوق شده اند مشاوره ارائه می‌دهید؟

بله، مؤسسه آقای مالیات در مورد به روزترین مباحث مالیاتی به مؤدیان مشاوره می‌دهد.

مدت قراردادهای مشاوره مالیاتی چگونه است؟

مدت قرار دادهای مشاوره کاملا بستگی به پرونده مؤدی دارد.

مشاور مالیاتی، همان وکیل مالیاتی است؟

مشاور مالیاتی یا وکیل مالیاتی یک فرد متخصص و تحصیل کرده است که با تکیه بر تجربه و تسلط بر دانش حسابداری، حسابرسی، اشراف کامل بر جزئیات و پیچیدگی‌های مالیاتی، می تواند پرونده‌های مالی در مراجع قضایی را پیگیری کند. در عمل مشاور مالیاتی همان وکیل مالیاتی است که به لحاظ حقوقی دارای درجه وکالت نیست، اما می‌تواند در پرونده‌های مالیاتی با گرفتن وکالتنامه از سوی شرکت و یا هر نوع کسب و کار، مامور رسیدگی و دفاع از اظهارنامه مالیاتی در مراجع رسیدگی به اختلافات مالیاتی باشد.
وکیل مالیاتی به قوانین، مقررات مالیاتی، آیین نامه‌های مالیاتی و بخشنامه‌ها مسلط است و با علم و آگاهی کامل برای دفاع از اظهارنامه مالیاتی شرکت اقدام می‌کند. به همین دلیل است که به مشاور مالیاتی در رسیدگی به پروسه‌های دادرسی مالیاتی و طی کردن روند قانونی آن، وکیل مالیاتی نیز می‌گویند.

چگونه می توانیم مشاوره مالیات دریافت کنیم؟

شما این فرصت را دارید که از مشاوره مالیات استفاده کنید، همچنین می‌توانید خدمات تخصصی مالیاتی را به صورت تلفنی یا حضوری دریافت کنید. مشاور مالیات به مؤدی در رفع مشکلات متعدد مالیاتی کمک می‌کند، این شخص شما را در کاهش هزینه‌های مالیاتی راهنمایی می‌کند. شما می‌توانید بدون صرف هزینه از خدمات مشاوره مالیاتی آنلاین آقای مالیات استفاده کنید. همچنین می‌توانید از طریق تماس تلفنی از خدمات مشاوره بهره‌مند شده و یا برای مراجعه حضوری به مؤسسه آقای مالیات مراجعه کنید.

مشاور مالیاتی چه کمکی به کسب و کار من می‌کند؟

بدون شک، استفاده از مشاوره، در کاهش هزینه‌های مالیاتی و رفع خطاهای مالیاتی کمک می‌کند. اگر دارنده یا مدیر یک سازمان یا شرکت هستید؛ مشاور مالیاتی مسیر رسیدن به موفقیت در کسب و کار را برای شما هموار خواهد کرد. وظیفه مشاور مالیاتی، کمک به مدیران و انواع کسب و کار در رفع موانع مالیاتی است، یک مشاور مالیاتی خوب، می‌بایست اسناد مالی را به دقت بررسی کرده و با تسلط بر قوانین مالیاتی، راهنمای شما در جلوگیری از مشکلات و ارائه راه حل‌های منطقی برای کاهش هزینه‌های مالیاتی باشد. راهنمایی‌های مشاور مالیاتی می‌تواند به‌صورت حضوری یا مشاوره تلفنی مالیاتی انجام شود.

چه تفاوتی بین مشاور مالی و مالیاتی وجود دارد؟

هدف مشاور مالیاتی و مشاور مالی یکسان است، هر دو تلاش می‌کنند به کاهش هزینه‌ها و در نهایت سودآوری شرکت یا کسب و کار کمک کنند. اما مشاور مالی و مشاور مالیاتی با هم متفاوت هستند، به این معنی که یک مشاور مالی باید به مسائل حسابداری و مالی مسلط باشد، اما یک مشاور مالیاتی باید بر قوانین مالیاتی، حسابداری و حسابرسی تسلط کامل داشته و به بررسی حساب‌های مالی، اسناد حسابداری و غیره بپردازد. مشاور مالیاتی، به عنوان وکیل مالیاتی پیگیر دفاع از صورت‌های مالی است. وی مسلط بر امور قضایی و مالیاتی می‌باشد. اما مشاور مالی، وظیفه دارد که در تصمیمات مالی کمک کند؛ در صورتی که مشاور مالیاتی به حل مشکلات مالیاتی و پرنده‌های مالیاتی کمک می‌کند.

آیا وجود یک وکیل مالیاتی در مجموعه کاری من ضروری است؟

وکیل مالیاتی، فردی است که با تجربه کافی در زمینه امور اقتصادی و حسابداری به مجموعه های مختلف کمک می‌کند. او با تسلط بر پیچیدگی‌های مالیاتی می‌تواند وکالت انواع پرونده های مالیاتی را به صورت تضمینی به عهده بگیرد. حضور یک وکیل مالیاتی یا استفاده از خدمات مشاوره تلفنی وکیل مالیاتی می‌تواند به کاهش چشمگیر مالیات پرداختی، جلوگیری از خطاهای مالیاتی و غیره کمک کند. بنابراین می‌توان گفت حضور یا استفاده از خدمات غیر حضوری وکیل مالیاتی در هر مجموعه‌ای لازم و ضروری است.

400 دیدگاه برای “مشاوره مالیاتی

 1. رضا گفته:

  با سلام. یک وبسایت و کسب و کار انلاین کوچک و خانگی داریم که کل ارزش دارایی زانبار کسب و کار زیر 80م تومان هستش. چند ماه پیش تو سایت مالیات ثبت نام کردم ولی بعدا متوجه شدم که نیازی نیست. الان پیام اومده که تا اخر خرداد فرصت ثبت اظهار نامه مالیاتی دارم. اطلاعات و فاکتور رسمی ثبت شده ای هم نداریم. ممنون میشم در این مورد راهنمایی بفرمایید

 2. حمید گفته:

  سلام و روز خوش
  من تا سال 1393 کارشناس رسمی دادگستری بودم و حکم محرومیت قطعی از کارشناسی برایم زدند و من دیگه کار کارشناسی نکردم. در سال 1394 به خاطر شناختی که از من داشتند، از طرف شرکت بیمه مرا به پروژه ای در جنوب فرستادند و یک حق الزحمه یک و نیم میلیون به من دادند. گزارش بازدید خودم را در برگه معمولی و بدون سربرگ و مهر و امضای کارشناسی دادگستری دادم. چون محروم دائم بودم و به دارایی هم نامه دادم و حکم محکومیت را ارائه کردم و تقاضای بستن پرونده را دادم. الان برگه تشخیص دادند که مالیات 140 هزار تومن و جریمه یک میلیون باید بدهید. چون اظهارنامه ندادید و اعلام درآمد نکرده اید. در حالی که من کارشناسی رسمی نکرده ام که شامل این پرونده مالیاتی شوم. ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ سوال شما:
   باید گزارش رسیدگی مربوطه را از سازمان بگیرید و ببینید استدلال ممیز چی بوده است.

 3. رحیم بخشی گفته:

  با سلام
  من اگر آپارتمانی که دارم بنام دختر ۱۱ ساله ام کنم آیا بغیر از مالیات نقل و انتقال مالیات دیگری هم مثل مالیات بر درآمد بما تحمیل میشود .؟
  اگر اینطور است که منصرف شوم
  با تشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   فقط از معافیت مربوط به ماده ۵۷ ق م م نمیتونید استفاده کنید.
   سپاسگزاریم که از سیستم مشاور مالیاتی آنلاین آقای مالیات استفاده نمودین.

 4. غفاری گفته:

  سلام ، تسویه حساب مالیات مشاغل را در سال 1391 آنهم به مبلغ حدود 18000000را دارم ، در سال 1392 پرونده ما و بعضی همکارانمان نمونه شد و بدون هیچ توضیحی حدود .8.5 برابر افزایش یافت با مراجعه به کارشناس مربوطه و جویای مسئله شدیم و گفت : تشخیص من همین است اگر خواستید پرداخت کنید و نخواستید اعتراض بزنید و هیگونه دلیل و مدرکی و مستنداتی برای افزایش مالیات ارائه نکرد و از آن تاریخ هر ساله اظهارنامه با افزایش اعلام شده ، تحویل دارایی داده ایم و پرونده اعتراضمان همچنان از دارایی به کمیسیونها حل اختلاف در حرکت است .آیا میتوان راه حلی برای مشکل پیش آمده نشان داده و کمکم کنید تا پرونده ام تعیین تکلیف شود. غفاری 1400/03/11 لطفا” در صورت امکان جوابم را بدهید . ممنون

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: شما باید گزارش رسیدگی رو درخواست میکردید و مطابق استدلال ممیز در هیأتها دفاع میکردید.
   در صورت نیاز به مشاوره مالیاتی با شماره 763 490 66 021 تماس حاصل نمایید.

 5. علی گفته:

  سلام، مالکی 3 واحد آپارتمان دارد در یک واحد خود ساکن هست و در 2 واحد دیگر جداگانه 2 فرزند دیگر او رایگان ساکن هستند. آیا او کلا معاف از مالیات بر اجاره هست یا باید برای یکی از واحدهای که یکی از فرزندان او ساکن هستند باید مالیات بر اجاره پرداخت کند ؟

  با تشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   مطابق ماده ۵۳ یک ملک خودتون میتونید ساکن باشید و یک ملک هم به هر یک از فرزندان داده بشود.

 6. mohsen گفته:

  با سلام. من تیر ۹۸ پروانه اشتغال نظام مهندسی رو گرفتم البته شهریور ۹۸ بود که پروانه مراحل اداریش طی شد و به دست من رسید. و از طرفی بنده کد اقتصادی خود را در شهریور ۹۹ گرفتم و همچنین سال ۹۸ هیچگونه کارکردی نداشتم.
  ۱- با توجه به اینکه کد اقتصادی را شهریور ۹۹ گرفته ام و مهلت ارسال اظهار نامه تمام شده بود تکلیف اظهار نامه ۹۹ چیست(قابل ذکر است سال ۹۸ هیچگونه کارکردی نداشتم)
  ۲- برای اینکه در سال ۱۴۰۰ اظهار نامه رد کنم بنده مشمول استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ می شوم؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ:
   بند اول: چون فعالیتی نداشتید تکلیفی به ارسال اظهارنامه نداشتید
   بند دوم:خیر برای سال اول میتونید اظهارنامه گروه سوم ارسال کنید

 7. مانا گفته:

  با سلام و سپاس از وقتتون. مادربزرگم چندین ملک و باغ داشت و سال 1399 فوت کرد. اکنون برای مالیات بر ارث یکی از افراد اداره مالیات پیشنهاد داده مالیات بر ارث املاک را به باغ منتقل کنیم و چون فعلا ورثه قصد فروش باغ را ندارند پرداخت نشود. آیا اساسا انتقال مالیات بر ارث امکانپذیر است و با ای روش امکان فروش املاک هست بدون پرداخت مالیات؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   مطابق قانون جدید ورثه میتوانند هر بخش را که تمایل داشتند مالیاتش رو پرداخت و گواهی دریافت کنند.
   در صورت نیاز به مشاوره مالیاتی با شماره 763 490 66 021 تماس بگیرید.

 8. محسن گفته:

  با سلام. من تیر ۹۸ پروانه اشتغال نظام مهندسی رو گرفتم البته شهریور ۹۸ بود که پروانه مراحل اداریش طی شد و به دست من رسید. و از طرفی بنده کد اقتصادی خود را در شهریور ۹۹ گرفتم و همچنین سال ۹۸ هیچگونه کارکردی نداشتم.
  ۱- با توجه به اینکه کد اقتصادی را شهریور ۹۹ گرفته ام و مهلت ارسال اظهار نامه تمام شده بود تکلیف اظهار نامه ۹۹ چیست(قابل ذکر است سال ۹۸ هیچگونه کارکردی نداشتم)
  ۲- برای اینکه در سال ۱۴۰۰ اظهار نامه رد کنم بنده مشمول استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ می شوم؟

 9. امیررضا گفته:

  سلام بنده نماینده یک شرکت عراقی در ایران هستم کلیه خریدها که فراورده های نفتی هستند بنام شرکت اصلی و به نمایندگی من خریداری میشود وکالت رسمی بنام خودم دارم و اظهارنامه 98 را بصورت حقیقی رد کردم در مقابل کارم یک حقوقو ماهیانه میگیرم و به ازای هر تن کالای حمل شده به عراق نیز کارمزد دریافت میکنم ایا مالیات بر ارزش افزوده به من تعلق میگیره و باید ثبت نام کنم ؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر،
   پاسخ:
   شما حق العملکار هستید حقیقی هستید اگر میزان معاملات از ۳میلیارد تومن بیشتر بشه به نسبت کارمزد مشمول میشید.

 10. سعیدآخرتی گفته:

  سلام.یک وام ۵۰۰ میلیونی جهت خرید ملک پارسال گرفتم.امسال اداره دارایی رفتم میگه باید ۱۵ میلیون بابت این وام پرداخت کنید.آیا راهی هست که پرداخت نشود؟

 11. سعید رحیمی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من الان اگر بخوام از طریق درگاه پرداخت آنلاین کتاب الکترونیک با فرمت PDF که خودم نوشتم یا حالا دوره آموزشی به صورت ویدیویی بفروشم مالیات تعلق میگیره؟ چقدره و شرایطش چیه؟ درچه صورت معافیت از مالیات داره؟ آیا میشه این مالیاتو به صورت ارزش افزوده از خریدار دریافت کرد؟

  • آقای مالیات گفته:

   سلام و درود. در صورتی که برای نشر محتوای خود، مجوز نشر دیجیتال داشته باشید می توانید از معافیت های مقرر، بهره مند شوید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با شماره 66490763-021 تماس حاصل نمایید.

 12. پویا گفته:

  سلام. وقت بخیر. خسته نباشید
  ما یک کسب و کاری خارج از ایران داریم و درامد خیلی خوبی ازش اومده. حدود 20 میلیارد تومن. میخواستیم که این پول رو وارد ایران بکنیم. در واقع وارد حساب بانکی ایرانی مون. بعد چون مبلغ بالایی هستش و یک جا هم خوندم که اطلاعات یا دادگستری حساب هایی که گردش مالی سالانه شون بالای 5 میلیارد هست رو زیرنظر داره. حالا میخواستیم که بدون دردسر و حتی با کمترین پرداخت مالیات این رو چجوری میتونیم وارد ایران بکنیم؟ چی پیشنهاد میدین؟ یعنی این پول رو چی گزارش بکنیم و چجوری و روال کار به چه صورت هستش؟
  ممنونم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوالتون:
   ابتدا باید بررسی کنید ببنید با کشور مبدا تفاهمنامه عدم دریافت مالیات مضاعف داریم یا خیر

 13. امیر گفته:

  سلام.بنده در شهر زاهدان دفتر کابینت دارم . به علت گرون شدن اجناس محبور به دریافت چک از مشتری هستیم . چک هارو ما از بانک وام خرید دین انجام میدیم تا پول نقد دستمون بیاد . خرید دین جدیدمون 330 میلیون تومان است . بانک وام های بالای 200 میلیون تومان و از اداره مالیات استعلام میگیره . می خواستم بپرسم این وام های بالای 200 میلیون در اظهار نامه ثبت کنیم و نحوه محاسبه مقدار مالیات به چه صورته ؟؟؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوال:
   اگر وام برای کسب و کارتون باشه باید اعلام کنید تا هزینه بهره اون رو دارایی از شما پذیره

 14. زهرا گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  اگر در تحریر دفتر روزنامه 2 صفحه اول به اشتباه نوشته نشود و از صفحه سوم شروع کنیم، آیا اسناد ما رد می شود و چه راه حلی برای این موضوع وجود دراد؟
  متشکرم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوالتون: سلام
   سفید گذاشتن به صورت غیر متعارف از جمله موارد و دلایل رد دفاتر محسوب میشه.

 15. A.M گفته:

  سلام. احتراما در مشهد زندگی می کنم. دارای 4 دستگاه آپارتمان هستم که سه تای آنرا به اجاره داده ام. اجاره خط رسمی (هلوگرام دار) نیست. مساحت خانه خودم 123 متر و دیگر خانه ها 70 و 92 و 95 متر است. برای مالیات بر اجاره چکار باید انجام دهم. اصلا آیا مالیات بر اجاره به من تعلق می گیرد. ایا تا یک مساحتی از پرداخت مالیات بر اجاره معاف نیست. لطفا درصد مالیات بر اجاره را اگر تعلق می گیرد بفرمایید. ممنون.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوال:
   در شهرستان ها ۲۰۰متر از پرداخت مالیات معاف هستند
   بابت متراژ مازاد از روی قرارداد اجاره مشمول مالیات هستید

 16. محمدعلی گفته:

  سلام وقت بخیر. بنده قصد دارم به عنوان مدرس گویندگی دوره های آنلاین برگزار کنم، برای همین نیاز دارم که درگاه آنلاین راه اندازی کنم. برای درگاه آنلاین از من کد مالیاتی خواستند.
  1-آیا من هم به عنوان یک شخص حقیقی باید پرونده مالیاتی تشکیل بدم؟
  2- راهی وجود داره که تحت عناوینی مثل گروه فرهنگی هنری، ngo و… از تشکیل پرونده مالیاتی و پرداخت مالیات معاف بشم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  اگر نیاز به تماس تلفنی یا حق مشاوره هم هست بفرمایید چون به جواب درست این سوالات خیلی نیاز دارم اول کار.
  باز هم ممنون

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوال: بله شما هم باید تشکیل پرونده بدید و در صورتی که مجوز از ارشاد یا فنی حرفه ای داشته باشید میتونید از نرخ صفر مالیاتی استفاده کنید.

 17. رضا عابدی گفته:

  سلام در بند دو تبصره 8 ماده 54مکرر آمده است:”در صورتی که اقامتگاه اصلی خانوار، تحت تملک یکی از اعضای خانوار باشد، خانوار مذکور می تواند حداکثر یک واحد دیگر ازواحدھای تحت تملک خود را در ھمان شھر محل اقامتگاه اصلی به عنوان اقامتگاه فرعی ثبت نماید”. منظور از تحت تملک .. در اینجا چیست؟ سند به نامش باشد؟ در اختیارش باشد؟ و …چگونه احراز می شود؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ سوال: یک خانوار مثلا ۴نفره
   محل سکونت اصلی به نام همسر هست یک واحد مسکونی دیگر بنام فرزند باشه
   اولی اقامتگاه اصلی و ملک دومی را به عنوان اقامتگاه فرعی معرمی کنند.

 18. B.P گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  بابت حقوق هایی که مالیاتشون در طول سال پلکانی حساب شده مالیات عیدی چطور محاسبه میشه؟ مثلا در طول سال حقوق 10 میلیون تومان بوده و مالیات حقوق پلکانی محاسبه شده حالا برای محاسبه مالیات عیدی هم باید پلکانی محاسبه بشه یا همون 30.000.000 ریال معافیت در نظر گرفته بشه؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: هر فرد در طول سال 13 تا معافیت ماده 84 داره، 12 تا برای حقوق و یکی برای عیدی؛ مجموع مبلغ دریافتی طی سال (حقوق و عیدی) رو از مجمعوع معافیتها (ماده 84 و بند 10 ماده 91)کسر کنید اونچه که میمونه مبلغ مشمول مالیات عیدی فرد میشه

 19. علیرضا جوادی گفته:

  سلام
  بنده از سال 94 تا حالا از کارخانه های شکر با ارائه کدملی شکر خریداری میکردم و دارای شرکت و یا جواز عمده فروشی هم نبودم در این زمینه و چون اطلاع نداشتم اظهارنامه مالیاتی پر نکردم این چند سال. اگر از اینجا به بعد بخام روال درست رو برم بهتره شرکت ثبت کنم و کد اقتصادی حقوقی بگیرم یا فرقی نمیکنه که کد اقتصادی حقیقی هم میتونم بگیرم و مالیات این چند سالی که اظهارنامه رد نکردم رو ایا به محض درخواست گرفتن کد اقتصادی دارایی ازم میگیره یا خودم تا اطلاعات خریدهام از کارخونه رو ندادم مالیات های قبلی رو ازم اخذ نمیکنه؟ و اگر خودم اعلام کنم که مالیات سالهای قبلی رو پرداخت نکردم والان قصد دارم پرداخت کنم ایا مشمول بخشودگی جرائم مالیاتی میشه؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ:
   شما اگر به صورت حقیقی کار کنید به نظرم بهتره براتون چون هم نرخ مالیاتی شما کمتره هم میتونید از معافیت معیشتی استفاده کنید
   در مورد مالیات های سال های قبل هم باید دید حجم خریدی که بنام شما ارسال شده چقدر بوده.

 20. حسین علیزاده گفته:

  سلام خسته نباشین. من یه شرکت مسعولیت محدود ثبت کردم بدون اخذ کد اقتصادی یک سال ازش میگذره اما به خاطر شرایط و توان مالی نتوانستم هیچ فعالیتی انجام دهم هیچ فعالیتی خواستم بدونم از سال قبل تا این موقع ایامن مشمول مالیات میشوم یانه ممنون میشم زود جواب بدین

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: اگر فعالیتی واقعا نداشتید و گزارشی برای شرکت ارسال نشده به استناد ماده 106 نه مشمول مالیات و نه جرائم میشید

 21. میلاد گفته:

  سلام عرض احترام
  میخواهم شرکت تعاونی مسکن ثبت کنم.
  ایا اگر به برند شرکت کلمه:تولیدی را اضافه کنم تفاوتی در میزان مالیات خواهد داشت.
  یعنی اسم شرکت بشود شرکت تولیدی تعاونی مسکن

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: در قانون برای شرکت های تولیدی نرخ مالیاتی متفاوتی قائل نیست و فقط در صورت تعاونی بودن شرکت مشموا 25% تخفیف مالیاتی هستید به واسطه تولیدی بودن میتونید از ماده 138مکرر هم استفاده کنید.

 22. آسا سیستم گفته:

  با درود
  یکی از تامین کنندگان محصولات به دیجی کالا و فروشگاههای اینترنتی دیگر هستیم ولی در نظام مالیاتی هیچ ثبت نام از طرف ما صورت نگرفته… آیا مشمول ارزش افزوده هستیم و تکالیف مالیاتی به عهده ما هست؟
  (واریزی های پول به حساب شخص حقیقی هست و در دیجی کالا و فروشگاههای دیگه به اسم همان شخص حقیقی پنل داریم و برند تجاری نیز ثبت کرده ایم)

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر لطف کنید به کارشناس مربوطه اقای شریفی 09128354619 تماس بگیرید

 23. امین کرمی گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من اردیبهشت 99 برای دریافت وامی که نیاز به داشتن حساب مالیاتی داشت به صورت شخص حقیقی در ثبت نام الکترونیکی انجام دادم و پرونده مالیاتی برام تشکیل شد. با توجه به اتفاقاتی که افتاده و قصد توقف کسب و کار مذکور رو دارم خواستم ببینم چطور میشه این پرونده رو منحل کرد که درگیر امور مالیاتی و اظهارنامه و غیره نشم؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام و عرض ادب:
   پاسخ شما:سلام با توجه به تشکیل پرونده مالیاتی شما می بایست اظهارنامه سال 99 رو تکمیل و پس از پرداخت مالیات مرتبط و دریافت برگ قطعی اقدام به بستن پرونده مالیاتی مربوطه نمایید.

 24. s.ezatpanah گفته:

  با سلام
  درشرکتی مشغول به کارم که چندین سال است مالیات به صورت علی الراس محاسبه می شود و دفاترقانونی نداریم . برای سال مالیاتی آینده دفاتر تهیه میکنیم اما باتوجه به خانوادگی بودن شرکت . عدم تقسیم سود- و عدم وجود سیستم حسابداری درست . اطلاعات مالی و صورتهای مالی به صورت دقیق قابل اتکا نمی باشد ضمن اینکه مالیات علی الراس کمتر از سود واقعی محاسبه شده . برای ثبت اطلاعات در دفاتر باید چکارکنیم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   با توجه به حذف روش علی الراس از سال 98 بهتر است برای جلوگیری از اعمال جرائم مالیاتی کلیه تکالیف مالیاتی رو رعایت کنین در ضمن لازم به ذکر است اظهارنامه تنظیمی شما می بایست دقیقا مطابق با اسناد و مدارک و همجنین اطلاعیه های شما در سامانه معاملات فصلی باشد

 25. محمد علی گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده در سال 98 یک نرم افزار آنلاین راه اندازی کردم و درگاه پرداخت شخصی روی حساب خودم گرفتم و چون استارتاپ در مرحله تست بود شرکت ثبت نکردیم و حساب حقوقی هم نداشتم.
  سال 98 حدود 1/5 ملیارد تومان تراکنش انجام شد که البته چون خدماتمون اول رایگان بود همه رو به حساب کاربران واریز کردیم و درآمدی نداشتیم (مدل کسب وکارمون تقریبا مثل درگاه واسط هست و سایتساز هستیم). سال 99هم با توجه به کرونا کلا 300 ملیون تومان تراکنش انجام شده که باز هم همه رو به حساب کاربرانمون واریز کردیم.
  میخواستم بدونم وضعیت مالیاتی ما چطوری میشه و باید چیکار کنیم؟ اگه الان برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام کنم بابت فعالیت قبل محکوم میشم؟
  ی مشکل دیگم که هست کاربران ما حساب حقیقی هستند و تمام مبالغ به حساب شخصی واریز شده. آیا پولشویی حساب میشه؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   با توجه به دریافت درگاه بانکی امکان رسیدگی از طریق تراکنش بانکی برای شما امکان پذیر هستش و راه دیگه اطلاعیه های معاملات فصلی هستش که ممکنه برای شما در سال های مذکور ارسال شده باشه

 26. علی جعفرزاده گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده شرکتی را ثبت کرده ام و ۳۰ درصد سهام شرکت به نام بنده و مابقی به نام سایر اعضای خانواده است. جهت دریافت کد اقتصادی نیاز به اجاره نامه است. آیا میتوانم با توجه به اینکه سند خانه به نام خودم است بدون داشتن اجاره نامه کار را پیش برم یا باید شرکت خودم خانه خودم را اجاره کند؟!

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: برای ثبت نام و تشکیل پرونده شما باید اقامتگاه قانونی شرکت رو که داخل روزنامه رسمی آگهی کردید رو معرفی کنید که ملک مورد نظر یا باید به نام شرکت یا در اجاره شرکت باشد.
   برای تنظیم سند اجاره از طرف شرکت باید صاحبان امضاء قرارداد رو از طرف شرکت امضا کنند.

 27. حدیث گفته:

  سلام و عرض وقت بخیر سوالی از خدمت جنابعالی در مورد مالیات بر ارث.
  آیا در مالیات بر ارث امکان موردی اعلام کردن اموال و مفاصا اخذ آن مال امکان پذیر است و می بایستی فرم مخصوص آن را تحویل داد یا نیاز به ارسال تمامی فرم ها است؟
  اگر کل اموال به اداره دارایی اعلام گردد، تا چه زمانی فرصت برای پرداخت و عدم تخصیص جریمه به آن داریم؟
  چند درصد به عنوان علی الحساب واریز شود تا مشمول جریمه نگردد؟

  با تشکر از آقای مالیات

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: بستگی به سال فوت متوفی داره اگر سال ۹۵ به بعد فدت شده باشند بله شما میتونید مالیات ارث رو به تفکیک اموال پرداخت کنید
   مهمترین کار هم در گام اول اینه که ظرف یکسال از تاریخ فوت حتما اظهارنامه تحویل بدید.

 28. mohandestohid67 گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  اگر از شرکتی جنس A را خرید کنیم و مبلغ فاکتور 100 میلیون شود، ولی شرکت فاکتور خرید رسمی را به همان مبلغ 100 میلیون، ولی با نام B برایمان بزند آیا از بابت ارسال معاملات مشمومل جریمه می شویم یا مهم مبلغ مورد معامله هست که هر دو 100 میلیون رد می کنیم؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ : اگر مشکل کالا باشد،
   در معاملات فصلی مبلغ و نام طرفین مهم است و ارتباطی به کالا نداره و مشمول جریمه ای نمیشوند.

 29. قاسم گفته:

  سلام
  ما سال 97 یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردیم ولی هیچ گونه فعالیتی انجام ندادیم ، حتی حساب بانکی هم برای شرکت باز نکردیم ، الان باید چکار کنیم ؟ راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام و عرض ادب

   پاسخ:در مرحله اول به موجب ماده ۴۸ ق.م.م باید تمبر سرمایه شرکت که معادل نیم در هزار سرمایه است را ظرف ۲ماه از تاریخ ثبت شرکت ابطال کنید، در غیر این صورت مشمول جریمه ای معادل ۲۰۰٪ مالیات مربوطه خواهید شد که قابل بخشودگی است.
   در گام بعد قبل از شروع فعالیت شرکت باید برای اخذ دفاتر قانونی (دفتر کل و دفتر روزنامه) اقدام کنید
   در گام سوم ثبت نام و تشکیل پرونده مالیات و در صورت مشمولیت کالا یا خدمات شما در ارزش افزوده، ثبت نام در نظام ارزش افزوده است
   گام چهارم تشکیل پرونده بیمه تامین اجتماعی و اخذ کد کارگاهی

 30. قاسمی گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  ما یک شرکت پیمانکاری هستیم و در یکی از قراردادهامون که ارزی میباشد پیش دریافت گرفتیم که در قرارداد ذکر شده که بابت 50 درصد قرارداد می باشد
  الان بعد از یک سال صورت وضعیت اولمون به مبلغ 75 درصد قرارداد تایید شده
  سوال من اینه که برای صدور فاکتور با ارزش افزوده برای این صورت وضعیت مبلغ کل صورت وضعیت باید با نرخ روز محاسبه و 9 درصد ان ارزش افزوده محاسبه شود یا اینکه مبلغ پیش دریافت با نرخ زمان پرداخت محاسبه و مابقی با نرخ روز تایید صورت وضعیت محاسبه شود؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: در مورد پرونده شما
   اولا میبایست صورت حساب ارزی صادر گردد
   ثانیا به مبلغ پیش دریافت هیچگونه مالیات و عوارض ارزش افزوده تعلق نمیگیرد.

 31. علی گفته:

  سلام
  درصد دقیق مالیات صلح عمری که بلاعوض بودن در آن قید شده است؟. ارزش ملک ده میلیارد تومان است. ارزش ملک در صلح نامه درج نشده است.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: به موجب ماده ۵۹ قانون مالیات های مستقیم نقل و انتقال قطعی املاک به ماخذ ارزش معاملاتی و به نرخ ۵ درصد خواهد بود لازم به ذکر است شخص دریافت کننده مال مورد صلح با توجه به بلاعوض بودن مورد صلح مشمول مالیات بر درآمد اتفاقی به نرخ ماده ۱۳۱ خواهد بود

 32. نوروز گفته:

  باسلام وخسته نباشید من یک کارگاه هستم هر سال از تبصره 100 استفاده میکنم و مالیات مقطوع پرداخت میکنم سوال من این است ایا داریی می تواند مبلغ ماخذ بالاتر از تبصره 100مثلا در سال 96 که 240 م سقف 10 برابری است مبلغی نظیر 750 میلیون در نظر بگیرد مالیات مقطوع 96 هم 8 م است ممنون اگر راهکاری دارد بفرمایید.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: در صورتی که سازمان امور مالیاتی از شما اطلاعاتی به دست بیاره که از ماخذ درآمد مشمول تبصره ۱۰۰ بیشتر باشه می‌تونه اظهارنامه تبصره ۱۰۰ رو باطل کنه که در این صورت در حکم عدم ارسال اظهارنامه تلقی میشه و مشمول جرائم موضوع ماده ۱۹۲ خواهید بود.

 33. فریده گفته:

  سلام سال 97 حق العمل کاری کار میکردیم تو قرارداد ذکر شده بود که مایات به عهده ی تامین کننده اس اما الان میگن ما مایات نمیدیم اداره مالیاتم که فقط شرکت و میشناسه الان چه جوری میشه اقدام کرد

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: ایشان به موجب ماده ۱۸۲ ق.م.م در پرداخت مالیات با شما مسئولیت تضامنی دارد و در صورتی که از پراخت شانه خالی کند از شما رفع مسئولیت نمیشه و مسئول پرداخت مالیات هستید.
   اما از طریق مراجع قضایی و به موجب قراردادی که دارید میتوانید طرح شکایت کنید.

 34. حمید رضا گفته:

  سلام خسته نباشید:بنده مغازه دار خرده فروش هستم سه سال به علت عدم پرکردن اظهارنامه مالیاتی برای سال 90 مبلغ 1/500/000 تومان و سال 92 مبلغ 2/600/000 تومان و 93 مبلغ 3/350/000 تومان عملکرد صادر کردن در حالی که سال های قبلی و بعداز آن یک دهم صادر شده است در این سالها بنده مراجع کرد ام ولی چون آن زمان حضوری بود و نوبت زدن و برای پیگری تلفن می زدن ولی بعلت شلغی کار آن زمانها بنده هم مانند بسیار دیگر دیرکرد خورده و امور مالیاتی هم قبول ندارد که مقصر خودشان بودند در حال حاضر راهی برای حل این موضوع هست یا باید پرداخت کرد

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   در صورتی که مهلت قانونی اعتراض به برگه های تشخیص و قطعی سال های مذکور گذشته باشد تنها راه برای پیگیری ، در صورت اطمینان از ناعادلانه بودن مالیات پرداختی طرح شکایت در هیئت 251 مکرر خواهد بود.

 35. لاله گفته:

  با سلام.
  احتراما به استحضار میرساند،بابت انجام امورات اداری و اجرایی مالیات بر ارث (پس از صدور دادنامه انحصار ورثه،بیش از سه میلیون) که رای صادره قطعی گردیده است و با این فرض که مرحوم متوفی دارای یک واحد آپارتمان ۷۰ متری میباشد که خانواده درجه یک متوفی (همسر دائمی،فرزندان) در آن واحد آپارتمان زندگی مبکنند و به علاوه یک ماشین ایرانی.
  حال با این تفاصیر برای صدور سند مالکیت جداگانه سهم الارث (وارث) که هر یک از وارث بتوانند بر مبنای سهم الارث خود،سند رسمی جداگانه جهت سهم ارث خود از اداره ثبت اسناد و املاک دریافت نمایند،بایستی برای انجام کارهای الزامی مالیات چه اقدامی کرد؟!
  ضمن اینکه شنیدیم که گویا مالیات بر ارث شامل واحد مسکونی متوفی نمیشود،آیا صحت دارد یا خیر؟
  لیکن از کارشناسان محترم تقاضای پاسخ و راهنمایی مورد استدعاست.
  از بذل توجه شما کمال امتنان را دارم.
  التماس دعا

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام روز شما بخیر
   پاسخ:
   تاریخ فوت متوفی قبل از سال ۹۵ هست یا بعد از سال ۹۵ نحوه محاسبه متفاوت هست.
   در رابطه با پرسش دوم ماده ۱۷ ق.م.م را مطالعه بفرمایید موارد مشمول در ماده مذکور قید شده
   املاک و مستغلات متوفی هم جزو موارد مشمول هست.
   موارد معاف از مالیات بر ارث هم در ماده ۲۴ ق.م.م عنوان شده و شما برای دریافت مشاوره مالیاتی می توانید با 02188950332 شماره تماس بگیرید.

 36. علی گفته:

  سلام وقت بخیر
  ایا ایثارگران معاف از مالیات حقوق می باشند

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ: به موجب بخشنامه ۲۳۰/۹۳/۹۹ مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
   صد در صد (100%) حقوق و فوق‌العاده شغل و سایر فوق‌العاده‌ها اعم از مستمر و غیر مستمر شاهد، جانبازان و آزادگان از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.
   همچنین تا ۱۵۰٪ حقوق پرداختی کارفرما به جانبازان هزینه قابل قبول برای کارگاه محسوب میگردد.

 37. محمود گفته:

  سلام وقت بخیر
  من یک زمین در پارک از شهرداری به مدت یکسال اجاره کردم و چند وسیله شهربازی نصب کردم…
  آیا مشمول پرداخت مالیات میشوم ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: بله
   به استناد ماده ۱ ق.م.م شخص حقیقی مقیم ایران بابت درامد هایی که در ایران کسب میکند مشمول مالیات است. شما برای محاسبه ی مالیات و دریافت مشاوره مالیاتی می توانید با شماره 02188950332 تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان مشاره بگیرید.

 38. احمد بیگی گفته:

  سلام من هفته ای بیست میلیون خرید دارم و ازاین مبلغ حدود دو میلیون سود هست در پایان سال چه مبلغی برای مالیات باید بپردازم.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: ماخذ محاسبه مالیات از تفاوت کل فروش و سایر درآمد های شما وجمع خرید ها و سایر هزینه های مرتبط با فعالیت شما به دست میاد که عدد مذکور در صورتی که شخص حقیقی باشین به نرخ ماده ۱۳۱ و درصورتی که حقوقی باشین به نرخ ماده ۱۰۵ محاسبه میشود.
   اگر به مشاوره مالیاتی نیاز داشتید با شماره 02188950332 تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن از مشاورین آقا مالیات راهنمایی بیشتری بگیرید.

 39. نگار گفته:

  سلام من حسابدار شرکت پیمانکاری هستم در اظهار نامه ارزش افزوده دوره دوم 99متاسفانه چند تا وضعیت فروش و اعلام نکردم ، اگر اصلاحیه بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ: سلام اظهارنامه اصلاحی مشکلی ایجاد نمیکنه اما در صورتی که بعد از اتمام مهلت دوره این اصلاحیه رو انجام بدین و مجبور باشین ما به التفاوت مالیات و عوارض مبلغ اصلاحی رو پرداخت کنین به ما به التفاوت جریمه دیرکرد تعلق میگیره

 40. زهرا مهربانی گفته:

  سلام
  در یک شرکت تعاونی مصرف موقع ثبت گزارش خرید محصل برنج نوع فروشنده و نوع کالا رو چی ثبت کنم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما:
   در صورت خرید از اشخاص موضوع ماده ۸۱ (کشاورزان) نوع مودی مشمولین ماده ۸۱ رو انتخاب میکنین و نام کالا رو هم برنج وارد میکنین و در صورت خرید از بنکدار و فروشگاه ها نوع مودی اشخاص مشمول ثبت نام در نظام مالیاتی و کالا رو هم برنج ثبت میکنین.

 41. فرهاد گفته:

  سلام وقت بخیر بنده سایتی دارم که فایل های مختلف در ان توسط فروشندگان به فروش می رسد. و از هر فروش 20 درصد سهم سایت می باشد. میخوام بدونم که قانون مالیات بر ارزش افزوده شامل حال من میشه یا نه؟ و موقع ارسال اظهارنامه ارزش افزوده باید تو کل فروش سایت رو وارد کنم یا نه فقط همون 20 درصد رو؟ و یااینکه کلا محتویات سایت من معاف از مالیاته ارزش افزودس؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ: اگر جزو فراخوان های ۸گانه ارزش افزوده باشید بله
   و چون شما حق العمل کار محسوب میشوید صرفا ارزش افزوده شما شامل مبلغ کارمزدتون میشه

 42. بهمن گفته:

  با سلام
  برادر بنده در سال 95 اقدام به تاسیس شرکت بازرگانی کرده است. پس از ثبت و درج روزنامه رسمی بنا به دلایلی از راه اندازی شرکت صرفنظر نموده و کد اقتصادی نیز دریافت ننمود. طی این سال ها نیز هیچ اظهار نامه مالیاتی هم پر نکرده است.
  امسال تصمیم گرفته ایم که شرکت را راه اندازی نماییم.
  با توجه به اینکه طی سال های بعد از 95 هیچ فعالیتی نداشته و حتی کد اقتصادی دریافت نکرده است آیا مشکلی برای راه اندازی شرکت بوجود می آید ؟
  آیا صلاح است با همین شرکت کار بازرگانی جدید را شروع نماییم و یا قید آن را زده و شرکت دیگری ثبت نماییم؟
  ممنون می شوم چنانچه راهنمایی بفرمایید

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ: چون هیچگونه فعالیتی نداشتید و ثبت نام و تشکیل پرونده ندادید مشکلی ایجاد نمیشه براتون فقط مشمول جریمه ابطال تمبر سرمایه شرکت هستید که قابل بخشودگی است

 43. علیرضا گفته:

  سلام وقت بخیر ما در اسفند سال 96 شرکتی ثبت کردیم قصد فعالیت اینترنتی و فروش کالای اینترنتی رو داشتیم
  اما تا به امروز مراحل طراحی سایت به دلایلی تکمیل نشد و شروع کارمون به تاخیر افتاده و هنوز هم معلوم نیست کی شروع به کار کنیم.
  در طول این مدت بنده دفاتر مربوطه رو ثبت نام و پلمپ کردم یکبار هم به داره مالیات شهرمون رفتم و جریان رو گفتم آنها در پاسخ به من گفتن نیازی نیست حتی دفاتر رو بگیری و تا زمانیکه کارت رو شروع نکردی هیچ ایرادی نداره اما الان در وب سایتها چیز دیگری دارم میبینم و میترسم مشکلات مالیاتی برامون پیش بیاد
  میخواستم شما راهنمایی کنید
  ایا ما در این مدت نیاز بوده مالیاتی بدهیم؟
  اگر جرمیه بشیم این جریمه مبلغ مشخصی دارد ؟ حدودا چه مقدار خواهد بود و در نهایت چکار باید کنیم؟

  ضمنا در طول این مدت حساب بانکی هم بنام شرکت باز کردیم و دو سه بار مبالغ زیر ده میلیون تومن از سرمایه شخصی رو واریز برداشت کردم به حساب شرکت
  خلاصه اینکه درامد شرکت تا الان کاملا صفر بوده و داریم فقط از سرمایه شخصی مدام هزینه میکنیم.
  ضمنا پیامکی برایم امده مبنی بر اینکه اخرین مهلت تکمیل اضهارنامه در سامانه مالیاتی کشور آخر شهریور است ، ایا ما هم نیاز به تکمیل اظهارنامه الکترونیکی داریم ؟
  با تشکر از شما

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ:
   مطابق ماده ۱۰۶ ق.م.م مالیات بر اساس سود محاسبه میشه و شما چون درامدی نداشتید نه مشمول مالیات هستید و نه جرائم.
   اما در رابطه با واریز و برداشت هایی که به بانک شرکت داشتید باید اسناد و مدارک مثبت اینکه مربوط به درآمد نبوده ارائه کنید(واریز برداشت شرکا)

 44. صلاح الدین گفته:

  درود…
  بنده از تاریخ 97/1/1 تا تاریخ 98/1/1 مغازه ای با ودیعه 10میلیون تومان با قولنامه رسمی بنگاهی اجاره کرده بودم..که بعد از اتمام قرارداد بدون نوشتن قرارداد مجدد و برحسب اعتماد طرفین بمدت یکسال دیگر در مغازه ایشان ماندم..یعنی از 98/1/1 تا 99/2/4 .. بعلت شیوع کرونا در تاریخ 99/2/4 مغازه را تخلیه کردم…ضمن اینکه قرارداد رسمی بنده یکساله بوده یعنی از تاریخ 97/1/1 تا تاریخ 98/1/1 به اتمام میرسیده اما یکسال دیگر بدون نوشتن قرارداد و براساس اعتماد طرفین یکسال ویکماه دیگر در مغازه ماندم و اجاره را پرداخت میکردم..اما بعلت شیوع کرونا اسفند و فروردین را پرداخت نکرده ام و چون مبلغ اجاره اینجانب 700 هزارتومان میباشد…با توجه به توضیحات فوق لطفن بفرمایید چه نوع مالیاتی بر عهده مستاجر یعنی اینجانب میباشد ؟؟ و مبلغ آن چه مقدار است..؟؟ لازم به ذکر است پروانه کسب هم نداشتم…و بعنوان مستاجر در سایت ثبت نام نکرده ام…

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: شما شخص حقیقی هستید و از بابت مالیات تکلیفی اجاره هیچ مسئولیتی متوجه شما نیست. صرفا مالیات مربوط به عملکرد خودتون رو باید بپردازید.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: شما شخص حقیقی هستید و از بابت مالیات تکلیفی اجاره هیچ مسئولیتی متوجه شما نیست. صرفا مالیات مربوط به عملکرد خودتون رو باید بپردازید.

 45. سارا گفته:

  باسلام میشه لطفاً بفرمایید مالیات اجاره یک واحد آپارتمان با متراژ ۱۱۵ در کرج با ودیعه ۸۰میلیون پول پیش و اجاره ماهیانه ۳ میلیون تومن چقدر میشه ؟
  در ضمن آیا آپارتمان‌های زیر ۱۵۰ مشمول معافیت زیربنایی هستند یا خیر ؟ با سپاس

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: بله معاف هستید و نیاز به اظهارنامه هم ندارید بند ۱۱ ماده ۵۳.

 46. علی گفته:

  با سلام .من ی زمین کشاورزی از 3 خواهر خریدم که بهشون ارث رسیده ازشون مفاصا حساب خواستم گفتن نداریم حالا اگه کل مبلغ زمین رو پرداخت کنم به مشکل بر میخورم یا نه؟ممنونم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: زمان نقل و انتقال زمین دفترخانه گواهی ماده ۱۸۷ رو از مالکین میخواد اگر از طریق دفترخانه اقدام کده باشید جای نگرانی نیست
   البته فعالیت کشاورزی اشخاص حقیقی هم از مالیات معاف هست.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: زمان نقل و انتقال زمین دفترخانه گواهی ماده ۱۸۷ رو از مالکین میخواد اگر از طریق دفترخانه اقدام کده باشید جای نگرانی نیست
   البته فعالیت کشاورزی اشخاص حقیقی هم از مالیات معاف هست.

 47. فریبرز گفته:

  سلام بنده یک کارگاه خدماتی(کارواش ) اجاره کردم و به دارائی معرفی کردم حالا آنجا را به مالک پس دادم چون ضرر کردم. حال برای این یک سال گذشته باید اظهار نامه مالیاتی تکمیل کنم. و اگر تکمیل کنم چگونه اعلام کنم که از خودم هم هزینه کردم؟ باتشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: شما شخصیت حقیقی هستید مالیات شما توافقیه و چون اسناد و مدارک مستند ندارید اثبات زیان کار بسیار دشواریه.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: شما شخصیت حقیقی هستید مالیات شما توافقیه و چون اسناد و مدارک مستند ندارید اثبات زیان کار بسیار دشواریه

 48. شاهین کلانتری گفته:

  سلام. وقت بخیر – ببخشید من فروشگاه اینترنتی شخصی دارم. امسال مجموع فروشم 18 میلیون شد. امسال وقتی گروه سوم رو انتخاب کردم، ماده 100 جلوش نمایش داده شد. الان من جزو اون قانون ماده 100 ق.م.م ، سقف درآمدی حداکثر 10 برابر مقدار معافیت ” میشم یا نه؟ (چون بیشتر از 25 میلیون نشده درآمدم.)

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: بله مشکلی نیست فقط اسناد و مدارک فروش سایت و گردش های حساب بانکی رو هم اماده داشته باشید جهت ارائه و دفاع.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: بله مشکلی نیست فقط اسناد و مدارک فروش سایت و گردش های حساب بانکی رو هم اماده داشته باشید جهت ارائه و دفاع

 49. رضا گفته:

  با سلام
  ما یه مغازه هستیم که هرساله از ماده صد استفاده میکنیم .شماره حسابی را که به دارایی معرفی کرده ایم گردشی ندارد و یا یک حساب دیگر فعالیت کرده ایم آیا امسال برای پرکردن فرم اظهارنامه ماده صد میتوانم همان حساب را با مانده صفر بزنم و یا باید حسابی را که با آن کار کرده ایم را حتما معرفی کنیم؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: حتما توصیه میکنم حساب های بانکیتون رو معرفی کنید
   خود دارایی هم به راحتی از روی کد ملی شما به حساب هاتون دسترسی داره

 50. رضا میهن دوست گفته:

  سلام بنده یک واحد نجاری در پاساژ اجاره کردم و از 97/11/15 شروع به کار زدم و اولین سال فعالیت در این شغل بوده ولی به دلیل بی اطلاعی اظهار نامه را برای سال 97 پر نکردم ایا راهی برای رفع این مشکل و استفاده از ماده 100 برای سال 98 هست یا خیر؟ مرسی از راهنماییتون

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: بابت سال ۹۷ مشمول جریمه ماده ۱۹۲ هستید که متاسفانه غیرقابل بخشودگی هم هست و از سالهای بعد از ۹۷ میتونید از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنید
   سال ۹۷ برای شما سال پایه اس

 51. شکارچی گفته:

  با سلام
  به مدت 5 سال کارگاهی اجاره کرده بودم و هر سال اظهار نامه به نام خودم رد کرده و فیش های ان را کامل پرداخت نموده ام حالا که کارگاه را تخلیه کرده ام و پول پیش خود را پس میخواهم موجر تقاضای مفاصا حساب مالیاتی دارد و اداره مالیات به علت بدهی مالیاتی مربوط به نقل و انتقال ملک دیگر که خریده ام مفاصا حساب نمیدهد و کارمندان ان میگویند به مالک بگویید مالیات بر درامد شما به او ربطی ندارد اما مالک قبول نمیکند و پول مرا پس نمیدهد راهکار قانونی بنده چیست؟
  ایا راهی هست که اداره مالیات مفاصا برای فقط این ملک صادر کند یا چیزی شبیه ان؟
  یا باید از مالک شکایت کنم؟ اگر باید شکایت کنم بر طبق کدام ماده باید ثابت کنم که موجر تقاضای غیر منطقی دارد

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: اگر بابت گواهی ۱۸۷ ملک های دیگرتون با سازمان اختلاف دارید و تو هیات هستید میتونید فعلا وثیقه بدید به دارایی تا براتون گواهی ۲۳۵ صادر کنند.

 52. محمد علی صفانیا گفته:

  سلام باتشکر از لطف جنابعالی
  من یک مغازه 24 متری تراشکاری دارم به اتفاق فرزندم مشغول هستم آیا حقوق وحق بیمه و مخارج مغازه از درآمد سالیانه بایستی کسر شود.
  با تشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   بله به استناد ماده 94 کلیه هزینه های مرتبط با شغل شما قابل از کسر از درآمد مشمول مالیات می باشد.

 53. امیر گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشی
  بنده چند سال پیش کل پولی را که داشتم به فردی دادم و ایشان در بورس با آن کار کرده اکنون که میخواهیم کل این مبلغ به حساب اینجانب واریز شود ترس مالیات بر کل مبلغ را دارم با توجه به اینکه در بورس مالیات بطور مستقیم از معاملات برداشت میشود، شما پیشنهاد میدهید این جابجایی به چه صورت انجام شود تا دارایی با این واریز به حساب اینجانب مشکلی نداشته باشد
  با تشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: با توجه به پرداخت مالیات نقل و انتقال سهام در بورس ورود مبالغ مرتبط با بورس به حساب شما مشمول مالیات دیگری نخواهد بود.

 54. سارا گفته:

  سلام
  بنده در سال ۹۱ جهت رتبه بندی عضو هیت مدیره شرکت سهامی خاص شدم سال ۹۶ با شکایتهای مکرر از هیت مدیره خارج شدم و تعهد محضری برای پرداخت تمام بدهی های از مدیر عامل گرفتم
  شرکت در طول این سالها بدهی مالیاتی داشته و هیچ اظهارنامه ای هم پر نکرده است. ارزش افزوده تمام حسابهای من را مسدود کرده، با توجه به خروج من از شرکت و تاریخ برگه قطعی و ابلاغ که سال ۹۸ هست (دو سال پس از خروج من از شرکت) لطفا راهنمایی کنید من چگونه میتوانم خودم را نجات دهم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: https://mrtax.ir/free-downloads/tax18/

   پیشنهاد میشه برای آگاهی بیشتر قسمت هجدهم مالیات چی رو مشاهده فرمایید.

 55. حسین گفته:

  باسلام:آیا یک فرد حقیقی برای موارد کاری مختلف که در حوزه های مختلف مالیاتی پرونده دارد باید همه را در یک اظهارنامه تکمیل کند یا جداگانه باید اظهارنامه بدهد؟بعنوان مثال فردی هم کارت بازرگانی دارد که فعالیتی هم نکرده و هم از شهرداری غرفه دراختیار دارد.باتشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: اگر همه فعالیت ها در یک محل انجام میشه باید برای همه یک اظهارنامه ارسال کنید
   اما اگر هرکدام در محلی جداست برای هر محل جداگانه یک اظهارنامه ارسال کنید.

 56. محسن گفته:

  سلام برای من این اسمس اومده
  مودی گرامی
  اطلاعات پرونده الکترونیک شما با کد رهگیری ————-در نظام مالیاتی کشور ثبت گردید. جهت دریافت اطلاعات کاربری و تکمیل پرونده خود بر روی لینک زیر کلیک نمایید و اطلاعات مورد نیاز را ثبت نمایید.
  من دارم از ایران میرم و دیگه وب سایت ترجمه که داشتم نمیخوام کار کنم الان بهترین کار چی؟ تشکیل پرونده؟ محل ندادن به اسمس؟
  ممنونم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ شما: حتما مراجعه کنید اطلاعات مربوطه رو از سازمان اخذ کنید.

 57. akbar گفته:

  سلام وقت بخیر سوالم این هست که شرکت ما تازه بهمن ماه سال 98 ثبت شده و هیچ گونه فعالیتی نداشته هیچ سندی صادر نشده و غیر فعال بوده فقط در بهمن ماه بابت ثبت شرکت مبلغ 3 میلیون تومان پرداخت شده که به نام شرکت فاکتور رسمی صادر شده الان نیاز هست که در دفاتر پلمپ چیزی نوشته شود؟ یا اعلام شود به مالیات به چه عنوان ثبت شود در دفتر و اینکه نسایز هست ارزش افزوده رد شود یا خیر؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: بله هم اظهارنامه ارزش افزوده باید بدید هم گزارش فصلی هم در دفاتر ثبت کنید.

 58. حسن گفته:

  سلام
  آیا مساجد، از مالیات بر درآمد اجاره معافند یا این مورد، مشمول معافیت‌های مالیاتی مساجد نمی‌شود؟
  تشکر

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ شما: اگر مسجد مورد نظر مربوط به یکی از اشخاص ماده ۲ ق.م.م باشد در اینصورت به موجب بخشنامه ۲۰۰/۹۳/۶۳ درامد اجاره اشخاص ماده ۲ ق.م.م جزو درامد انها محسوب نشده و مشمول پرداخت مالیات نیست.

 59. پریسا گفته:

  شرکتی در سال 93و94و95 به ترتیب دارای200 و100و300 میلیون ریال زیان تایید شده توسط واحد مالیاتی می باشد شرکت فوق درسال96هم 200میلیون ریال زیان در اظهارنامه خودابراز نموده است اما واحدمالیاتی200میلیون ریال زیان ابرازی شرکت را مورد تایید قرار نداد و 300میلیون ریال درآمدمشمول مالیات تعیین که پس از طی مراحل دادرسی قطعی شده است.
  آیا اداره مالیاتی میتواند300میلیون ریال درآمدمشمول مالیات قطعی شده 96را از600میلیون ریال زیان انباشته سنوات 93و94و96کسر نماید؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام روز شما بخیر
   پاسخ: به موجب قسمت موخر بند ۸ بخشنامه ۲۰۰/۹۸/۲۴ برای استفاده از زیان سنواتی مورد تایید، باید به صورت مکتوب درخواست بدهید.

 60. سعید گفته:

  سلام نحوه ارسال اظهارنامه مالیاتی حقیقی امسال به چه شکله؟ اخه دیگه برنامه نزاشتن یه فایل pdf گذاشتن چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 61. امیر گفته:

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم مالیات برای حساب شخصی یه فرد حقیقی چطوری محاسبه میشه؟
  حساب شخصیه این فرد سالانه باید چه میزان مبلغ تراکنش داشته باشه تا مالیت بهش بخوره؟
  بعد اینکه گردش مالی که میگن فقط پولی که از حساب خارج میشه حساب میشه؟ ورود همون پول به حساب بانکی هم حساب میشه؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: گردش ستون بدهکار بستانکار حساب شخص به بیش از ۵میلیارد برسد دارایی میتونه ورود کنه و اینکه برای سال های قبل از ۹۸ رو از طریق علی الراس محاسبه میکنند

 62. puoyan.sarbaz67 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید در خصوص رای دیوان به شماره دادنامه 73 مورخ 27 /01/ 98 که کلمه (کارمندان دولت) حذف شده و (حقوق بگیران) جایگزین شده است در خصوص کسر موارد اشاره شده از درآمد مشمول مالیات امکان پذیر است؟ و ممیزان سازمان این مورد را قبول می کنند ؟

 63. جواد زرندی گفته:

  سلام روزتون بخیر در مورد معافیت ارزش افزوده یه تبصره داره که خدمات مشمول مالیات بر درآمد از ارزش افزوده معاف هستند من مدیر یک شرکت خدمات انفور ماتیک نرم افزار هستم میخواستم ببینم میتونم به عنوان تامین نیرو برای شرکت کارفرما فاکتور کارمزد صادر کنم وفقط ارزش افزوده مشمول کارمزد شود تو رسیدگی ارزش افزوده به مشکل نمیخورم و فاکتور من پذیرفته شده است؟

 64. نوشین گفته:

  سلام. وقت بخیر. ببخشید یه سوال دارم. همسر مرحوم من در یه ساختمان پزشکان یه واحد 50 متری داشت که سندش مسکونی بود. الان برای مالیات بر ارث به ما گفتن اینجا استفاده اداری میشده و علاوه بر مالیات بر ارث باید مالیات سالهای استفاده اداری شوهرتون رو هم بدید. ما گفتیم اینجا مسکونی بوده و در حال حاضر هم به عنوان مسکونی اجاره داده شده. اونا به ما گفتن که باید دفترخونه اقرار بدیم بعد بررسی کنن. پدر شوهر من که از ورثه است راضی نمیشه بیاد دفترخونه میگه مسئولیت داره. می خواستم ببینم واقعا مشکلی پیش میاد؟

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: در صورتی که سازمان متوجه بشه اطلاعاتی که دادید مطابق واقعیت نیست میتونه بابت جرائم بهتون بخشودگی نده.

 65. مودی مالیاتی گفته:

  با سلام و روز خوش
  بنده مالک یک واحد صنفی هستم که مالیات بردرآمد را هم پرداخت و برگ قطعی هرسال را نیز گرفته ام. اما الان میخواهم کارت بازرگانی بگیرم.
  مالیات واردات از طریق کارت بازرگانی خودم حدودا چقدر یا چند درصد است؟
  آیا مالیات واحد صنفی که در حال کار است هم تغییر میکند؟
  قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارم

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت بخیر
   پاسخ شما: در صورت اخذ کارت بازرگانی شما فارغ از حجم کارتون گروه اول مشاغل شناخته میشید و شامل کلیه تکالیف قانونی هستید اما همچنان نرخ مالیاتی شما نرخ های ماده ۱۳۱ و شامل معافیت ماده ۱۰۱ هستید

 66. مهدی گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده یکی از تامین کننده های کالا در وب سایت دیجی کالا هستم الان داریم کالا ها را با 20 درصد سود میفروشیم ولی نگرانی که دارم اینه بحث مالیات چی میشه خود دیجی کالا میگه که هنوز اداره مالیات در مورد فروشندگانی که در این سایت دارن کالا میفروشن اطلاعاتی از ما نخواسته ولی اگر روزی از ما اطلاعات را بخواهد ما ارائه میدیم حالا الان موندم راه قانونی این موضوع چی هستش و اصلا مالیات به ما تعلق میگیره یا خودمون باید به اداره مالیات معرفی کنیم و یا ….. بنده فروشنده حقیقی هستم اگر بنده را در این مورد و درصد مالیاتی که باید پرداخت کنم و راه حل چی هست راهنمایی کنید ممنون میشم
  با تشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 67. جم گفته:

  سلام.حیابدارم درسال۹۵اسم شخصی رادریک شرکت درمعاملات خرید واردنمودم .اما چون درآن حین کدملی نداشت ازخودم راواردنمودم وازیادبردم اصلاح کنم.حالا به اسمم مالیات امده چه بایدبکنم

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 68. مودی گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  چند سوال در مورد ارائه فاکتور رسمی و همچنین نحوه تعیین مالیات بر خرید و فروش از نظر دارایی دارم ..
  بنده قصد دارم محموله ای از متریال معدنی از شرکتی خریداری نمایم ( به ارزش 350 میلیون تومان)، شرکت فروشنده بابت دریافت ارزش افزوده از بنده فاکتور رسمی صادر می کند.
  حال از ارسال و دریافت این فاکتور رسمی به جانب بنده، آیا مالیاتی بر خرید این محموله از ناحیه اداره دارایی متوجه بنده می باشد و اگر بله به چه میزان؟
  بعد، اگر بنده این محموله را با سودی مشخص و قیمت فروش (مثلا 400 میلیون تومان) به شخص دیگری (چه حقیقی و یا حقوقی) بفروش برسانم و با توجه با در یافت ارزش افزوده از خریدار فاکتور رسمی به جانب خریدار ارائه نمایم، مجددا چه مبلغی باید بابت مالیات به دارایی بابت این خرید و فروش پرداخت کنم؟؟
  آیا به شرکتهای خصوصی که با دریافت مبلغی مبادرت به صدور فاکتور رسمی می نمایند، اعتمادی می توان داشت و اصولا این سازکار صدور وجه قانونی دارد ؟

  در پایان از طولانی شدن سوالها عذرخواهی و از سعه صدر شما کمال را دارم.

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 69. sajjad.ajam گفته:

  با عرض سلام و خداقوت خدمت شما عزیزان
  سوال اول بنده در مورد محاسبه مالیات رهن کامل و یا رهن و اجاره با هم می باشد؟
  منظور از رهن و اجاره این است که یک مبلغی به عنوان رهن داده می شود و ماهانه نیز اجاره هم پرداخت می گردد.
  سوال دوم در مورد این است که دو فرد یه ملک مسکونی را به صورت شراکتی دارند. معافیت 150 متری و 200 متری که در تبصره 11 ماده 53 گفته شده چگونه برای اینها لحاظ می گردد. اول در نظر بگیرید دو نفر کلا همین یک ملک را دارند. دوم اگر شخص الف ملکی با متراز 100 متر مفید در تهران به اجاره داده بود و ملکی دیگر را با شخص ب به صورت شراکتی به اجاره دادند که متراژ آن 300 متر و 3 دانگ از ان برای شخص الف و ملک مسکونی در تهران است. در این صورت 100 متر اول برای شخص الف معاف است ولی 50 متر از معافیت باقی می ماند این 50 متر در خانه دوم که به صورت شراکتی بوده چگونه لحاظ می شود

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 70. محمدرضا گفته:

  محمدرضا گفته:
  سلام
  بنده مدیر سایت خرید و فروش ارزهای مجازی هستم و مثلا ۱۰ میلیون میخرم و ۱۰ و ۱۰۰ میفروشم و مجدد ۱۰ تومن میخرم. بالای ۵ میلیارد بره باید مالیات بدم؟ از نظر مالیتات کارم قانونی محسوب میشه؟ سایتی وجود نداره بشه چک کرد برای کد ملی مالیات اومده یا نه؟
  ممنون

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 71. آریافر گفته:

  با سلام و احترام سوالی داشتم در صورت امکان راهنمایی کنید
  ملکی تجاری به متراژ ۶۰ متر در قسمت همکف آپارتمان در یکی از شهرهای شهرستان دارم که به دلیل مشکل شهرداری از سال ۱۳۹۳ تاکنون نصب درب و کف سازی انجام نشده است ولی پایان کار شهرداری دارد و تاکنون نسبت به اظهار نامه مالیاتی اقدامی انجام نداده ام آیا نیاز به اظهار نامه مالیاتی دارد و در خصوص اظهار نالمه مالیاتی چگونه اقدام نمایم تا مشمول جریمه نشوم .
  با تشکر از شما که سایت فعال و پویایی دارید.

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: اگر داخل ملک فعالیت تجاری داشتید باید اظهارنامه مالیات عملکرد میدادید و اگر اجاره داده بودید باید اظهارنامه مالیات اجاره بدید
   اگر هم فعال نبودید نیازی به اظهارنامه نیست.

 72. مهرجو گفته:

  سلام
  بنده به همراه دو نفر از همکارام اقدام به تاسیس شرکت با مسئولیت محدود کردیم که من بعنوان مدیرعامل و یکی از دوستان به عنوان رئیس هیئت مدیره و دیگری بعنوان نایب رئیس هیئت مدیره هستیم و هر سه دارای حق امضای مجاز می باشیم (امضای هر یک از ما به همراه مهر شرکت معتبره)، حالا میخواستم بدونم مسئولیت پرداخت بدهی مالیاتی شامل هر سه نفر ما میشه و یا فقط شامل مدیرعامل که من باشم میشه؟ سهم شرکه من 40 و اونا هر کدوم 30 هستن. ممنون

  • نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

   سلام وقت شما بخیر
   پاسخ: https://mrtax.ir/free-downloads/tax18/

   با سلام پیشنهاد میشه برای آگاهی بیشتر قسمت هجدهم مالیات چی رو مشاهده فرمایید

 73. مرادی گفته:

  سلام
  پدر فوت کرده است وگواهی انحصار دریافت شده ولی مالیات برارث نگرفته اند حال یکی از وراث هم فوت کرده است الا برای دریافت گواهی انحصار ایا نیاز به دریافت مالیات برارث دارد یا خیر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 74. محمد گفته:

  با سلام
  از پدر بنده منزلی به من به ارث رسیده است که دارای دو دربند مغازه است که فاقد تجاری شهرداری می باشد و در مسیر و طرح تخریب جهت تعریض معابر شهری است حال که جهت رسیدگی مالیات بر ارث مراجعه کرده ایم می گویند هر چند که از نظر شهرداری تجاری ندارد ولی چون سابقه پرونده مستغلاتی داشته است باید بر اساس نرخ تجاری سرقفلی آن ارزش گذاری شود آیا این گفته اداره دارایی صحیح است یا میتوانیم به ماده 70 ق.م.م استناد کرده و خود را معاف بداریم؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 75. هدي جعفري راد گفته:

  با سلام
  بنده مدير عامل شركت با مسووليت محدود هستم. در نام شركت عبارت با مسووليت محدود وجود ندارد. براي اينكه به حالت تضامني درنياد ايا بايد عيارت مسووليت محدود در عنوان شركت ذكر شود؟ اگر ذكر نشده است ايا ماليات شركت از حساب شخصي بنده كسر خواهد شد؟ ايا مي توان اين عبارت را به اسم شركت اضافه كرد؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 76. سهیل گفته:

  با سلام . من در یک استارت آپ ثبت نشده ( شرکت نشده ) فعالیت داشته ام و البته جدا شده ام . سال گذشته برای این تیم دو فاکتور حدود 2 میلیون تومان با امضای کد ملی و مهر غیررسمی ( جنبه برند ) ارائه کرده ام اما گزارش نشده است و به غیر آن هم فعالیتی نداشته ام . اگر در آینده نیاز شود که در کسب و کار های بعدی ثبت نام حقیقی در سامانه مالیاتی داشته باشم آیا برای من مشکل ساز است ؟ پس از ثبت نام در سامانه مالیاتی سال های گذشته فرد درصورت گردش مالی پایین بررسی می شود ؟
  با تشکر از راهنمایی شما

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 77. علیرضا گفته:

  سلام خسته نباشید
  بنده یک شرکت نگهداری وبسته بندی محصولات کشاورزی دارم و قسمتی از محصولات از نخیلات خود وشرکا است سوال من این است ایا تمامی شرکت های فعال در حوزه کشاورزی مطابق با ماده 81 قانون مالیات های مستقیم که درآمد حاصل از فعالیت آنها از طرق کشاورزی مانند خود کشاورزی ، باغات و باغستان ها و … از پرداخت مالیات معاف می باشند نیست؟
  اگه محبت کنید بنده رو راهنمایی کنید؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید. اگر نیاز به مشاوره مالیاتی تخصصی دارید با شماره 02188950332 تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

 78. روح الله حمیدی گفته:

  سلام .بنده در تاریخ 1398/04/01 از یک ارگان دولتی 55000 اسناد اخزا دریافت کرده ام ک بیست درصد آن جهت جبران قدرت خرید بوده و در واقع ارزش معامله من 44میلیارد ریال بوده و ارزش اسناد اخزا 55 میلیارد .جگونه باید دفاتر خود این تفاوت را شناسایی و در زمان فروش زیان ناشی از فروش را شناسایی کنم که در هنگام رسیدگی دفاتر درآمد شناسایی نشود و زیان رد نشود

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 79. محمود حیدری گفته:

  با سلام
  بنده مدیر عامل یک شرکت خصوصی هستم که تاریخ ثبت شرکت مربوط به سال 83 می باشد ولی در سال 98 حساب بانکی شرکت رو فعال کرده و شروع به کار کردم. در ضمن شرکت ثبت نام ارزش افزوده نیز شده، سوال من این هستش که در سال 98 در یکی از پتروشیمی ها دوتا کار فاکتوری (فاکتور فروش کالا و خدمات) انجام دادم که جمع مبلغ هر دو فاکتور 99 میلیون و خورده ای شد، مالیات بر ارزش افزوده هم به عهده پتروشیمی است ، آیا به خاطر اینکه مبلغ فاکتور توسط پتروشیمی به حساب شرکت من واریز شد مالیات دیگری هم به این کارها تعلق میگیرد که باید من یا شرکت خودم بپردازیم؟ (غیر از مالیات بر ارزش افزوده که مطابق اشاره به آن در قرارداد و مطابق قانون بر عهده کارفرما یا خریدار می باشد که در این مورد پتروشیمی است)

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 80. خلعتبری گفته:

  سلام خسته نباشید ایا خرید بیش از یک خودرو برای خودرو بعدی مالیات بردرامد اخذ میشود و اگر میشود در سال است یا کلی

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 81. مریم گفته:

  سلام .برای لیست مالیات حقوق قسمت بیمه پرداختنی در لیست پرسنل باید مبلغ 23 درصد حق کارفرما ثبت بشه یا 30درصد بیمه کل؟ باتشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 82. فرزاد گفته:

  سلام. من نمایندگی یک شرکت رو پارسال گرفتم و مهر ماه قرارداد من به پایان میرسه. من توی این یک سال فقط سه ماه فعالیت داشتیم و توی این سه ماه هم هیچ درآمدی از این نمایندگی نداشتیم. حالا که میخوام قرارداد رو فسخ کنم میگن مالیات داره. من دفتر رسمی هم رفتم که گواهی بده که من درامد نداشتم از این نمایندگی و مالیات نمیخوره گفتن نمیشه. میخواستم بدونم من که اصلا در آمد نداشتم از این نمایندگی به من مالیات میخوره یا نه؟ اگر نمیخوره چطوری باید یک گواهی برای اثبات این داشته باشیم

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 83. کریمی بابک گفته:

  سلام سوالم مستغلاتی
  من در امد مستغلاتی رو اشتباهی زیاد وارد کردم در سال گذشته که دیر متوجه شدم. فرصت اصلاح نبوده .
  و ستا صفر اضافه وارد کردم. وارد کردن مقدار درامد رو چگونه می شود مشکل رو حل نمود ؟
  باسپاس

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۲۰ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 84. حسین فرجامی گفته:

  سلام.
  من مغازهای 15متری دارم که با چند نفر شریک هستم. تا سال 96 خودم در مغازه شاغل بودم و هر سال اظهارنامه مالیات شغلی فرستاده ام. سال 97مغازه را اجاره دادم حالا میخواهم اظهار نامه مالیات بر اجاره بفرستم لطفا بفرمایید برای ارسال اظهارنامه باید چه کنم؟
  ضمنا چگونه میتوانم معافیت بگیرم ؟
  تشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 85. عذرا گفته:

  سلام
  برای تشکیل پرونده مالیاتی شرکت. نیاز به مشورت دارم
  سوالی که دارم. شرکت من سال پیش تاسیس شده. شریک من از اتباع خارجه س. هدف از ثبت این بود که خونه ای خریداری شه و ایشون بتونن ملک رو از طریق شرکت به نام خودشون کنن.
  این ملک هنوز خریداری نشده. و خوب آدرسی که برای شرکت گذاشتم غیرواقعیه. و حالا برای تشکیل پرونده مالیاتی نوشته شده گواهی اجاره نامه یا سند مالکیت ملک به نام شرکت لازمه.
  به نظرتون چیکار کنم این قسمتشو

 86. r135706 گفته:

  سلام .وقت بخیر
  نحوه ثبت فاکتور فروش صادراتی زمانی که به نرخ ریال معامله شده و تفاوت بسیاری بین فاکتور تنظیم شده و اظهارنامه گمرگی وجود دارد
  ونیز نحوه ثبت آن فاکتور در گزارش مالیات ازرش افزوده و معاملات فصلی
  باتشکر

 87. سعید گفته:

  سلام من یک آپارتمان خریدم که قولنامه را برج ۴ سال ۹۷ نوشتیم ولی سند برج ۴ امسال یعنی سال ۹۸ قراره به نامم بشه رفتیم محضر یک نامه دادن برای اداره دارایی که برگه تسویه بیاریم فروشنده رفته اداره دارایی و دارایی مبلغ ۵ میلیون تومان از فروشنده بابت سالهای ۹۴ تا ۹۸ گرفته حالا فروشنده سند نمیزنه میگه سال ۹۷ و ۹۸ متعلق به شماست ادعاش اینه که من از سال ۹۷ ساکن هستم میخواستم بدونم قانون چطوریه آیا باید از زمان قولنامه به بعد من بدم یا به عهده فروشنده هست؟؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۸ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 88. مونا گفته:

  سلام ما شرکت کارگزاری بیمه هستیم ( ثالث و عمر و حوادث و ….) و خرداد 97 شرکت رو خریداری کردیم کد اقتصادی و شماره ثبت داریم و گواهی ارزش افزوده هم داریم ولی ارزش افزوده ها رو منثبت سند نکردم ولی در سایت ارزش افزوده رد میشود چون خود اون شرکت که خدمات بیمه به ما میفروشه پرداخت میکنه یعنی بعد اینکه د سایت رد میکنیم و پرداخت میکنیم بعد شرکتهای بیمه که باهاشون کار کردیم مبلغ رو واریز میکنن به حساب ما یعنی یه بده و بستون بخاطر همین من ثبت سندها رو در سیستم حسابداری نزدم

 89. امید گفته:

  سلام و عرض ادب
  بنده ۲ دانگ از یک ملک رو به صورت قولنامه و وکالت خریداری کرده ام حالا کسی که سند به نامش است فوت کرده مالیت بر ارثی که به این ملک تعلق میگیرد به چه صورت است
  سپاس

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 90. سهیلا گفته:

  سلام در رابظهبا مالیات سکه های پیش فروش ایا این مالیات به ی دختر خودسرپرست 52 ساله که هیچ منزل یا بیمه یا کاری داره تعلق میگیره این خانم در عرض 30 سال ارث پدری بوده که سکه خریده

 91. بهاری گفته:

  سلام وقت بخیر اگر ممیز مالیاتی بر روی رای هیت بدوی اعتراض کنه و پرونده به هیت حل اختلاف برود شرکت باید جرائم دیر کرد رو پرداخت کنه ؟لطفا اگه ماده قانونی داره اشاره بفرمایئد
  با سپاس

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 92. شجاعی گفته:

  سلام خسته نباشید
  آیا برای مغازه ای که پارسال فعالیت نداشته باید اظهارنامه رد کرد؟ و آیا نیاز به مراجعه به دارایی می باشد یا خیر؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 93. fa.me گفته:

  سلام
  یکی از دوستان بنده که مقیم کشور کانادا هستند یک سایت فروش لوازم آرایشی راه اندازی کردند که با سفارش مشتری محصولات مورد نظر رو از کانادا به ایران میفرسته… قابل به ذکر است که این سایت دارای درگاه پرداخت اینترنتی می باشد و چون ایشون در ایران آدرس و شماره ی تماسی نداشتند از شماره تماس و آدرس بنده برای ثبت نام درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کرده اند… حالا سوال اینجاست آیا این نوع کسب و کار اینترنتی هم بهش مالیات تعلق میگیره؟ و از اونجایی که ایشون اصلا ساکن ایران نیستند اگر این مالیات رو پرداخت نکنند چه عواقبی رو به همراه داره؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۸ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 94. مهدی رضایی گفته:

  سلام و عرض ادب
  دو سال پیش دفتری را برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی راه اندازی کردم. متاسفانه پس از یک سال و نیم تلاش و هزینه کردن با شکست مواجه شد.
  دو بار اظهار نامه ارائه کردم و درآمد را در هر دو مورد صفر بیان کردم.
  الان که دفتر تعطیل شده، از دارایی با من تماس گرفته اند و می گویند باید اسناد و مدارک دال بر درآمد صفر ارائه بدهی.
  متاسفانه هیچ مدرکی که ثابت کند کسب و کار من زیان ده بوده و اصلا فروشی اتفاق نیافتاده است ندارم.
  می خواستم نظر جنابعالی را در این خصوص جویا شوم.
  با تشکر فراوان از محبت شما

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۸ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 95. سالاری گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  حسابدار شرکت تولیدی هستم که در سال اول فعالیت دفاتر نداشته و بعد از 8 ماه در پایان سال اول دفاتر پلمپ شده و هیچگونه درآمدی نداشته ایم و فقط در اظهارنامه 70میلیون هزینه رد شده است آیا باز هم در صورت علی الراس شدن مالیاتی برایمان تعلق میگیرد؟؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۸ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 96. اسدی گفته:

  سلام و روز بخیر
  در کارگاهی به صورت حقیقی می باشد 3 شریک ( پدر و دو فرزند ) مشغول به کار هستند در سال 97 پدر فوت می کند
  ثبت اظهارنامه به چه صورت می باشد؟
  اداره مالیاتی گفته تا زمان فوت پدر یک اظهارنامه 3 نفری و از زمان فوت یک اظهارنامه 2 نفری ارائه گردد
  آیا درست است؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت 18 برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 97. رضا گفته:

  سلام خسته نباشید
  به تازگی اقدام به راه اندازی سایتی برای ثبت نام آزمون های خارجی کرده ام، کارمزد دریافتی در حدود 2 و نیم تا 3 درصد بوده و ثبت نام آزمون ها با ارز های خارجی میباشد؛ میخواستم بدونم به این کسب و کار چه مالیات هایی تعلق میگیره و درسته که میگن ارزش افزوده به این فعالیت ها تعلق نمیگیره؟
  با تشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱8 برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 98. احمد گفته:

  با سلام
  بنده شركتي ثبت كرده ام كه براي اجراي مقدمات شروع فعاليت نياز به اخذ كد اقتصادي دارم اما فعاليت اقتصادي زيادي طي يكسال آتي ندارم.
  آدرس و كد پستي كه براي ثبت شركت معرفي كردم مربوط به منزل يكي از دوستانم هست كه بدون اجاره نامه ساكن آن هستم. براي دريافت كد اقتصادي آيا ميتوانم همين آدرس و كدپستي را اظهار نمايم؟
  در صورت قبول اين كدپستي توسط دارايي چه عواقبي براي صاحب ملك ممكن است داشته باشد؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام؛
   احتراماً جواب سؤال شما در قسمت سیزدهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد.

 99. رضوی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من در سال 1392 تا سال 1395 در مغازه ای به عنوان فروشنده مشغول به کار شدم و تمام وقت من مغازه را اداره میکردم چون صاحب مغازه در دبی اقامت داشتند و در طول این چند سال هیچ کارمند اداره مالیاتی به اینجانب مراجعه یا برگه تشخیص مالیاتی به اینجانب نداده اند و اکنون در اردیبهشت سال 1398 پنج برگه تشخیص مالیاتی به درب منزل اینجانب آورده اند که باید مالیات پنج سال را پرداخت کنم من رفتم اداره مالیات پیگیری کردم و گفتم که من فقط یک فروشنده بودم و نه اجاره نامه مغازه نه جواز کسب اصلا بنام من نیست و من اسم و فامیل صاحب اصلی را بهشون دادم ولی گفتند که باید کد ملی و کل مشخصات آن فرد را به ما بدهید وگرنه قابل قبول نیست و با پیگیری فراوان که کردم مشخص شد که آن صاحب اصلی مغازه رفته امریکا و اقامت آنجا را گرفته و بنده هیچ گونه شماره تماسی از ایشان نتونستم پیدا کنم و قردادی که بین ما هم بود متاسفانه همون سال پایان کاری پاره کردم لطفا رهنمایی فرمایید که باید چکار کنم
  با احترام و بهترین ها برای شما

 100. ایمان گفته:

  سلام در سال ۹۰ شرکتم رو که هیچ فعالیتی نداشت منحل و آظهارنامه انحلال هم به دارایی دادم
  الان بعد از ۷ ساعت شرکت ما شامل تبصره ۴ ماده ۱۸۶ شده و غیرفعال مالیاتی ذکر شده و نه منحل
  چکار باید بکنیمدبرای اصلاح؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام؛
   احتراماً جواب سؤال شما در قسمت سیزدهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد. https://mrtax.ir/ask-me/ask-me-13/

 101. محمد گفته:

  با سلام
  بنده مالک یک مغازه تجاری می باشم و برگ تشخیص مالیات مستغلات به بنده ابلاغ شده ولی متاسفانه نسبت به ان در فرضت مقرر 30 روزه اعتراض نکرده ام و مبلغ اجاره سالیانه که در در برگ تشخیص بر اساس دفترچه معاملاتی قید شده است بیش از مبلغ اجاره دریافتی سالیانه بنده است و بنده هم اجاره خط بنگاه را در دست دارم شیوه اعتراض به مبلغ تشخیص چگونه است و چقدر زمان می برد؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام؛
   احتراماً جواب سؤال شما در قسمت سیزدهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد.

 102. مهناز گفته:

  مالیات بر ارزش افزوده
  در ماده 11 قانون مالیات بر ارزش افزوده ، در رابطه با درج تاریخ صورتحساب تاریخی که فاکتور در سوی فروشنده صادره را باید ملاک قرار دهیم . یا زمانی که کالا به دست خریدار میرسد و می خواهد ثبت دارایی را انجام دهد و یا اینکه تاریخ تحقق معامله برای ثبت دارایی توافقی انجام می شود؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام؛
   احتراماً جواب سؤال شما در قسمت سیزدهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد. https://mrtax.ir/ask-me/ask-me-13/

 103. علی صادقی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من یک شرکت مسولیت محدود دارم که یک فاکتور فروش کالا (سوییچ شبکه) رد کردم با کد اقتصادی شرکت. میزان 9 درصد مالیات ارزش افزوده گرفتم. آیا مالیات دیگری شامل من میشود؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام؛
   احتراماً جواب سؤال شما در قسمت سیزدهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد.

 104. علی گفته:

  سلام خسته نباشید.
  اگر گزارشات فصلی زمستان 97 رو تایید نهایی کرده باشیم ولی یک فاکتور خرید را ثبت نکرده باشیم چطوری میشه اصلاح کرد؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ سوال شما در قسمت دهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شده است.

 105. سجاد گفته:

  با عرض سلام و احترام.
  شرکت ما در 97/11/01 تاسیس شد که قرار بر این شد شروع فعالیت از امسال 98/01/01 باشد.
  صاحبان شرکت قبلا به صورت حقوقی واردات انجام و فروش داشته اند ، که از واردات ایشان موجودی مواد و کالایی مانده است که قابل ملاحضه است.
  الان من کالایی که شخص صاحبان شرکت داشته اند رو باید در کالای اول دوره شرکت ثبت کنم؟؟
  سوال 2 : با توجه به اینکه ترخیص کار ، کالاهای شرکت رو انجام میدهد و مالیات پرداخت میکند ، در معاملات و ارزش افزوده چگونه باید ثبت شود ؟ مالیاتی که پرداخت میکنیم چه میشود؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ سوال شما در قسمت دهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شده است. https://mrtax.ir/ask-me/ask-me-part-ten/

 106. حسن گفته:

  سلام.مایک شرکت تولیدی هستیم میخواستم ببینم هزینه هایی مثل آب وبرق و بارنامه وهتل که ارزش افزوده دارند باید در اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده آورده شوند؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   پاسخ سوال شما در قسمت دهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شده است.

 107. مسعود گفته:

  سلام
  من مهندس ناظر هستم و از سال 94 پروانه اشتغال به کار گرفتم .پس از ثبت نام در یک حوزه مالیاتی و اخذ پروانه در سال 94 ،یک ماه بعد فرم اتمام کار توی اون حوزه پر کردم و در تیرماه 95 بدلیل جابجایی رفتم یک حوزه دیگه ثبت نام کردم اما اظهارنامه سال 95 رو بخاطر عدم فعالیت رد نکردم ،ولی سال 96 رو رد کردم .الان اون حوزه اولی که اتمام کار براشون پر کردم بخاطر عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی مبلغ 460 هزار تومن برام مالیات بریده !!؟ با اینکه گزارش کارکرد سازمان نظام مهندسی مبنی بر عدم فعالیت در سال 94 و 95 بهشون دادم باز هم قبول نمیکنن و میگن باید اظهارنامه رد میکردی .خواهشا کمکم کنین که چجوری میتونم اون جریمه رو کنسل کنم .با تشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 108. مینا گفته:

  سلام شرکت میخواد مبلغ 30 میلیون تومان به حساب کارمندش واریز کنه و بعد برداشت کنه ایا برای اون کارمند طبعاتی داره؟واین کار برای چی هست؟کارمند باید قبول کنه یا نه؟

 109. رضا ظاهری گفته:

  سلام استاد
  من چاپخانه دار هستم ودر خرمشهر هستم. و چون از طرف اتحادیه وامور مالیاتی هیچ گونه آموزشی ملنی بر پر کرون اظهار نامه مالیاتی به صنف ما ندادن . و پایان هر سال مبلغی ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان برای ما مینوشتن وچون مبلغ کمی بود در دو یا سه مرحله پرداخت میکردیم وحال آنها آمدن ارزش افزوده سالهای ۸۲ تا ۹۲ را بر مبنای آن محاسبه کردن که جمعا ۶۰ میلیون تومان هست وکلی اعتراض زدیم و بیشترین فاکتوری که از ما برای آن اداره آمده جمعا ۲۰۰ هزار تومان است وهرچه می گویم که بقیه مبالغ که نوشتید از کجا آمده ومن همچنین درآمدی نداشتم وندارم که حاظر به جوابگویی نیستن وحرف خودشان را میزنند ومیگویند عملکرد وعملکردمن جمعا همین چند فاکتور است وتا بحال هم از کسی ارزش افزوده نگرفتیم . لطفا یه وقت بمن بدید ومن را از چنگال این آقایان زور گو رها کنید ممنون میشم . ظاهری هستم خرمشهر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 110. مائده بهادران گفته:

  با سلام. در یک شرکت فنی و مهندسی، دریافت خدمات آموزشی نرم افزاری و نیز اجاره مکان جزو هزینه ها به حساب می آید و در دفاتر ثبت می شود؟ در صورتیکه در سال اول کاری شرکت (دانش بنیان است) میزان هزینه ها بیشتر از دریافت شرکتی باشد، شرکت از نظر اداره دارایی ضررده محسوب می شود؟

 111. ثقفی گفته:

  با سلام. دندانپزشک نیستم ولی با تجربه ای که در مدیریت درمانگاه ها داشتم با کمک یکی از دوستان غیر پزشک مطب دندانپزشکی بصورت شراکتی از تاریخ 97/3/1 راه اندازی کردیم.با توجه به وضعیت بد اقتصادی مردم و عدم مراجعه ،میخواهم مطب را تا آخر اسفند97تعطیل کنم.چون مطب اجاره ای می باشد برای تسویه حساب مالیات و ارائه به مالک چکار باید کرد ؟ با تشکر

 112. رزا گفته:

  سلام وقت بخیر
  شرکت ما برای فروش نماینده گرفته که یک شرکت دیگه هس ۰ هر مقداری که این شرکت برای ما بفروشه در ماه ۸ درصد از فروش بهش تعلق میگیره ۰ ولی مبلغ کل فروش مستقیما بهنام خریدار اصلی رد میشه و پول مستقیما به حساب شرکت ما واریز میشه در پایان ما از کل درامد فروش ۸ درصد باید به نماینده که شرکت x هس پرداخت کنیم ۰ میخوام بدونم چطور باید عمل کنم که از نظر مالیاتی و بیمه به مشکل نخوریم ؟؟؟؟

 113. علی گفته:

  با سلام و وقت بخیر.
  بنده از سال 96 عضو هیات مدیره و 10 در صد سهام دار در شرکت عمرانی میباشم.قبل از حضور بنده در مجموعه،شرکت در سال 92 قراردادی منعقد و در سال 95 با کارفرما دچار اختلاف میشوند که به دادگاه مراجعه میکنند.بعد از دو سال در ماه گذشته رای به نفع شرکت ما به مبلغ 4 میلیارد صادر گردید از طرفی مالیات این قرار داد پرداخت نشد و بنده هم به میزان سهام درگیر شدم.حال مدیر عامل به من گفتند چون قرار داد قبل از حضور شما در شرکت منعقد شده است از پیروزی در دادگاه چیزی به شما تعلق نمیگیرد.این درست است؟
  یعنی اگر دادگاه برعکس رای داده بود به من که اکنون عضو هیات مدیره هستم کاری نداشتند؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   احتراماً پاسخ سوال شما، در قسمت 14 برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد.

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 114. علی گفته:

  با سلام و وقت بخیر.
  بنده یک سال و نیمه که عضو هیات مدیره شرکتی شدم با ده درصد سهام و بدون حق امضا.اما بنده فقط حقوق بگیرم و دریافتی برای سهام و عضو هیات مدیره ندارم!در این مدت مالیات سال 94 قطعی به مبلغ 220 میلیون ابلاغ شد.به علت پرداخت نشدن ،در ماه اخیر به اجرائیات رفت.حال سوالم این است که در صورت پرداخت نشدن به جز مسدود شدن حساب و ممنوع الخروجی چه برخورد دیگری با من میشود؟آیا حبس هم دارد؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام
   باید خدمتتون عرض کنم که حبس ندارد اما امکان ممنوع المعامله شدنتون وجود دارد

 115. امین گفته:

  با سلام
  امین هستم
  مغازه دارم که ملکیت آن برای خودم هست و جواز به نام خانم گرفتم که اداره دارایی برای سال95 و 96 مالیات گرفته است که در سال 92 به صورت رسمی در دفتر خانه به مدت هفت سال واگذار کردم باید چکارکنم

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام منظورتون از واگذاری رو لطفا توضیح بدید و یا با شماره تلفن دفتر 02166490763 جهت پیگیری سوالتون و دریافت مشاوره مالیاتی تماس حاصل فرمایید.

 116. بهزاد گفته:

  سلام
  در خصوص معاملات فصلی کلینیک دندانپزشکی سوال دارم.
  – یک کلینیک که به بیماران خدمات دندانپزشکی میدهد ( سالانه 30 میلیارد ریال) ..هم به بیماران آزاد و هم به بیماران بیمه ای
  – با 15 پزشک طرف قرارداد است و به صورت درصدی در کلینیک کار میکنند.
  – خرید مواد اولیه و لوازم مصرفی دندانپزشکی از شرکتهای متفرقه.
  – مصرف مواد و لوازم دنداپزشکی برای بیماران
  – شرکتهای بیمه طرف قرارداد
  لطفا راهنمایی فرمایید معاملات فصلی چگونه است …آیا باید تهیه شود؟
  ممنون

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   احتراماً پاسخ سوال شما، در قسمت 14 برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد.

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 117. هومن گفته:

  با سلام و عرض ادب
  شرکت ما در سال 94 هیچگونه فروشی نداشته و عدم فعالیت اعلام داشته است . (‌اظهارنامه ارایه نگردیده)
  ضمنا تمام اسناد هزینه و .. را در دفاتر قانونی خود ثبت و نگهداری کرده است . اداره دارایی فاکتور خرید اشتراک اینترنت را که نهایتا سیصد هزارتومان نمی شود مبنای علی الراس قرارداده است و به دفاتر قانونی توجهی نداشته و آن را در نظر نمی گیرد.
  باتوجه به اینکه تمام فاکتورهای خرید در دفاتر قانونی ثبت شده است خواهشمند است بنده را راهنمایی فرمایید
  متشکرم

 118. افرا گفته:

  سلام وقت بخیر ما یه شرکت تولیدی در زمینه محصولات پلیمری هستیم که هر ساله اظهارنامه ارسال کرده و دارایی رو پرداخت میکنیم ولی امسال با توجه به بازار کساد داخلی تصمیم بر این گرفته شده که کل محصولات تولیدی را صادر کنیم و مشتری هم پیدا کردیم فقط سوال من اینه که ایا صادرات ما شامل معافیت مالیاتی میشه یه نه و محصول ما هم مواد جهت تولید نایلون هستش و اینکه باید ارزش افزوده اون هم پرداخت بشه و یا معافیت داره ؟؟

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام
   احتراماً پاسخ سؤال شما، در قسمت ۱۷ برنامه ” از من بپرس ” منتشر گردید.

 119. مرتضی گفته:

  سلام.معاملات فصلی را باید چگونه اعلام کنیم؟آیا فقطخرید هایی که ارزش افزوده دارند اعلام باید شد؟

 120. میثم زندی گفته:

  با سلام و عرض ادب
  احتراماً اینجانب مغازه ای در همدان دارم که به شغل خدمات تایپ مشغول هستم در سال 1395 یک برگه مالیات به مبلغ 1200000تومان برای بنده به دلیل اینکه فرم اظهارنامه مالیاتی را در سال 93 تکمیل ننموده ام ارسال شده به اداره مالیات مراجعه کردم و برگه مالیات سال 93 را به ایشان دادم ولی آن برگه را قبول نکردند به بهانه اینکه شماره کلاسه پرونده را اشتباه وارد نموده ام از سه بار اعتراض خود نسبت به رای استفاده نمودم که هیچکدام مورد قبول اوقع نشد. در نهایت با تکمیل کرده دقیق پرونده آن را به شورای عالی مالیاتی پست کردم. که تاکنون جوابی پس از یکسال به بنده یا اداره دارایی ابلاغ نشده. اما از اداره دارایی شهر با بنده تماس گرفته شده که باید مبلغ دارایی را بپردازی، به اداره مراجعه نمودم و گفتم بنده پرونده اعتراض به رای در جریان دارم و و هنوز جوابی از شورای عالی مالیاتی به اینجانب ارسال نشده، به من گفتند که باید مالیات را بدهی چون اگر می خواست جوابی بیاید تا الان می آمد و همچنین اینجانب را تهدید به جریمه ی دو برابر نیز نموده اند، لطفاً بفرمایید چه باید بکنم. متشکرم

 121. ارمغان گفته:

  با سلام خدمت شما شرکت ما تاریخ لیست بیمه پرسنل را 1/10/1397 اعلام نموده(یعنی مثلا تاریخ استخدام پرسنل این تاریخ بوده) و از این تاریخ بیمه شده ولی مالیات حقوق پرسنل اصلا در سال 97 فعلا وارد نشده سوال این است ایا لیست مالیات حقوق پرسنل باید از 1/10/1397 به اداره مالیات ارسال شود؟یا از اول سال؟
  چون پرسنل شرکت از اول سال بودن منتها بنا به دلایلی لیست بیمه از 1/10/1397 به بیمه اعلام شده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید با تشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   احتراماً پاسخ سوال شما، در قسمت 14 برنامه ” از من بپرس ” منتشر شد.https://mrtax.ir/ask-me/ask-me-14/

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام.
   جواب سوال شما در برنامه #از_من_بپرس 14 داده شد.
   با تشکر

 122. امین خردمند گفته:

  با سلام ودرود
  بنده یک فروشگاه سیسمونی کودک که ساله دارم و مالیات مشاغل خود را پرداخت می کنم (که نیازی به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نیست). مدتی (حدود یک سال ) در این فروشگاه سایت فروشگاه اینترنتی زدم ام (نماد اعتماد را بر اساس پروانه کسب فروشگاه گرفته ام )و برخی از کالا ها رو در فروشگاه اینترنتی می فروشم.
  سوال بنده این است که برای فروشگاه اینترنتی حساب مالیاتی جدا گانه باز کنم . برای شغل بنده در فروش اینترنتی ارزش افزوده نیاز است (اکثر کالاهای فروش شده ایرانی هستند و من از پخش می گیرم )
  ممنونم از پاسخگویی شما

 123. احمد منزوی گفته:

  سلام .من یه مغازه مانتو فروشی توی پاساژ دارم از سال ۹۲ دارم مالیات میدم اون موقع بازار خوب بود برام مالیات زیاد بریدن الان بازار خیلی خراب شده جوری که دوتا از همسایه هام که کارشون مثل منه چون جواز کسب شون رو چند سال بعد از من گرفتن معاف از مالیاتن دو ساله معافا .اظهار نامه رو چجوری تنظیم کنم بهم تخفیف بدن

 124. محمدیان گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای پرداخت حق تمبر سرمایه آگهی های تاسیس در سایت ssaa.tax.gov.ir نیاز هست که شناسه یکتای اداره کل ثبت شرکتها وارد شود
  این شناسه را از کجا باید بیاریم؟
  تشکر

 125. گوران گفته:

  سلام
  من آموزشگاه زبان دارم یکجا نوشته بود مالیات آموزشگاهها 18 درصد هست 18 در صد یعنی چی یعنی از کل دریافتی 18 درصد مالیات باید بدهیم یا 18 در صد دریافتی مشمول مالیات می شود نمی دانم لطفا راهنمایی بفرمایید 09119534200

 126. محسن گفته:

  سلام و عرض ادب
  این جانب به نمایندگی از یک شرکت سهامی خاص برای عضویت در هییت مدیره یک شرکت تولیدی معرفی و بمدت 2 سال در آن شرکت عضو غیر موظف بودم .متاسفانه مالیات ارزش افزوده در این مدت پرداخت نشده و اداره مالیات برای بنده و کلیه اعضائ هیئت مدیره اخطار مالیاتی فرستاده است .
  سئوال من این است که آیا بنده مسئول هستم یا شرکتی که من نماینده حقوقی آن بوده ام .
  لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شود موضوع را حل کنیم .

 127. رضا کیا گفته:

  سلام و وقت بخیر آیا فعالیت اینترنتی به طوریکه محل کسب و کار مسکونی باشه و همجنین کاملا غیر صنفی باشه و محصولات هم دیحیتالی باشه آیا مشمول مالیات می شود ؟

  • احمد بیابانی گفته:

   بستگی دارد که آیا اقدام به ثبت شرکت کرده باشید یا خیر؟ آیا اقدام به فعالیت در قالب فعالیت های خانوادگی داشته باشید یا خیر؟

 128. مینا محمدی گفته:

  با سلام
  شرکتی در آذرماه97 تاسیس گردیده است که منزل شخصی را به عنوان محل کار در نظرگرفتند تا شرایط ثبت شرکت انجام گیرند حال با این اوصاف موقعیت اجاره محل کار چگونه است؟
  مالک این محل پدر مدیر عامل می باشد

 129. مولوی گفته:

  با سلام
  در صورتیکه حجم معاملات تجمیعی اعلام شده بیش از ۱۰٪ کل معاملات باشد چه خواهد شد؟ آیا مشمول جرائم خواهد بود و چقدر؟

 130. افشین گفته:

  سلام من در شرکتی کار میکنم در بعضی بدلیل نداشتندفاکتور رسمی در زیر فاکتورها نام و کد ملی من درج میگردید ایا سایتی هست با درج نام و کد ملی کسی بفهمه بدهی مالیاتی داره اگر خیر چگونه میتوان اطلاع پیدا کرد
  از همکاری شما سپاسگزارم

 131. علی داودی گفته:

  سلام وقت بخیر …بنده با شرکتم اولین کارم رو به مبلغ 24 میلیون تومن در تابستان از شرکت نفت گرفتم اون موقع اداره مالیات یک برگ عدم مشمولیت به من داده و من دیگه دنبالش نرفتم چون بهم گفتن اولین کار شامل معافیت میشه و حالا توی ابان ماه میخوام دومین کارم رو بگیرم که ازم درخواست گواهی ارزش افزوده خواستن میخواستم بدونم آیا چون بنده برای ثبت نام گواهی ارزش افزوده تا الان اقدام نکردم مشکلی برام پیش میاد یا ن …و اینکه برای دوره تابستان اظهارنامه ارزش افزوده ارائه ندادم …ممنون میشم توضیح بهم بدین

 132. محسن گفته:

  سلام من یک شرکت مسولیت محدوددارم وبصورت پیمانکاری کارمیکنم وهیچ رتبه ای ندارم دارمدم هم زیر100 میلیون با این اوصاف مشمول کدام دوره ارزش افزوده میباشم با تشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   با سلام

   سوال شما در قسمت هفتم ” از من بپرس ” جواب داده شد.
   با تشکر

   • علی گفته:

    سلام خسته نباشید من سال ۹۰ مغازه ای رو اجاره کردم به مبلغ ماهیانه ۱۰۰ هزارتومن برای خدمات کامپیوتری که ویندوز عوض میکردم مغازه رو تحویل دادم سال ۹۴ که نه اظهار نامه ای پر کرده بودیم نه جواز کسب داشتم نه پرونده واسه مالیات تشکیل داده بودم موقع تحویل مغازه صاحب ملک پول پیش منو به اضافه دوتا ویترین و کولر منو گروگان برداشت گفت بخاطر مالیات دیگه بمن نداد حالا بعد از چهار سال مالک دوباره بمن میگه بیار مالیات بده وگرنه شکایت میکنم . میشه راهنماییم کنید

    • فرشید رستگار گفته:

     سلام و عرض ادب
     پاسخ سوال شما در قسمت دهم برنامه ” از من بپرس ” منتشر شده است.

 133. Arash گفته:

  سلام
  بنده مفاصاحساب دارایی را برای ملک اداریمون گرفتیم دو ماه پیش ولی معامله با شخصی که اسمش بعنوان خریدار بود نکردیم و الان با شخص دیگری قصد معامله داریم.و گواهی دفترخانه جهت تغییر اسم در مفاصاحساب دارایی را گرفتم ولی دارایی از من دو تا ۵ م جهت مالیات سرقفلی میخاد.نظر شما را میخاستم.

  ممنون

 134. Alialavia11@yahoo.com گفته:

  با سلام
  سلام سال گذشته از اداره مالیات برا منم دعوتنامه اومد بیاید به دلیل داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت تشکیل پرونده بدید. رفتم گفتم اصلا سایت من درامد نداشته و یه پروژه دانشجویی بوده. کل پرینت حسابم که به درگاه بانک وصل بودم براشون با مهر بانک بردم که توی 5 سال کلا 5 میلیون تومن گردش بوده اونم توسط خودم برا اینکه درگاه بانکیم بسته نشه. چون مرتب باهام از بانک تماس میگرفتن اگه تراکنش نداشته باشی درگاهو میبندیم.
  حالا میخواستم بدونم ایا با اینکه پرینت بانک رو بهشون دادم و کلش 5 میلیونم نشده بازم مالیات برام میبندن؟
  و اینکه چه کارکنم کلا از لیست اداره مالیات در بیام؟ اگه نماد رو تمدید نکنم از لیست اداره مالیات در میام؟
  و اینکه ایا باید اظهار نامه هم پر کنم؟

 135. مهدی گفته:

  با سلام و احترام
  من در حال حاضر صاحب یک شرکت سهامی خاص هستم و قصد ثبت یک شرکت دیگر را دارم . می خواهم در همین مکان شرکت فعلی برای شرکت جدید هم آغاز به فعالی کنم آیا از لحاظ بحث مالیاتی و دریافت کد اقتصادی برای شرکت جدید با توجه به مشترک بودن یک آدرس برای دو شرکت مشکلی به وجود نمی آید .لازم به ذکر است شرکت اول کد اقتصادی دریافت نموده است .
  با سپاس
  سلیمانیه

 136. علیرضا محمودی گفته:

  سلام
  به تازگی در یک شرکت تاکسی اینترنتی ثبت نام کردم ، ماشینی که برای این منظور ثبت نام کردم ، بنام خودم نیست ،بنام برادرم هست، ماشین دیگری بنام خودم دارم که از آن برای تاکسی اینترنتی استفاده نمی کنم، حالا سوالم این است که طبق قانون تاکسیرانان که اگر مالک بیش از یک خودرو باشند باید مالیات دهند ، آیامن نیز مشمول مالیات می شوم یا نه ؟متشکرم

 137. محمد گفته:

  با سلام
  من از سال 94/2/31 لغایت 95/8/30 در یک شرکت لبنیاتی مشغول به کار بودم با حقوق قانون کار ،روال کار هم اینجور بود که لبنیات بار ماشین میکردن و ما میبردیم پخش میکردیم و پول و مانده جنس رو عیناا تحویل شرکت میدادیم بعد از اتمام قرار داد از اون شرکت خارج شدیم و در شرکت دیگری مشغول به کار شدیم!الان بعد از گذشت دو سال از دارایی زنگ زدن رفتم میگن که برای سال 94/95 برای شما 20میلیون دارایی اومده که باید بدین!!یا ببرید شرکت پرداخت کنه چون جنسایی که برای پخش بردین به اسم شما رد کرده و شما خریدار به حساب اومدین!!شرکت هم رفتم گفتن برو شکایت کن به ما ربطی نداره و این حرفا!!آیا راهی هست که این مالیات برگرده به حساب خود شرکت؟من کارگرم و طبق قانون کار برای این شرکت کار کردم

  • احمد بیابانی گفته:

   چنانچه موضوع همان گونه باشد که شما بیان داشته اید ، بله امکان اصلاح مالیات بوده و شرکت دچار جرم مالیاتی شده و شما می توانید ضمن اصلاح موارد از شرکت شکایت کرده و طلب خسارت معنوی نمایید.

 138. حسین خان مرادی گفته:

  سلام
  شرکتی بخاطر شرایط دریافت تسهیلات بانکی در مقطعی مجبور شده سرمایه ثبت شده خود را افزایش کلانی بدهد و اکنون بنا به دلایلی میخواهد سرمایه خود را کاهش دهد چند سوال اساسی در ذهن بنده متصور است.
  1- آیا مکان کاهش سرمایه از نطر قانونی امکان پذیر است ؟
  2- در صورت ممکن بودن پیامدهای منفی این کاهش سرمایه در آینده چه خواهد بود؟
  3-شرکت مورد نظر در حال حاضر زیان ده است آیا کاهش سرمایه میتواند بر فعالیت آن تاثیر گذار باشد؟
  ممنون میشوم اگر به سوالات فوق در اسرع وقت جواب دهید.

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب

   پاسخ شما را در اولین قسمت ” از من بپرس ” داده ایم. https://mrtax.ir/ask-me/ask-me-part-one/
   اگر نیاز به مشاوره مالیاتی بیشتری دارید می توانید با شماره 02188950332تماس بگرید

 139. سالار گفته:

  باسلام
  ما یک شرکت تعاونی تولید و توزیع محصولات کشاورزی هستیم
  حالا یک وامی از بانک کشاورزی داریم میگیریم جهت بسته بندی محصولات خودمون مثل چای و برنج و …
  این وام از طرف بانک مستقیم به حساب شرکت سازنده ی دستگاه واریز میشه و بالای ۲۰۰میلیون هست ، خواستم بدونم که به ماهم که تولید کننده و فراوری کننده محصولات کشاورزی هستیم مالیات بر ارزش افزوده تعلق میگیره؟
  یعنی روی مبلغ خالص دستگاه ها باید ۹% مالیات بر ارزش افزوده هم روی فاکتور بپردازیم به شرکت؟؟
  سپاس فراوان

 140. محمد زمانی گفته:

  سلام و عرض ادب
  من به تازگی یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کردم به آدرس خونه خودم و الان تمام مراحل ثبت شرکت انجام دادم الان تو مرحله ای که باید امور مالیاتی ثبت نام کنم رئیس امور مالیاتی شرق تهران میگه باید ملکت تجاری یا اداری باشه یا پایانه کار خونت داخلش نوشته باشه ملک اداری است
  من خونه خودمم رهن شرکتم کردم با کد رهگیری داخلشم نوشته ملک اداری است ، الان من باید چکار کنم بخش نامه ای وجود داره که این حرفو میزنه

  با تشکر از جنابعالی

  • مشاور مالیاتی گفته:

   با سلام خدمت اساتید محترم

   شما میتونید ادرس منزل رو به عنوان ادرس قانونی معرفی کنید به شرطی که زمان مراجعه بازرس مالیاتی فضای اداری رعایت شده باشد در ضمن برای تشکیل پرونده و تعیین حوزه باید اجاره نامه رسمی ( هلو گرام دار) بنام شرکت داشته باشید

   موفق باشید

   • فرشید رستگار گفته:

    سلام و عرض ادب.
    مرسی از بیان نظرتون

 141. سحرشريعت گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشيد
  من اظهارنامه كه ارسال كردم فقط فروش روواردكردم .اصلاح امكان دارد؟واينكه اگرامكانش هست چطوري

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   احتراماً می تونید با عنایت به ماده 226 ق.م.م اظهارنامه اصلاحی خودتون رو ارئه بدید.
   فقط باید توجه داشته باشید که بخشنامه 200/12319 مورخه 1392/07/07 معروض می دارد:
   نظر به سؤالات و ابهامات مطرح شده در خصوص اظهارنامه اصلاحی موضوع تبصره ماده ۲۲۶ قانون مالیاتهای مستقیم، که مقرر می دارد:

   ” به مؤدیان مالیاتی اجازه داده می شود در صورتیکه به نحوی از انحاء در اظهارنامه یا ترازنامه یا حساب سود و زیان تسلیمی از نظر محاسبه اشتباهی شده باشد، با ارایه مدارک لازم ظرف یک ماه از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه نسبت به رفع اشتباه اقدام و اظهارنامه یا ترازنامه یا حساب سود و زیان اصلاحی را حسب مورد تسلیم نماید و در هر حال تاریخ تسلیم اظهارنامه مؤدی تاریخ تسلیم اظهارنامه اول می باشد”

   بنابراین به منظور وحدت رویه اجرائی مقرر می گردد:

   ۱- با توجه به صراحت تبصره مذکور مبنی بر تسلیم اظهارنامه اصلاحی از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به مدت یک ماه،هر گونه اظهارنامه تسلیمی قبل از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به عنوان اظهارنامه اصلی تلقی و آخرین اظهارنامه تسلیمی در موعد مقرر که با رعایت مقررات تسلیم شده باشد به عنوان اظهارنامه اصلی ملاک رسیدگی خواهد بود.

   ۲- چنانچه مؤدی پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه نسبت به تسلیم اظهارنامه اصلاحی در مهلت مقرر قانونی اقدام نموده باشد،در صورتی که مغایرت ارقام اظهارنامه اصلاحی مذکور در مقایسه با آخرین اظهارنامه تسلیمی در مهلت مقرر،ناشی از نتیجه ثبت سند حسابداری اصلاحی یا رویداد مالی پس از تسلیم اظهارنامه اصلی در دفاتر قانونی مؤدی نباشد، به عنوان اظهارنامه اصلاحی موضوع تبصره ماده ۲۲۶ قانون مذکور قابل قبول خواهد بود.
   اگر نیاز به مشاوره مالیاتی دارید با شماره 02188950332 تماس بگیرید تا از مشاورین موسسه ی آقای مالیات در کوتاه ترین زمان ممکن مشاره بگیرید.

 142. افشین گفته:

  با سلام من 3 دانگ از یه مغازه شریک هستم که مغازه را اجاره دادهایم و خودم در شرکتی به صورت پاره وقت مشغول به کار هستم و بیمه ام نیز پاره وقت رد میشود و به دارایی نیز رد میشود ولی چون حقوقم کم اسن مالیاتی به ان تعلق نمیگیرد حال میخواستم بدانم که بابت مالیات بر اجاره میتوانم از ماده 57 استفده کنم

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   مطابق قانون، هر فرد فقط مجاز به استفاده از یک معافیت است.
   پس قانوناً نمی توانید

 143. مجید گفته:

  با سلام : بنده از سال ۹۳ تا سال ۹۶ مبلغی به اداره مالیات بابت یک باب مغازه اجاری که کتاب فروشی می باشد بدهکار هستم و توان پرداخت آن را در حال حاضر ندارم
  و صاحب ملک مغازه اش را می خواهد تحویل بگیرد و مبلغ ۳ میلیون تومان پول پیش بنده می باشد . آیا اداره مالیات می تواند یک برگه تسویه حساب به بنده بدهد تا من بتوانم پول پیش مغازه ام را تحویل بگیرم . و حساب کتاب من بماند با اداره مالیات تا به صورت اقساط پرداخت کنم . لطفا من را راهنمایی کنید مغازه من در جنوب شهر است و مبلغ حدود ۸/۵۰۰/۰۰۰ تومان مالیات برای من صادر کرده اند خواهشا من را راهنمایی کنید ممنون میشم

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام وقت بخیر
   خیر متاسفانه این امکان وجود ندارد
   با تشکر آقای مالیات

 144. فرشید رستگار گفته:

  سلام و عرض ادب
  در حال حاظر، این دوره ها فقط در تهران برگزار می گردد ولی شما می توانید از دوره های غیر حضوری ما استفاده کنید. https://mrtax.ir/education-courses/

 145. مریم حکمت نیا گفته:

  سلام ببخشید آیا این دوره های آموزشی بابت مالیات در مازندران هم برگزار می شود؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   در حال حاظر، این دوره ها فقط در تهران برگزار می گردد ولی شما می توانید از دوره های غیر حضوری ما استفاده کنید.

 146. جواد گودرزی گفته:

  سلام.اینجانب درسال77یک شرکت آسانسور راه اندازی کردم وحدودیکسال بعدبه علت نچرخیدن چرخ شرکت آن رامنحل کردم.
  حالاپس از20سال فهمیدیم بدهی مالیاتی داریم پس ازمراجعه به اداره مالیات گفتندیک میلیون ودویست وهفتادوچهارهزارتومان اصل مالیات بوده وجریمش حدودهفت میلیون وهفتصدتومان میباشد(درصورتی که ماازاصل مالیات هم خبر نداشتیم)باهزارخواهش وتمنا گفتنداصل مالیات ومبلغ دومیلیون هم بابت جریمه پرداخت کنید.ماهم اصل مالیات ودومیلیون جریمه راپرداخت کردیم.
  گذاشتن مامبلغ راپرداخت کنیم وچیزی نگفتن اما2ساعت بعدازپرداخت مالیات وجریمه به بنده تلفن کردن وگفتن اشتباه شده مبلغ اصل مالیات3میلیونو700هزارتومانه.به علاوه21میلیون جریمه.باتوجه به وسع مالی بنده که فقط مبلغ یک میلیونوصدهزاتومان حقوق بازنشستگی دارم ومبلغ پرداختی راهم باقرض پرداخت کردم وتوانایی پرداخت این مالیات راندارم(باتوجه به رفتارناجوانمرانه کارمند اداره مالیات وکلک زدنشان)چکاربایدبکنم.
  ممنون میشم سریع جواب منو بدید…. باتشکر

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   وقت شما بخیر
   گاهاً پیش میاد مواردیکه اشتباه در محاسبات صورت گرفته و مجدداً به مؤدی اعلام میشه.
   اقدامی که شما باید انجام بدین:
   یک نامه تنظیم کنید و تقدیم حوزه مالیاتی نمایید؛ مبنی بر اعلام کتبی ریز محاسبات و بدهی های شما و استناد کنید به ماده 237 ق.م.م و بند 35 آیین نامه اجرایی موضوع ماده 219 ق.م.م
   بعد از ارائه کتبی این نامه، حوزه مالیاتی موظف هست که مبنای محاسبات رو در اختیار شما بذاره.
   بعد از مشاهده گزارش رسیدگی، اقدامات بعدی شما اعلام می گردد.
   برای مراحل بعدی و دریافت مشاوره مالیاتی با ما در تماس باشید.
   ۶۶۴۹۰۷۶۳ – ۰۲۱

   با تشکر
   آقای مالیات

 147. وحيد گفته:

  سلام. بنده يك واحد اداري دارم كه تا پايان سال 94 آنجا فعاليت داشتم. ماليات سال 94 رو هم پرداخت كرده ام. براي سال 95 هم اظهارنامه عدم فعاليت و نامه عدم فعاليت را روي پرونده گذاشته ام. و اداره ماليات را مطلع نموده ام. در حال حاضر هم دفتر را اجاره داده ام. آيا براي سال 96 هم بايد اظهارنامه عدم فعاليت را ارسال كنم يا ديگر نيازي نيست؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   وقت شما بخیر
   در حالت کلی پیشنهاد میکنم که اگر به هر دلیلی فعالیت خودتون رو در ادامه نمیدین، پرونده مالیاتی خودتون رو ببندین و مراتب را طی نامه ای به حوزه مالیاتی هم اعلام کنید.
   حال اگر پرونده خودتون رو نبستین، اظهارنامه صفر ارائه بدین و در اولین فرصت، پرونده خودتون رو ببندین.
   اگر سوالی و یا به شماره مالیاتی نیاز داشتید با شماره ۶۶۴۹۰۷۶۳ – ۰۲۱ تماس بگیرید.
   با تشکر
   آقای مالیات

 148. ناصر گفته:

  سلام
  آیا مبلغ ایاب و ذهاب پرداختی به اشخاص حقیقی غیر حقوق بگیر مشمول کسر مالیات 10 % میباشد؟

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   در ارتباط با این سوال، نظرات مختلفی وجود داره و حوزه های مالیاتی سلیقه ای برخورد میکنند ولی نظر شخص بنده این هست که : ماده 86 ق.م.م سه قسمت کلی دارد؛ خود ماده، تبصره 1 و تبصره 2 که این مورد از مصادیق هیچ کدام از این حالات نبوده و نمیتوان 10% را اخذ نمود ولی با این حال پیشنهاد می شود که بصورت کتبی از دفتر فنی سازمان امور مالیاتی کشور استعلام نمایید.
   با تشکر
   آقای مالیات

 149. شیرزاد بهرامی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من مغازه ای کوچک وجز فروش با پروانه کسب عطارو سقط فروش هستم در محل هاشم اباد م15درکوچه ای که 4تامغازه و یک تعاونی بزرگ
  به فاصله 20متربا هم موجود است مالیات ناعادلا نه من (عملکرد)
  سال 94 شده بود 4/300م تومان علت با کد ملی من فاکتور ی غیر واقعی از شرکت بهروزکه خریدی نشده بودبه مبلغ 240 م تومان صادر شده بود اعتراض زدم نه دعوت شدم ونه جوابی به من دادن حالا بدون تسویه قطی؛– مالیات 95 امده 5/88م تومان هر سال هم سر وقت اظهار نامه مربوطه و علی الحساب را هم پرداخت می کنم حالا نمیدانم مالیات امسال(96)رابا توجه به قطعی نبودن سالهای قبل وجواب درستی ندادن حوزه مالیاتی وچگونگی اظهار نامه را تنظیم کنم لطفا مرا راهنمایی کنید تک تک

  با سپاس بی نهایت

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب
   پرونده شما نیاز به مشاوره مالیاتی حضوری داره
   لطفاً با این شماره تماس گرفته و تعیین وقت مشاوره مالیاتی رو درخواست نمایید:
   02166490763

 150. امیرشریعتی گفته:

  خانمی دارای سه فرزند پسر و یک دختر که همسرشان نیز در قید حیات هستند در سال 1385 فوت نموده اند
  در خصوص اظهارنامه مالیات بر ارث و پرداخت مالیات بر ارث تا سال 1397 هیچ اقدامی انجام نگرفته است
  از ایشان یک آپارتمان به ارث مانده است که در سال 1385 ارزشی حدود 90 میلیون تومان و اکنون ارزشی حدود 250 میلیون تومان دارد.
  سوال اینکه
  مالیات بر ارث اکنون به چه نحوی محاسبه خواهد شد و مبنای ارزشگذاری ملک چه زمانی می باشد؟
  جریمه های ناشی از عدم اظهار و عدم پرداخت مالیات به چه میزان خواهد بود؟
  آیا امکان بخشودگی جرایم وجود دارد؟ به چه میزان؟
  در چه صورت امکان تقسیط مالیات میسر است

  با تشکر از جنابعالی

  • فرشید رستگار گفته:

   سلام و عرض ادب خدمت شما
   در ارتباط با پرونده تون، موارد زیر به عرض می رساند:
   1) بدلیل اینکه تاریخ فوت قبل از سال 1395 می باشد، این پرونده مشمول مقررات قانون مالیات بر ارث قدیم بوده و مبنای ارزش گزاری روی ماترک، مبلغ آن حین الفوت می باشد.
   یعنی ارزش آپارتمان به تاریخ فوت ملاک عمل دارایی می باشد.
   2) بدلیل اینکه وراث از طبقه اول هستند، نرخ مالیات بر ارث نسبت به سهم الارث به قرار زیر است:
   تا مبلغ 50/000/000 ریال 5%
   تا مبلغ 200/000/000 ریال نسبت به مازاد 50/000/000 ریال 15%
   تا مبلغ 500/000/000 ریال نسبت به مازاد 200/000/000 ریال 25%
   نسبت به مازاد 500/000/000 ریال 35%

   3) جریمه عدم ارسال اظهارنامه مطابق ماده 192 قدیم معادل 10% بوده که غیر قابل بخشودگی می باشد.
   4) امکان تقسیط مالیات نیز برابر ماده 167 وجود دارد.
   اگر نیاز به مشاوره مالیاتی تخصصی دارید می توانید با شماره 02188950332تماس بگیرید و از مشاورین آقای مالیات در کوتاه ترین زمان ممکن راهنمایی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.