کلیه آزمون ها

همانطور که اطلاع دارید، مواد قانونی مالیات بر ارث از ابتدای سال 1395 دچار تغییرات عمده شد؛ بطوریکه بیشترین تغییرات آخرین اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم مربوط به این منبع مالیاتی می باشد.
در این آزمون، سعی شده بیشتر سؤالات از مواد قانونی جدید و بخشنامه های مرتبط باشد تا آمادگی شما عزیزان در این مورد مشخص گردد.

تنها تغییری که مالیات حق تمبر در اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم داشت، جریمه عدم پرداخت ظرف 2 ماه از تاریخ ثبت بود و تغییر دیگری در این منبع مالیاتی وجود ندارد.

مبحث مالیات املاک و مستغلات از نظر حقوقی، فنی ترین مبحث در قانون مالیات های مستقیم می باشد. از این رو اگر تصمیم دارید در پرونده های مالیات املاک و مستغلات مشکلی نداشته باشید بایستی اطلاعات حقوقی خودتون رو نیز افزایش بدین. این آزمون، فرصت خوبیه برای اینکه اطلاعات مالیاتی خودتون رو تو این حوزه بسنجید…

تسلط بر قوانین و مقررات مالیات بر درآمد حقوق، همیشه از الزامات حرفه حسابداری و همچنین صاحبین کسب و کار بوده است و تقریباً هر ساله با آن درگیر هستند. احتمالاً پیچیده ترین مسأله مالیات بر حقوق، ماده 86 و تبصره های آن می باشد.
در حال حاضر بیشترین سؤالات مطرح شده مرتبط با سال 1398 می باشد.

شاید بتوان گفت که گستردگی و کاربرد قوانین و مقررات مالیاتی در این منبع مالیاتی بیش از سایر منابع بوده و تعداد سؤالات آن نیز در اکثر آزمون های مالیاتی بیش از مابقی منابع می باشد.

تحریر دفاتر قانونی، همیشه یکی از چالش های حسابداران بوده است؛ به همین خاطر تست های مربوط به این موضوع نیز بصورت جداگانه برای شما در نظر گرفته شده است.

بدون شک یکی از عوامل مهم در تعیین درآمد مشمول مالیات مؤدیان مالیاتی، بحث ” هزینه های قابل قبول ” است؛ مواد 147 و 148 ق.م.م، اصلی ترین مواد قانون مرتبط با این مبحث هستند و بدون شک می بایست بر آنها مسلط باشیم.

بدون شک پیچیده ترین مبحث قانون مالیات های مستقیم، ” معافیت های مالیاتی ” است که آمارهای رسمی نیز نشان دهنده این موضوع است که بیشترین پرونده های ارجاع شده به مراجع حل اختلاف مالیاتی، با همین موضوع می باشد.

مالیات بر درآمد مشاغل به دلیل بازار وسیع آن، روز به روز برای جامعه مالی و مالیاتی کشور جذاب تر می شود؛ اگر میخواهید از این بازار داغ عقب نمانید، می بایست قوانین و مقررات مربوط به آن را فرا گیرید. این آزمون، محک خوبی برای شما خواهد بود.

احتمالاً اطلاع دارید که قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی در حال اصلاح است و تست های در دسترس شما، با توجه به قانون فعلی است. به محض اجرای قانون جدید، تست های جدید را نیز در دسترس خواهیم گذاشت.

قوانین و مقررات عمومی مالیاتی شامل مباحثی همچون: ابلاغ، مفاصا حساب، وصول و اجرا و … می باشد که اشراف بر آنها برای هر فرد مالی چی ضروری به نظر می رسد.