از من بپرس قسمت بیست و ششم

سؤالات از من بپرس قسمت بیست و ششم

سؤال اول

بنده یک مغازه صوتی و تصویری دارم و مالیات هر سال مغازه بنده به صورت تصاعدی بالا میره. به ممیز میگم: مگه هر سال کاسبی ما بهتر شده که مالیات بیشتر میگیرید. میگه: از روی سابقه تعیین میکنیم مالیات رو. آیا حرفشون درسته؟

سؤال دوم

آیا مراکز گفتار درمانی و بینایی سنجی از ارزش افزوده معاف است یا خیر؟

سؤال سوم

از برج 1 امسال تشکیل پرونده دادیم و هر بار میریم برای تعیین تکلیف، میگن باید بیاییم بازدید و نمیان. چیکار کنیم؟

سؤال چهارم

آیا پارک علم و فناوری پردیس، ماده 2 محسوب میشه؟

سؤال پنجم

بنده در کشور آلمان دندانپزشک هستم. تصمیم دارم درآمد خودم رو به ایران منتقل کنم. اینجا مالیات سنگینی از بنده میگیرند. آیا در ایران هم باید مالیات بدهم؟

سؤال ششم

آیا درج شناسه کالا در صورت معاملات فصلی الزامی است؟

سؤال هفتم

آیا الوار و چوب های اره شده مشمول ارزش افزوده هستند؟

سؤال هشتم

زمان اجرای آیین نامه های اجرایی قانون بودجه از چه تاریخی می باشد؟ از زمان تصویب آیین نامه یا قانون؟

از من بپرس

من فرشید رستگار در قسمت بعدی از من بپرس، به سؤالات شما پاسخ خواهم داد.

لطفاً سؤالات خود را در پایین همین پست، درج نمایید.

8 دیدگاه برای “از من بپرس قسمت بیست و ششم

  1. profile avatar
    masoume.shaghaghi گفته:

    با سلام و احترام و عرض ادب
    احتراما پیرو بند 2 بخشنامه ذیل :

    پیرو بخشنامه شماره ۶ /۹۸ /۲۰۰ موخ ۲۶ /۱ /۱۳۹۸ مبنی بر ارسال احکام مالیاتی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، به منظور اتخاذ رویه واحد در اجرای مقررات بند (ک) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور مقرر می دارد:
    2- مقررات بند مذکور صرفاً ناظر بر حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان بوده و سایر شاغلین به حرفه های پزشکی از جمله دکترهای داروساز و دکترای علوم آزمایشگاهی، مشمول حکم این بند نخواهند بود.)
    آیا حق الزحمه فیزیوتراپیست ها مشمول کسر مالیات 10 درصد می باشد؟ و اینکه فیزیوتراپیست فاقد صورت حساب درآمدی می باشندو ارائه نمی نمایند بخصوص برای خدماتی که به دندانپزشکان ارائه مینمایند . قشر دندانپزشک با این نوع هزینه خود چطور باید عمل نماید تا از نظر اداره امور مالیاتی پذیرفته باشد .
    با تشکر

    • profile avatar
      نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

      سلام وقت شما بخیر
      پاسخ: ده درصد باید کسر بشه.
      و لیست پرداختی در سامانه دارایی رد بشه.

  2. profile avatar
    معصومه شقاقی گفته:

    سلام خسته نباشیدممنونم از تمام برنامه خوبه از من بپرس
    یه سوال از استاد جناب آقای فرشید رستگار داشتم
    جسارتا من حسابدار یک شرکت پیمانکاری هستم در صورت معاملات فصلی صورتحساب تایید شده درآمد را در منوی خرید فصلی ثبت نموده ام ولی کارفرما در قسمت قرارداد ها لحاظ نموده است .
    میخواستم ببینم مشکلی پیش می آید ؟ و اینکه چه راهکاری دارد ؟
    با تشکر از زحمات شما
    پایدار و پیروز باشد

    • profile avatar
      نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

      سلام وقت شما بخیر
      پاسخ: مشکلی پیش نمیاد.
      مهم اعلام کردنه…و نداشتن مغایرت در رقم.

  3. profile avatar
    رضا گفته:

    سلام استاد
    تحریر دفاتر قانونی به صورت 14سند آیا حتما مجوز امور مالیاتی رو نیاز داره شرکت ما نامه ننوشته ولی اسناد سال 98حدود 3000سند هست که در دفاتر جا نمیشه لطفا اگر جواب آری هست رفرنس آن رو هم بفرمایید
    ضمنا آیا میشه اسناد رو به صورت تجمیع روزانه ثبت کرد ولی روکش اسناد همان تک به تک باشد ممنون ازشما

    • profile avatar
      نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

      سلام وقت شما بخیر
      پاسخ: تحریر دفاتر به صورت تجمیع با توجه به اینکه در آئین نامه ماده 95 اشاره ای در خصوص اینکه دفاتر به صورت تجمیع نوشته بشه یا خیر، منعی ندارد اما برای اطمینان خاطر می توانید در یک نامه با مهر و سربرگ شرکت، نرم افزار حسابداری خودتون رو به دارایی معرفی کنید .

  4. profile avatar
    bahar_monifi1988 گفته:

    سلام استاد وقتتون بخیر، میشه در مورد سرقفلی توضیح بدید که چیه و مالیات بر سرقفلی چیه؟
    ممنون میشم، درک واضحی ازش ندارم.

    • profile avatar
      نگار محمدلی (پشتیبان سایت) گفته:

      سلام روز شما بخیر
      پاسخ: سرقفلی در واقع حق کسب و کار در واحد تجاری می باشد.یعنی مالک بدون انتقال مالکیت حق کسب و کار در محل را واگذار می نماید (مانند پاساژ علاءالدین)
      از نظر مالیاتی , مالیات سرقفلی یا حق کسب و پیشه عبارت است از دو درصد وجه دریافتی بابت سرقفلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *