از من بپرس قسمت شصت و ششم

سؤالات از من بپرس قسمت شصت و ششم

سؤال اول

درصد دقیق مالیات صلح عمری که بلاعوض بودن در آن قید شده است؟ ارزش ملک ده میلیارد تومان است. ارزش ملک در صلح نامه درج نشده است.

سؤال دوم

استارت آپ برای دریافت تصحیلات از بانک، باید به صورت حقوقی قرارداد ببنده. آیا در چنین شرایطی، میتونه پرونده مالیاتی حقیقی برای خودش تشکیل بده؟

سؤال سوم

آیا ایثارگران معاف از مالیات حقوق می باشند؟

سؤال چهارم

آیا مساجد، از مالیات بر درآمد اجاره معافند یا این مورد، مشمول معافیت‌های مالیاتی مساجد نمی‌شود؟

سؤال پنجم

اگه شرکت مادر به شرکتهای زیرمجموعش وام بدهد.آیا این وام مشمول مالیات برارزش افزوده هست؟

سؤال ششم

در شرکت های تعاونی هم منظور از مدیران همون اعضا هیئت مدیره هستن یا مدیر عامل نیز مشمول این موضوع هست؟

سؤال هفتم

درشرکتی مشغول به کارم که چندین سال است مالیات به صورت علی الرأس محاسبه می شود و دفاترقانونی نداریم. برای سال مالیاتی آینده دفاتر تهیه میکنیم اما باتوجه به خانوادگی بودن شرکت عدم تقسیم سود و عدم وجود سیستم حسابداری درست اطلاعات مالی و صورتهای مالی به صورت دقیق قابل اتکا نمی باشد ضمن اینکه مالیات علی الرأس کمتر از سود واقعی محاسبه شده برای ثبت اطلاعات در دفاتر باید چکارکنیم؟

سؤال هشتم

ما یک استارتاپ فروش اینترنتی پوشاک ورزشی هستیم که فقط درگاه اینترنتی داریم که فروش ها از این طریق انجام میشوند. آیا به تراکنشهای درگاه هم مالیات تعلق میگیرد؟

سؤال نهم

من اردیبهشت ۹۹ برای دریافت وامی که نیاز به داشتن حساب مالیاتی داشت به صورت شخص حقیقی در ثبت نام الکترونیکی انجام دادم و پرونده مالیاتی برام تشکیل شد. با توجه به اتفاقاتی که افتاده و قصد توقف کسب و کار مذکور رو دارم خواستم ببینم چطور میشه این پرونده رو منحل کرد که درگیر امور مالیاتی و اظهارنامه و غیره نشم؟

سؤال دهم

میزان معافیت حق بیمه سهم کارگر که میزان ۲/۷ آن مورد قبول هست آیا کلا ۷/۷ شده و اینکه بقیه مزایا هم مثل بن و حق مسکن نیز معاف شدند چون یه مقدار شبهه وجود دارد؟

از من بپرس

من فرشید رستگار در قسمت بعدی از من بپرس، به سؤالات شما پاسخ خواهم داد.

لطفاً سؤالات خود را در پایین همین پست، درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *