از من بپرس قسمت هفتاد

سؤالات از من بپرس قسمت هفتاد

سؤال اول

از کد ملی من سال ۱۳۸۷ سوء استفاده شده و خرید آهن آلات انجام شده، سال ۱۳۹۹ حسابهای منو مسدود کردن الان پروندم ارجاع شده به اداره پولشویی مالیات ۴ ماهه حقوق نمیگیرم و کارم پیشرفت چندانی نداشته.

سؤال دوم

اگر شرکتی ملکی را بفروش برساند و مالیات نقل و انتقال را پرداخت نماید، درآمد حاصل از فروش و قیمت تمام شده ملک نیز مشمول پرداخت مالیات می باشد یا صرفاً باید مالیات نقل و انتقال را پرداخت نماید؟

سؤال سوم

اگر مبلغ مالیات کتمان شده بیش از مبلغ یک میلیارد ریال باشد و مشمول مرور زمان هم شده باشد، تکلیف چیست؟

سؤال چهارم

خواستم بپرسم وقتی شرکتی زمین خودش رو میفروشه و مالیات مقطوع ماده ۵۹ رو میپردازه، آیا باید بابت سود حسابداری فروش اون زمین در اظهار حقوقی هم مالیات ماده ۱۰۵ بپردازه؟

سؤال پنجم

خرید سفته از بانک، مالیات دارد؟ این کدملی که گرفته میشه دلیلش چی هست؟ (مثلاً شخصی برا مغازه اش سفته میخره)

سؤال ششم

من در شرکتی کار میکنم در بعضی بدلیل نداشتن فاکتور رسمی در زیر فاکتورها نام و کد ملی من درج میگردید، آیا سایتی هست با درج نام و کد ملی کسی بفهمه بدهی مالیاتی داره اگر خیر چگونه میتوان اطلاع پیدا کرد؟

سؤال هفتم

من در حال حاضر صاحب یک شرکت سهامی خاص هستم و قصد ثبت یک شرکت دیگر را دارم. می خواهم در همین مکان شرکت فعلی برای شرکت جدید هم آغاز به فعالیت کنم آیا از لحاظ بحث مالیاتی و دریافت کد اقتصادی برای شرکت جدید با توجه به مشترک بودن یک آدرس برای دو شرکت مشکلی به وجود نمی آید؟ لازم به ذکر است شرکت اول کد اقتصادی دریافت نموده است.

سؤال هشتم

مدیرعامل یک شرکت سهامی خاص، خارج از سهامداران تا چه زمانی بعد از اتمام دوره مدیرعاملی مسئولیت تعهد مالیاتی دارد؟ مثلاً اگر شرکت فرار مالیاتی داشته باشه و مدیر عامل عوض بشه تا چند سال مسئولیت داره اصلأ فرار مالیاتی مشمول مرور زمان میشه برای مدیر عامل؟
فقط مدیر عامل مسئوله یا اعضای هیات مدیره هم در قبال مالیات پرداخت نشده مسئولیت دارند؟ (لازم به توضیحه این مدیرعامل اصلأ حتی زیر یک چک یا سند پرداخت رو امضا نکرده و این مدیر عامل از این شرکت ریالی هم حقوق نگرفته)

سؤال نهم

من اگر آپارتمانی که دارم بنام دختر ۱۱ ساله ام کنم آیا بغیر از مالیات نقل و انتقال مالیات دیگری هم مثل مالیات بر درآمد به ما تحمیل میشود؟

سؤال دهم

مالکی ۳ واحد آپارتمان دارد در یک واحد خود ساکن هست و در ۲ واحد دیگر جداگانه ۲ فرزند دیگر او رایگان ساکن هستند. آیا او کلا معاف از مالیات بر اجاره هست یا باید برای یکی از واحدهای که یکی از فرزندان او ساکن هستند باید مالیات بر اجاره پرداخت کند؟

از من بپرس

من فرشید رستگار در قسمت بعدی از من بپرس، به سؤالات شما پاسخ خواهم داد.

لطفاً سؤالات خود را در پایین همین پست، درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *