مالیات چی (قسمت چهارم) : ابلاغ اوراق مالیاتی، مواد 207 لغایت 209 ق.م.م

مالیات چی قسمت چهارم

در این قسمت از برنامه ی مالیات چی ادامه مبحث ابلاغ، مواد (207، 208 و 209 ق.م.م) را بررسی خواهیم کرد.

ماده 207 ق.م.م :

در مواردی که مؤدی محلی را به عنوان محل کار یا سکونت یا محل ابلاغ اوراق مالیاتی معرفی کند و در غیر این مورد در صورتی اوراق مالیاتی در محلی به عنوان محل کار سکونت مؤدی ابلاغ شود و در پرونده مالیاتی دلیل و اثری حاکی از اطلاع مؤدی از این موضوع بوده است و به این نشانی ایراد نکرده باشد مادامی که، محل دیگری به عنوان محل سکونت یا کار اعلام نکند ابلاغ اوراق مالیاتی به همان نشانی قانونی و صحیح است.

ماده 208 ق.م.م :

در مواردی که نشانی مؤدی در دست نباشد اوراق مالیاتی یک نوبت در روزنامه کثیر الانتشار حوزه ادارۀ امور مالیاتی محل و اگر در محل مذبور روزنامه نباشد در روزنامه کثیرالانتشار نزدیک­ترین محل به حوزه اداره امور مالیاتی یا یکی از روزنامه­ های کثیرالانتشار مرکز، آگهی می­شود. این آگهی، در حکم ابلاغ  مؤدی محسوب می­شود.

 • تبصره 1 : در متن اوراق مالیاتی ابلاغ شده باید علاوه بر مطالب مربوط، محل مراجعه، مهلت مقرر و تکلیف قانونی مؤدی هم حتماً درج شود.
 • تبصره 2 : در مورد مؤدیان مالیات مستغلات که نشانی آنها طبق ماده (207) این قانون مشخص نباشد اوراق مالیاتی به ترتیب مذکور در تبصره ماده (203)  این قانون به محل مستغلی که مالیات آن مورد مطالبه است ابلاغ خواهد شد.

ماده 209 ق.م.م :

مقررات آیین دادرسی مدنی راجع به ابلاغ‌، جز درمواردی که در این قانون مقرر گردیده است، در مورد ابلاغ اوراق مالیاتی اجرا خواهد شد.

مالیات چی (قسمت چهارم) : ابلاغ اوراق مالیاتی، مواد 207 لغایت 209 ق.م.م
قسمت چهارم
فرشید رستگار
0:0:0 | 0:0:0

مالیات چی

1 دیدگاه برای “مالیات چی (قسمت چهارم) : ابلاغ اوراق مالیاتی، مواد 207 لغایت 209 ق.م.م

 1. profile avatar
  میلاد بهرامی گفته:

  سلام
  پدر ما اوایل سال 96 فوت کردن. ما تا کی وقت داریم مالیات بر ارث رو بپردازیم؟
  مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *